شبکه فرانسوی: پیروزی سوریه نقطه عطفی در جنگ علیه تروریسم است

شبکه تلویزیونی فرانس 24 در گزارشی با اشاره به پیشروی های ارتش سوریه در منطقه غوطه شرقی دمشق، پیروزی دولت سوریه در این منطقه را نقطه عطفی در جنگ این کشور علیه تروریسم دانست.

ادامه »

جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا

استحکامات جیش الاسلام در شهر دوما فرو ریخت

به گزارش الاعلام الحربی اعلام کرد: ارتش سوریه برخی از مزارع را در جنوب غربی دوما در غوطه شرقی دمشق از لوث تروریستها آزاد کرده است.   منابع سوری اعلام کردند که ارتش سوریه استحکامات جیش الاسلام در دوما را از چند محور هدف قرار داده است.   این منابع به فرو ریختن استحکامات جیش

ادامه »

جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا

خروج پنجمین گروه شبه‌نظامیان ازغوطه شرقی/ ورود تجهیزات نظامی سنگین آمریکایی به شهر التنف

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) اعلام کرد، این گروه که شامل ۸۹ اتوبوس حامل ۵۲۹۰ تن از جمله ۱۳۷۴ شبه‌نظامی از جوبر، زملکا، عربین و عین ترما در غوطه شرقی است، با نظارت هلال احمر سوریه منطقه غوطه شرقی را از طریق گذرگاه عربین به سمت ادلب ترک کردند.

 

خروج این گروه از شبه‌نظامیان در کمتر از ۴۸ ساعت از آزادسازی ۲۸ گروگان توسط ارتش آزاد انجام شد. این افراد توسط گروه‌های تروریستی در عربین ربوده شده بودند.

 

خبرگزاری سانا در ادامه گزارش داد، روند خروج شبه‌نظامیان و خانواده‌هایشان از جوبر، زملکا، عربین و عین ترما تا تخلیه کامل این مناطق از تمامی گروه‌های مسلح و ازسرگیری فعالیت‌های نهادهای دولتی در آنجا ادامه خواهد داشت.

 

وزارت دفاع روسیه نیز عصر چهارشنبه از خروج ۶۴۳۲ شبه‌نظامی و اعضای خانواده‌شان از محله جوبر و شهرک‌های عربین، زملکا و عین ترما با ۱۰۲ اتوبوس و حرکت آنها به سوی استان ادلب خبر داد.

 

وزارت دفاع روسیه تاکید کرد، همچنان گذرگاه اردوگاه الوافدین برای خروج ساکنان شهر دوما استفاده می‌شود و ۱۶۹۱ غیرنظامی عصر چهارشنبه این شهر را ترک کردند و تعداد کل آوارگان دوما از تاریخ ۲۸ فوریه گذشته به ۲۷ هزار و ۴۴۶ تن رسیده است.

 

روسیه: عملیات ضد تروریسم در غوطه شرقی تقریبا پایان یافته است

 

به گزارش خبرگزاری روسیا الیوم، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: عملیات مبارزه با تروریسم در غوطه شرقی تقریبا پایان یافته اما شهر دوما واقع در شمال غوطه شرقی همچنان در کنترل مخالفان مسلح است.

 

زاخارووا در ادامه نسبت به تثبیت حضور نیروهای آمریکایی در سوریه ابراز نگرانی کرد و گفت: امروز تجهیزات نظامی سنگین آمریکایی وارد شهر التنف در جنوب سوریه که تحت کنترل آمریکا است، شده‌اند.

 

وزارت دفاع روسیه نیز امروز (پنج‌شنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد، از ابتدای برقراری آتش‌بس روزانه در غوطه شرقی دمشق در فوریه گذشته، بیش از ۱۳۵ هزار تن از این منطقه خارج شده‌اند.

 

در ادامه این بیانیه آمده است، طبق توافق امضا شده میان مرکز حمیمیم و رهبران گروه فیلق الرحمان، خروج نیروهای این گروه تروریستی و خانواده‌هایشان از غوطه شرقی به مقصد ادلب همچنان ادامه دارد و از ابتدای اجرای این توافق تاکنون ۲۴ هزار و ۹۱۲ تن از طریق گذرگاه عربین از این منطقه خارج شده‌اند.

ایسنا

خروج بیش از ۱۵ هزار تروریست از غوطه شرقی به مقصد ادلب

به گزارش اسپوتنیک، در بیانیه صادره از سوی وزارت دفاع روسیه آمده است که نزدیک به ۶ هزار و ۵۰۰ عنصر مسلح به همراه خانواده هایشان طی ۲ روز گذشته از منطقه «عربین» واقع در غوطه شرقی به مقصد حومه ادلب سوریه حرکت کرده اند.

ادامه »

جهان, خبر, روسیه, سوریه

بوتفلیقه: الجزایر در خطر است / ارتش الجزایر مقادیر زیادی اسلحه از تروریست‌ها کشف کرد

«عبدالعزیز بوتفلیقه » رئیس جمهوری الجزایر امروز شنبه در پیامی به مناسبت روز وکلا، تصریح کرد خطرهای زیادی این کشور را تهدید می کند و به همین دلیل مردم باید متحد تر باشند.

ادامه »

الجزایر, جهان, خبر

خوشحالی مردم سوریه در پی آزادسازی ۹۰ درصد از “غوطه شرقی”

به نقل از روسیاالیوم، دمشق پایتخت سوریه غروب جمعه بعد از آزادسازی حدود 90 درصد از غوطه شرقی از لوث تروریسم، صحنه جشن و شادمانی مردم سوریه بود و ارتش سوریه به نورافشانی آسمان دمشق پرداخت.   رسانه‌های سوری ویدئوها و تصاویری از جشن و سرور مردم سوریه و نورافشانی آسمان دمشق در پی پیروزی

ادامه »

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, سوریه