ایندیپندنت: ابعاد فقر در میان آموزگاران مدارس انگلیس گسترده است

به گزارش نشریه ایندیپندنت، بسیاری از آموزگاران ماه‌ها است که اجاره مسکن خود را پرداخت نکرده و قادر نیستند هزینه تردد به مدرسه را پرداخت کنند. بر اساس آمار منتشر شده به‌طور میانگین 40 درصد آن‌ها در سال گذشته، از مؤسسات خیریه کمک مالی دریافت کرده‌اند.

ادامه »

انگلستان, جهان, حقوق بشر, خبر, فقر

مخالفت با خصوصی‌سازی، تغییر قانون کار و افزایش سن بازنشستگی، سندیکاهای کارگری را در آتن به‌خیابان‌ها آورد

هزاران نفر از کارگران بیمارستا‌ن‌ها، مترو و حمل و نقل یونان در اعتراض به محدود کردن حق اعتصاب سندیکاهای کارگری از ابتدای این هفته، به خیابان‌ها آمده‌اند.

ادامه »

جهان, حقوق بشر, خبر, کارگری, یونان

جرمی کوربین: رابطه انگلیس با آمریکا چندان هم مهم نیست

جرمی کوربین رهبر حزب کارگر انگلیس با اشاره به اینکه رابطه انگلیس و آمریکا از اهمیت بالایی برخوردار نیست، اظهارات توهین‌آمیز و بی‌اعتنایی رئیس‌جمهوری آمریکا را به نهادهای بین‌المللی مورد انتقاد قرار داد.   کوربین در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی آی.تی.وی انگلیس گفت: رابطه [انگلیس] با آمریکا به لحاظ فرهنگی و اقتصادی مهم و قابل‌توجه

ادامه »

امریکا, انگلستان, جهان, خبر

دیلی میل: سفر رئیس جمهوری آمریکا به انگلیس لغو شد

«جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر انگلیس ماه گذشته از هوادارانش خواست که در صورت سفر ترامپ به انگلیس «پیام روشنی» به او بدهند که این مساله احتمال بروز تظاهرات گسترده را افزایش داد.

ادامه »

اسراییل, امریکا, انگلستان, جهان, خبر, فلسطین

خبرنگار بی.بی.سی تبعیض جنسیتی در این رسانه را افشا کرد

«کری گریسی» خبرنگار بی.بی.سی با انتشار نامه سرگشاده ای که در رسانه های انگلیس بازتاب یافت از تبعیض جنسیتی توسط مقام های این رسانه پرده برداشت.

 

خانم گریسی در نامه‌ای سرگشاده که فرازهایی از آن شامگاه یکشنبه در رسانه‌های انگلیس منتشر شد، بی.بی.سی را به داشتن «فرهنگی مخفی و غیرقانونی» در پرداخت دستمزد زن و مرد متهم و تصریح کرد که این شبکه دچار «بحران اعتماد» شده است.

 

او در نامه خود آورده است: بی.بی.سی متعلق به شمایی است که بابت آن مالیات می‌پردازید، پس حق‌دارید آگاه شوید که این شبکه قانون برابری در پرداخت دستمزد را نقض کرده و در مقابل برقراری نظام شفاف و عادلانه پرداخت مقاومت می‌کند.

 

اعتراض گریسی به نحوه پرداخت دستمزد در بی.بی.سی پس‌ازآن صورت می‌گیرد که تابستان گذشته شماری از مشهورترین مجریان زن بی‌بی‌سی، از این رسانه خواستند هر چه سریع‌تر به ماجرای تبعیض در دستمزد مردان و زنان رسیدگی کند.

 

آن‌ها در نامه‌ای سرگشاده به «تونی هال» رئیس بی.بی.سی، از او خواستند که تفاوت پرداخت حقوق زنان و مردان را که سال‌ها وجود داشته، اصلاح کند.

 

بی‌بی‌سی سال گذشته بنا به درخواست دولت، در گزارش سالانه خود فهرست حقوق ستاره‌هایی را منتشر کرد که سالانه بیش از 150 هزار پوند ( 190 هزار دلار) حقوق می‌گیرند.

 

این فهرست که برای اولین بار منتشر شد، سروصدای زیادی ایجاد کرد. نکته قابل‌توجه در این گزارش این مساله بود که به‌طور رسمی آشکار شد دوسوم از مجریان و ستاره‌هایی که بیش از 150 هزار پوند حقوق می‌گیرند، مرد هستند.

 

در این نامه گفته‌شده است: ‘سال‌هاست که ما به این موضوع شک داشتیم که در بی‌بی‌سی حقوق زنان در مقایسه با مردانی که همان کار را انجام می‌دهند، کمتر است.’

 

به گفته معترضان، این تبعیض فقط افراد با حقوق‌های بالا را شامل نمی‌شود و در تمام بدنه رسانه از تولید، بخش فنی و … را در بر می‌گیرد.

 

بی‌بی‌سی گفته تا سه سال دیگر یعنی سال 2020 میلادی تفاوت حقوق زنان و مردان را اصلاح خواهد کرد اما چهره‌های مشهور بی‌بی‌سی در این نامه گفته‌اند انتظار دارند که در عصر برابری این رسانه همین حالا اقدام کند.

 

این در حالی است که بی بی سی در بیشتر اخبار و گزارش های خبری، خود را یکی از مدافعان حقوق زنان معرفی می کند.
ایرنا

بازگشت ۱۰۰ کودک خانواده‌های داعشی نگرانی امنیتی تازه برای دولت آلمان

به گزارش شبکه خبری دویچه وله، اداره فدرال حفاظت از قانون اساسی (سازمان امنیت داخلی آلمان) درباره بازگشت کودکانی هشدار داده است که همراه با خانواده خود به مناطق تحت نفوذ داعش رفته بودند یا در آن‌ مناطق به دنیا آمده‌اند. هانس گئورگ ماسن، رئیس این اداره کودکانی را که به مناطق تحت نفوذ داعش

ادامه »

آلمان, تروریسم, جهان, خبر

نخستین اعتصاب سراسری معلم‌های ایتالیا در سال جدید میلادی

خبرگزاری رسمی ایتالیا ‘آنسا’، در پی اعتصاب معلم ها، امروز (دوشنبه) مدارس ابتدایی و مهد کودک ها در نخستین روز از سال تحصیلی جدید بسته شده و معلم های معترض دست به یک تجمع اعتراضی در مقابل وزارت آموزش و پرورش در رم زدند.

ادامه »

ایتالیا, جهان, خبر, معلمان

شکایت رسمی یک سیاستمدار برجسته آلمان علیه هاشمی شاهرودی

با گذشت سه روز از افشای خبر بستری شدن محمود هاشمی‌شاهرودی، رئیس پیشین قوه قضائیه و رئیس فعلی مجمع تشخیص مصلحت جمهوری اسلامی، در آلمان یک عضو برجسته حزب سبزهای این کشور رسماً علیه او شکایت کرد و رئیس دیده‌بان حقوق بشر آلمان خواستار جلوگیری از فراری دادن او شد.

ادامه »

آلمان, ایران, جهان, خبر, قضایی

هشدار آلمان: از درگیری‌های داخلی ایران نباید در عرصه سیاست بین‌الملل استفاده‌ی ابزاری شود

صدای آلمان: زیگمار گابریل، وزیر امور خارجه آلمان خواهان “گفت‌‌وگوهای صریح و جدی” با جمهوری اسلامی شده است. او همچنین در مورد استفاده‌ی ابزاری از اعتراض‌های خیابانی ایران در عرصه سیاست خارجی هشدار داده است.   زیگمار گابریل، وزیر امور خارجه آلمان در گفت‌وگویی با نشریه‌ی “بیلد آم‌زونتاگ” در باره رویدادهای اخیر ایران و اعتراض‌های

ادامه »

آلمان, ایران, جهان, خبر