دادگاه فدرال استفاده از بودجه پنتاگون برای احداث دیوار مرزی را غیرقانونی اعلام کرد

یک دادگاه فدرال در ایالت کالیفرنیا استفاده دولت آمریکا از منابع وزارت دفاع این کشور برای تسریع عملیات احداث دیوار در مرز مشترک آمریکا و مکزیک را غیرقانونی اعلام کرد.

 

به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه خبری هیل، یک دادگاه استیناف فدرال در ایالت کالیفرنیا روز جمعه طی حکمی رسمی به دولت آمریکا اعلام کرد که استفاده از منابع مالی وزارت دفاع این کشور برای عملیات احداث دیوار در مرز مشترک آمریکا و مکزیک غیرقانونی است.

 

قضات شعبه نهم دادگاه استیناف ایالت کالیفرنیا در حکم خود تأکید کرده‌اند که استفاده دولت آمریکا از چندین میلیارد دلار بودجه دفاعی و نظامی این کشور برای احداث دیوار مرزی در مرز مشترک با مکزیک نقض بندهای مربوط به تخصیص اعتبارات در قانون اساسی آمریکا بوده و اقدامی غیرقانونی محسوب می‌شود.

 

در اواسط ماه فوریه (اواخر بهمن‌ماه) رسانه‌ها گزارش دادند که بر اساس اسناد رسمی ارسال شده برای کنگره آمریکا، وزارت دفاع این کشور در حال انتقال ۳.۸ میلیارد دلار بودجه و منابع مالی برای احداث دیوار مرزی بین آمریکا و مکزیک است.

 

پیش از آن نیز دونالد ترامپ به دلیل تخصیص بخشی از بودجه نیروهای نظامی آمریکا در افغانستان برای پیشبرد طرح احداث دیوار مرزی، به کنگره آمریکا دهن‌کجی کرده بود و نمایندگان حزب دموکرات در کنگره وی را به قانون‌شکنی و سوء‌استفاده از قدرت متهم کرده بودند.

زانوی آمریکا بر گردن آفریقاست

“درخواست‌های امروز ما برای پایان نژادپرستی نهادینه‌ و نظامی‌سازی قوی در ایالات متحده آمریکا، باید شامل درخواست خاتمه نژادپرستی نهادینه در قبال آفریقا در سیاست خارجی آمریکا هم شود.”

ادامه »

افریقا, افریقای جنوبی, امریکا, امریکای شمالی, بلژیک, تبعیض‌نژادی, جهان, حقوق بشر, مقاله

قربانیان جهانی کرونا در مرز نیم میلیون نفر/ مشکل آمریکا جدی است

در حالیکه که همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ با سرعت در منطقه آمریکای لاتین رو به گسترش است از سوی دیگر گزارش‌های تازه حاکیست که سیر تصاعدی کرونا در ایالات متحده همچنان ادامه دارد و روز پنجشنبه آمار ابتلا به این ویروس کشنده در آمریکا به بالاترین حد خود از زمان آغاز همه‌گیری رسیده است.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, انگلستان, برزیل, جهان, حقوق بشر, روسیه

آمریکا ۸ شرکت صنایع فلزی ایرانی یا مرتبط با ایران را تحریم کرد

ایالات متحده آمریکا روز پنجشنبه ۲۵ ژوئن (۵ تیر)، ایران را با دور دیگری از تحریم‌ها هدف قرار داد. این تحریم‌ها علیه هشت شرکت است که در حوزه فولاد و سایر صنانع فلزی فعالیت می‌کنند.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, ایران, تحریم, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر