با بروز تناقض‌های مکرر؛ رئیس کمیته ملی حزب دموکرات آمریکا خواهان بازشماری آرای «آیووا» شد

رئیس کمیته ملی حزب دموکرات آمریکا در واکنش به بروز مشکلات و تناقضات متعددی که اعلام نتایج انتخابات درون حزبی در ایالت آیووا را با تأخیر مواجه ساخت، خواستار بازشماری آرا توسط مقامات محلی شد.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, حقوق بشر, خبر, فساد

حکم دستگیری رئیس‌جمهوری سابق آفریقای جنوبی صادر شد

تلویزیون “اس ای بی سی” آفریقای جنوبی روز سه شنبه گزارش داد که دادگاه عالی این کشور حکم دستگیری “جیکوب زوما” به اتهام قصور برای شرکت در دادگاه رسیدگی به پرونده فساد را صادر کرد.

ادامه »

افریقای جنوبی, جنوب آفریقا, جهان, خبر, فساد

ال پائیس: افشای ابعاد جدیدی از کمک‌های مالی مجاهدین ‌خلق به رهبران راست‌ افراطی اسپانیا

روزنامه اسپانیایی “ال پائیس” ابعاد جدیدی از حمایت‌های مالی سازمان مجاهدین خلق را به رهبران حزب وُکس، حزب راست افراطی اسپانیا فاش ساخته است.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اسپانیا, ایران, جنوب اروپا, جهان, خبر, فساد, مقاله

حزب کمونیست عراق: خشونت و تیراندازی به مردم تا کی باید ادامه یابد؟

دفتر سیاسی حزب کمونیست عراق در اطلاعیه ای که به تاریخ شنبه ۲۵ ژانویه منتشر کرده نسبت به گسترش خشونت توسط نیروهای دولتی عراق ابراز نگرانی کرده و از کشته شدن یکی از اعضای خود در جریان تیراندازی ها خبر داده است.

ادامه »

بیانیه, جهان, خاورمیانه, خبر, عراق, فساد

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری به اتهام ارتشا بازداشت شد

بازداشت خلیل آقایی رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری را به اتهام ارتشا از سوی دادسرای کارکنان دولت تائید شد.

 

ایسنا نوشت: خلیل آقایی، رئیس سازمان جنگل ها به اتهام ارتشا از سوی دادسرای کارکنان دولت بازداشت شد.

 

گفتنی است روز گذشته عباس سمیعی، مدیر کل روابط عمومی سازمان جنگل‌ها در گفتگو با ایلنا درباره انتشار اخباری مبنی بر بازداشت خلیل آقایی، رئیس سازمان جنگل‌ها گفت: آقای آقایی روز گذشته برای پاره‌ای از توضیحات به قوه‌قضائیه رفته بود.

 

البته ما درباره بازداشت وی هیچ اطلاعی نداریم و نمی‌دانیم بازداشت شده‌اند یا خیر. مدیرکل دفتر روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان جنگل‌ها افزود: موضوعی که آقای آقایی در ارتباط با آن فراخوانده شده بود، به سازمان جنگل‌ها ربطی ندارد.

 

خلیل آقایی کیست؟

 

خلیل آقایی کهلیک بلاغی نمایندهٔ حوزهٔ انتخابیهٔ مشگین‌شهر در دورهٔ ششم مجلس شورای اسلامی بوده‌است. وی معاون وزیر جهاد کشاورزی و با انتصاب محمود حجتی رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری شد.

 

مهر سال ۱۳۹۸ خبری مبنی بر تجمع کارکنان سازمان جنگل‌ها مقابل مجلس منتشر شد که باعث ایجاد حواشی گسترده‌ای برای آقایی شد، اما دو روز بعد این اتفاق را سازمان مذکور تکذیب نموده و جوابیه‌ای صادر کرد.

 

ماجرای یقه پاره کردن خلیل آقایی در صحن علنی مجلس!

خرداد سال ۹۵ و زمانی که آقایی معاون پارلمانی وزارت جهاد کشاورزی بود در جلسه علنی مجلس، هنگام نطق محمدعلی پور مختار نماینده مردم کبودرآهنگ، با عزت الله یوسفیان ملا نماینده مردم آمل، بر سر موضوعی درگیری لفظی پیدا کرد که به دنبال این درگیری، آقایی یقه اش را با فریاد و عصبانیت پاره کرد.

 

در این هنگام نمایندگان به دور آقایی جمع شدند و یکی از نمایندگان نیز قصد داشت با گرفتن دستش جلوی دهان وی، او را آرام کند، اما ظاهراً قضیه پیچیده‌تر از این بود و بالاخره نمایندگان وی را به بیرون صحن مجلس هدایت کردند.

فرارو

وی شش ماه پیش به مدیر منابع طبیعی جهرم دستور میده پرونده های زمین خواری رو پیگیری قضایی نکند!

جهانگیری: ۲۲ میلیارد دلار را به استانبول و دبی بردند

معاون اول حسن روحانی جناح منتقد دولت در حاکمیت جمهوری اسلامی ایران را متهم کرد که در مقطعی ۲۲ میلیارد دلار منابع کشور را به استانبول و دبی بردند و مشخص نشد که این پول چه سرنوشتی پیدا کرد.

ادامه »

اقتصادی, ایران, خبر, فساد, قطر

دادستان کل اوکراین از وجود ۱۵ پرونده کیفری مرتبط با پسر بایدن وشرکتش خبر داد

دادستان کل اوکراین امروز جمعه اعلام کرد، هانتر بایدن و شرکت گازی موسوم به “بوریسما” که وی عضو هیات مدیره آن بوده، با حدود ۱۵ پرونده کیفری در این کشور مرتبط هستند.

ادامه »

اکراین, امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر, فساد

در خواست علنی ترامپ از چین؛ تحقیق درباره جو بایدن و پسرش

دونالد ترامپ به طور علنی از چین خواست درباره جو بایدن، رقیب انتخاباتی او از حزب دموکرات و پسرش تحقیق کند. فاش شدن درخواست مشابهی از رئیس جمهوری اوکراین تحقیق در مورد استیضاح احتمالی ترامپ را به جریان انداخته است

ادامه »

اکراین, امریکا, امریکای شمالی, جهان, چین, خبر, فساد