افشاگری آحارونوت درباره ۲۷۰۰ ترور هدفمند اسرائیل، از جمله یاسر عرفات

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، رونن برگمن، خبرنگار حوزه اطلاعات در روزنامه یدیعوت آحارونوت بسیاری از عوامل موساد، شین بت و ارتش اسرائیل را متقاعد کرده است تا داستان‌هایشان درباره ترور شخصیت‌ها را بیان کنند.   نتایج آن اولین نگاه جامع به استفاده اسرائیل از کشتارهای تحت حمایت دولت است؛ ترورهایی با دامنه بسیار وسیع، از

ادامه »

اسراییل, امریکا, تروریسم, جهان, حقوق بشر, خبر, فلسطین

ارتش سوریه، دستگاه‌های جنگ الکترونیک ساخت اروپا را در دست داعش یافت

به گزارش اسپوتنیک، سربازان ارتش سوریه در میان تجهیزات یافت شده از تروریست های داعش در سوریه، تجهیزات مدرن REB شامل وسایل الکتریکی رادیویی بابت استراق سمع تولید کشورهای اروپایی را یافته است.

ادامه »

امریکا, تروریسم, جهان, خبر, سوریه

کارشناس اسرائیلی: موساد تا ۲۰۱۷ دست کم ۳۰۰۰ تن را ترور کرده است

مجله اشپیکل آلمان به نقل از رونین بیرجمن، روزنامه‌نگار و مولف اسرائیلی نوشت: صحبت درباره ترور دست کم ۳۰۰۰ تن است که تنها شامل اشخاص تحت تعقیب نبوده بلکه در میان آنها تعداد زیادی از افراد بی‌گناه به چشم می‌خورند که به خاطر حضورشان در زمان اشتباه و مکانی نادرست ترور شده‌اند.

ادامه »

اسراییل, تروریسم, جهان, حقوق بشر, خبر

رای الیوم: آمریکا به‌تروریست‌ها برای جمع‌شدن در لیبی چراغ‌سبز نشان‌داده است

پایگاه خبری «رای الیوم» نوشت: منابع دیپلماتیک و اطلاعاتی می‌گویند آمریکا به صدها تروریست داعشی و عضو القاعده و دیگر گروه‌های تروریستی چراغ سبز نشان داده است تا از لبنان، سوریه و عراق به لیبی بروند و در مناطق بیابانی و قبیله ای مستقر شوند.

ادامه »

امریکا, تروریسم, جهان, خبر, لیبی

به‌دلیل نامناسب‌بودن شرایط؛ پنتاگون از تشکیل ارتش کردها در شمال سوریه عقب‌نشینی کرد

وزارت دفاع آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: قرار نیست ارتشی از شبه نظامیان یگان‌های مدافع خلق (ی.پ.گ) تشکیل شود و آمریکا همچنان به آموزش نیروهای محلی برای جلوگیری از شکل گیری مجدد داعش ادامه خواهد داد.

ادامه »

امریکا, ترکیه, تروریسم, جهان, خبر

خطرِ به‌وجود آمدن درگیری‌های جدید نظامی در منطقه بسیار جدی است!

سیاست‌های ماجراجویانهٔ امپریالیسم آمریکا و ارتجاع منطقهٔ‌ای، می‌توانند به شدت یافتن تنش‌ها و پدید آمدن درگیری‌های نظامی‌ای فاجعه‌بار و جدید منجر شوند.

.

حزب تودهٔ ایران، حمله‌های تروریستی «داعش» در ایران را به‌شدت محکوم می‌کند!

 
سیاست‌های ماجراجویانهٔ امپریالیسم آمریکا و ارتجاع منطقهٔ‌ای، می‌توانند به شدت یافتن تنش‌ها و پدید آمدن درگیری‌های نظامی‌ای فاجعه‌بار و جدید منجر شوند

بر اساس گزارش رسانه‌های عمومی، در ساعت ده‌ونیم صبح امروز، در عملیات تروریستی‌ای هم‌زمان، محوطهٔ اطراف مقبرهٔ خمینی در “بهشت‌زهرا”ی تهران و مجتمع مجلس شورای اسلامی در مرکز تهران، موردحمله قرار گرفتند.
در اطلاعیهٔ وزارت کشور جمهوری اسلامی درخصوص وقایع تروریستی امروز آمده است: “دو تیم تروریستی در روز جاری به‌صورت هم‌زمان در حاشیه مرقد امام راحل (ره) و ساختمان اداری مجلس شورای اسلامی، با تحرکات تروریستی کور تلاش کردند… امنیت… در کشور را تحت‌الشعاع قرار دهند.”
در این عملیات، تروریست‌ها که به مسلسل‌های کلاشنیکف و تپانچه مسلح بودند، با حمله‌یی غافلگیرانه و استفاده از کمربند انفجاری انتحاری به‌منظور وارد آوردن حداکثر تلفات انسانی، سعی کردند به هدف‌های ضدبشری‌شان دست یابند. بر اساس گزارش‌های منتشرشده، تروریست‌ها، در پوشش مراجعانی که می‌خواهند با نمایندگان‌شان در مجلس دیدار کنند، به ورودی خاص این‌گونه مراجعات در ساختمان مجلس نزدیک شدند و پس از درگیری با محافظان امنیتی حاضر در محل این ورودی، سعی کردند به صحن مجلس نفوذ کنند. در پی درگیری مسلحانه با محافظان امنیتی، مهاجمان به سالن ملاقات مردم عادی با نمایندگان حمله و عده‌یی از مردم بی‌گناه را کشته و مجروح می‌کنند. بر اساس اطلاعیه وزارت کشور، شش تروریست دو تیم حمله‌کننده به مقبره خمینی و ساختمان مجلس، در نتیجه چندین ساعت تبادل آتش و انفجار کمربند انتحاری، همگی کشته می‌شوند. سایت‌های وابسته به “داعش” و نیروهای واپس‌گرایِ ضد مردمی در منطقه، با تهدیدِ حمله به مراکز مشخص سیستم حمل‌ونقل ایران و به‌راه انداختن حمام خون، سعی در پراکندن رعب و وحشت در کشور کرده‌اند.
حزب تودهٔ ایران، عملیات جنایتکارانهٔ تروریست‌های وابسته به گروه داعش در “بهشت‌زهرا” و ساختمان مجلس شورای اسلامی را به‌شدت محکوم می‌کند. بر اساس آخرین گزارش‌های منتشرشده، در جریان این حمله تروریستی ۱۲ نفر کشته شده و ۴۲ نفر زخمی شده‌اند.
حزب تودهٔ ایران، در ماه‌های اخیر، در زمینهٔ سیاست‌های خطرناک امپریالیسم آمریکا و ارتجاع منطقه‌ای- ازجمله دولت عربستان سعودی، متحدان واپس‌گرای آن و اسرائیل- به‌طورمرتب اشاره کرده بود و درمورد هدایت و سازمان‌دهی گروه‌های تروریستی در منطقه از سوی آن‌ها، هشدار داده بود. این حقیقت که خبرگزاری “العربیه” (وابسته به عربستان سعودی) انتشار خبر برعهده گرفتن مسئولیت عملیات تروریستی در تهران از سوی داعش را یک ساعت زودتر از “خبرگزاری اعماق” اعلام کرده بود، دربارهٔ امکان دست داشتن عربستان سعودی در این فاجعه سؤال‌های جدی‌ای را برمی‌انگیزد. اینکه محمد بن سلمان آل سعود شاهزادهٔ سعودی- جانشین ولیعهد و وزیر دفاع عربستان سعودی- روز ۱۲ اردیبهشت ماه تهدید کرده بود که دولت او جنگ را به درون مرزهای ایران خواهد برد، نمی‌تواند اتفاقی باشد.
حزب تودهٔ ایران، ۹ روز پیش، همراه با نگرانی اعلام کرده بود: “سخنان تهدیدآمیز، غیرمسئولانه و عمدتاً بی‌پایهٔ ٬دونالد ترامپ٬، مشاوران نزدیکش و وزیران دفاع و امور خارجه‌اش، در طول کارزارهای انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در سال گذشته و تکرار آن‌ها در ماه‌های اخیر، کشور ما ایران را در وضعیتی حساس و خطرناک قرار داده است. امنیت و ثبات کشورمان، در هفته‌های اخیر، به‌طور پیگیر آماج تبلیغاتی هدفمند و خصم‌آلود از سوی محفل‌های ارتجاعی آمریکا، اسرائیل، عربستان سعودی و متحدان منطقه‌ای‌شان قرار داشته است” [“نامهٔ مردم”، شمارهٔ ۱۰۲۶، ۸ خردادماه ۱۳۹۶].
ارگان مرکزی حزب تودهٔ ایران، در ارزیابی‌اش از شرایط منطقه به‌درستی پیش‌بینی کرده بود: “پرزیدنت ترامپ… گرچه دربارهٔ ضرورت مبارزه با تروریسم سخن گفت… ولی روشن بود که او این مبارزه را در راستای سیاست و شعارهای عربستان سعودی و شیخ‌نشین‌های حاشیهٔ خلیج‌فارس و به‌هدف رویارویی با ایران درنظر دارد. او درحالی‌که این حقیقت را که در دهه‌های اخیر القاعده و داعش بیش‌ترین منابع مالی و انسانی‌شان را کشورهای اسلامی سنی مذهب، به ویژه عربستان و کشورهای متحد آن تأمین کرده‌اند عامدانه کتمان می‌کرد، به‌طرزی اغراق‌آمیز جمهوری‌اسلامی ایران را دشمن اصلی، عامل شر در خاورمیانه و منبع اصلی خشونت در منطقه تصویر و معرفی کرد.”
حزب تودهٔ ایران، با درک خطرهایی که کشور و مردم میهن‌مان را تهدید می‌کند، اعلام کرده بود: “حزب تودهٔ ایران بر این باور است که: شرایط کنونی در خاورمیانه و سخنان و سیاست‌های به‌شدت غیرمسئولانهٔ ترامپ و دیگر سیاست‌گذاران ایالات‌متحده می‌تواند صلح در خاورمیانه و به ویژه صلح در میهن‌مان را تهدید کند. درپیش گرفتن دیپلماسی‌ای شفاف و مبتنی بر صلح‌خواهی و حفظ منافع حیاتی مردم و زحمتکشان میهن‌مان، از ضرورت‌های لحظه به منظور خنثی کردن این تهدیدها است.
خطرِ به‌وجود آمدن درگیری‌های جدید نظامی در منطقه بسیار جدی است. نباید اجازه داد نیروهای واپس‌گرای حاکم بر میهن‌مان و سران سپاه پاسداران و نظامیان، با سردادن شعارهایی تهدیدکننده و تحریک‌آمیز و نیز دست زدن به اقدام‌های مقابله‌جویانه‌ای نمایشی، ثبات، امنیت و استقلال کشور را به‌خطر اندازند. بازاندیشیِ میهن‌دوستانه و عاقلانه در زمینهٔ سیاست خارجی کنونی کشور و توقف مداخلهٔ نیروهای نظامی و کمک‌های تسلیحاتی به کشورهای منطقه و از جمله سوریه و عراق، از ضرورت‌های بی‌درنگ است.
حزب تودهٔ ایران

نامه مردم

مسکو به‌واشنکتن درباره هدف قراردادن غیرنظامیان سوری هشدار‌داد

به گزارش اسپوتنیک، ماریا زاخاروا سخنگوی وزارت خارجه روسیه امروز در اظهاراتی به آمریکا هشدار داد تا مراقب باشد چه مکان هائی را در سوریه بمباران می کند.   سخنگوی وزارت خارجه روسیه در این باره اعلام کرد: بار دیگر از ائتلاف مبارزه با داعش به رهبری آمریکا می‌خواهیم تا در حملات خود به تروریست

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه

هویت عناصر تروریستی حوادث دیروز تهران

وزارت اطلاعات در اطلاعیه ای هویت عناصر تروریستی حوادث دیروز تهران را اعلام کرد. متن کامل اطلاعیه بدین شرح است: « به اطلاع ملت شریف ایران می رساند؛ در پی رصدهای اطلاعاتی صورت گرفته هویت کامل عناصر تروریست تهران ( حرم مطهر حضرت امام خمینی و مجلس شورای اسلامی ) و همچنین هسته های مرتبط

ادامه »

ایران, تروریسم, خبر

روسیه خواستار نشست فوری شورای امنیت برای حمله ائتلاف آمریکایی به ارتش سوریه شد

شبکه تلویزیونی زویوزدا امروز (چهارشنبه) به نقل از فرانتس کلینتسویچ معاون کمیسیون امور دفاعی شورای فدراسیون نوشت: مسکو خواستار برگزاری نشست فوری شورای امنیت برای رسیدگی به حمله هواپیماهای ائتلاف آمریکایی به کاروان ارتش سوریه شده است.   هواپیماهای ائتلاف آمریکایی روز سه شنبه به مواضع ارتش سوریه در منطقه التنف حمله کردند که بر

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه

گزارش سی‌ان‌ان از حوادث تروریستی امروز تهران

به گزارش سی‌ان‌ان، این رسانه آمریکایی به بازتاب گسترده خبر حمله تروریستی به حرم امام خمینی و مجلس شورای اسلامی توسط عناصر تروریست پرداخت.   این رسانه با اشاره به آغاز عملیات آزادسازی گروگان‌ها توسط نیروهای امنیتی ایران اعلام کرد که دست کم یک نفر کشته و سه نفر نیز زخمی شدند.   در بخش

ادامه »

ایران, تروریسم, خبر