دادگاه از مصادره لوازم بهداشتی سائوپائولو توسط بولسونارو جلوگیری می‌کند

قاضی لواندوفسکی گفت: “سهل انگاری دولت فدرال نمی‌تواند به کوشش دولت ایالتی که سعی در آماده سازی سریع برای بحران بهداشت دارد آسیب برساند.”

 

به گزارش پرنسا لاتینا، ریکاردو لواندوفسکی، قاضی دادگاه عالی فدرال (STF) برزیل روز جمعه حکمی را صادر کرد که مانع از مصادره سوزن، سرنگ و سایر تجهیزات پزشکی توسط دولت رئیس جمهور جائر بولسونارو می‌شود که دولت سائوپائولو برای طرح ایمن سازی خود در مبارزه با کووید ۱۹ خریداری کرده است.

 

این اقدامات قانونی اندکی پس از درخواست دولت فدرال برای ضبط لوازم خریداری شده توسط فرماندار سائوپولو، جوآو دوریا، در ظهر جمعه، صادر شد.

 

لواندوفسکی خاطرنشان کرد که دولت فدرال باید تجهیزات را در صورت تحویل گرفتن ظرف ۴۸ ساعت پس دهد.

 

اگر به این حکم ترتیب اثر داده نشود ، مقامات فدرال باید روزانه ۱۸،۵۶۰ دلار جریمه نقدی بپردازند و دادگاه عالی پس از تعطیلات قضایی، این پرونده را تجزیه و تحلیل خواهد کرد.

 

قاضی لواندوفسکی گفت: “سهل انگاری دولت فدرال نمی‌تواند به کوشش دولت ایالتی که سعی در آماده سازی سریع برای بحران بهداشت دارد آسیب برساند.” “یک درخواست اداری را نمی‌توان در برابر کالاها یا خدمات موجود فدراسیون دیگر قرار داد.

 

پیش از این، در یک مورد مشابه دیگر ، قاضی لوئیز باروسو درخواستی  را به تعویق انداخت که در آن دولت فدرال درخواست ۵۰ دستگاه تهویه ریه را که توسط ایالت ماتو گروسو خریداری شده بود، درخواست کرده بود.

 

در ۵ ژانویه، هنگامی که در مورد وضعیت مالی کشورش صحبت می‌کرد، بولسونارو اذعان کرد که “برزیل ورشکسته است و من نمی‌توانم آن را اصلاح کنم.” پس از آن ، او از خرید سرنگ برای کارزار واکسیناسیون COVID-19 امتناع کرد و ادعا کرد که قیمت این مواد بیش از حد بالا است و او منتظر سقوط آن است.

 

از صبح جمعه ، برزیل ۷،۹۶۱،۶۷۳ مورد COVID-19 و ۲۰۰،۴۹۸ مورد مرگ را گزارش کرده است. جزئیات واکسیناسیون ملی دولت فدرال هنوز مشخص نیست.

بایدن سیاست‌های آمریکا را علیه آمریکای لاتین ادامه خواهد داد

دولت‌های متوالی ایالات متحده اقدامات یک جانبه‌ای را علیه کوبا، ونزوئلا و بیش از ۲۰ کشور دیگر اعمال کرده‌اند. مشاوران بایدن اطمینان داده‌اند که رئیس‌جمهور منتخب تغییرات بزرگی برای برداشته شدن آن‌ها و ارتقا آن‌ها به چند جانبه گرایی ایجاد نخواهد کرد

ادامه »

اقتصادی, امپریالیسم, امریکا, امریکای لاتین, جهان, حقوق بشر, خبر, کوبا, ونزوئلا

اقدام انسانی دولت کوبا و تولید واکسن کرونا در ایران

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی با بازنشر سخنان رئیس اتاق فکر گفت وگوی بین آمریکایی، براتحاد ژئوپلیتیک ایران و کوبا در تولید واکسن کرونا تاکید کرد.

ادامه »

اجتماعی, امریکای لاتین, ایران, حقوق بشر, دانش, کوبا, گزارش

آغاز فعالیت پارلمان جدید ونزوئلا؛ تقویت «چاویسم» در آمریکای لاتین / پشتیبانی روسیه از مجمع ملی جدید ونزوئلا

به رغم ممانعت سران برخی کشورها از جمله آمریکا در به رسمیت شناختن مجلس ملی ونزوئلا و شکست مخالفان دولت مادورو، آغاز به کار این مرجع قانونگذار با حضور نمایندگان موافق سیستم بولیواری، نویدبخش تحولاتی سرنوشت ساز در آینده سیاسی این کشور و تقویت نظام چاویسم درآمریکای لاتین به شمار می‌رود.

ادامه »

اتحادیه عرب, امریکا, امریکای لاتین, انتخابات, تحریم, خبر, روسیه, کانادا, ونزوئلا

ونزوئلا موانع ایجادشده برای دسترسی به‌ واکسن‌ کووید ۱۹ را محکوم کرد

رئیس جمهور مادورو گفت: “این واکسن نباید هدف تجارت وحشیانه باشد.” دارایی‌های ونزوئلا برای خرید واکسن کووید ۱۹ توسط انگلستان، پرتغال، اسپانیا و ایالات متحده به سرقت رفته و مسدود شده است

ادامه »

اروپا, اسپانیا, اسیا, افریقا, امپریالیسم, امریکا, امریکای لاتین, انگلستان, پرتغال, تحریم, حقوق بشر, خبر, سازمان بهداشت جهانی, ونزوئلا