شکایت علیه دولت فرانسه به خاطر فروش سلاح به عربستان و امارات

دو جمعیت حقوقی که پیشتر از دولت فرانسه خواسته بودند فروش سلاح به عربستان و امارات را متوقف کند و تاکنون جوابی نگرفته‌اند، اعلام کردند در این رابطه از دولت شکایت می‌کنند.

ادامه »

المان, امارات, جنوب غرب آسیا, جهان, خبر, عربستان سعودی, غرب اروپا, فرانسه

مقام آلمانی: تحریم‌ها علیه روسیه موفق نبوده و باید کاهش یابند

به نقل از روزنامه “دی ولت” آلمان، ” مانوئلا اشوسیگ”، معاون حزب سوسیال دموکرات آلمان خواستار آمادگی برای مذاکرات بیشتر با روسیه کاهش تحریم های اروپا علیه مسکو شد.

ادامه »

المان, تشنج زدایی, جهان, خبر, روسیه, غرب اروپا

مخالفان «می» در انتخابات شورای محلی انگلیس پیروز شدند

نتایج منتشرشده از انتخابات محلی و انتخابات مربوط به‌گزینش شهرداران شماری از شهرهای انگلیس، ولز و اسکاتلند، در روز شنبه مؤید پیروزی حزب کارگر و مخالف حزبی تزرا می نخست وزیر کنونی این کشور است.   به گزارش روز شنبه ایرنا، بر اساس نتایج اعلام‌شده، حزب کارگر به رهبر جرمی کوربین با 2 هزار و

ادامه »

انگلستان, جهان, خبر, غرب اروپا

گروه جدایی‌طلب “اتا” در اسپانیا انحلال کامل خود را اعلام کرد

به گزارش خبرگزاری فرانسه روز چهارشنبه (۲ مه/۱۲ اردیبهشت) سازمان زیرزمینی “اتا” که در منطقه باسک اسپانیا سال‌ها برای استقلال از دولت مرکزی اسپانیا مبارزه کرده بود، به طور کامل به فعالیت خود خاتمه داد.

ادامه »

اسپانیا, جهان, خبر, غرب اروپا

خبرنگار بی.بی.سی تبعیض جنسیتی در این رسانه را افشا کرد

«کری گریسی» خبرنگار بی.بی.سی با انتشار نامه سرگشاده ای که در رسانه های انگلیس بازتاب یافت از تبعیض جنسیتی توسط مقام های این رسانه پرده برداشت.

 

خانم گریسی در نامه‌ای سرگشاده که فرازهایی از آن شامگاه یکشنبه در رسانه‌های انگلیس منتشر شد، بی.بی.سی را به داشتن «فرهنگی مخفی و غیرقانونی» در پرداخت دستمزد زن و مرد متهم و تصریح کرد که این شبکه دچار «بحران اعتماد» شده است.

 

او در نامه خود آورده است: بی.بی.سی متعلق به شمایی است که بابت آن مالیات می‌پردازید، پس حق‌دارید آگاه شوید که این شبکه قانون برابری در پرداخت دستمزد را نقض کرده و در مقابل برقراری نظام شفاف و عادلانه پرداخت مقاومت می‌کند.

 

اعتراض گریسی به نحوه پرداخت دستمزد در بی.بی.سی پس‌ازآن صورت می‌گیرد که تابستان گذشته شماری از مشهورترین مجریان زن بی‌بی‌سی، از این رسانه خواستند هر چه سریع‌تر به ماجرای تبعیض در دستمزد مردان و زنان رسیدگی کند.

 

آن‌ها در نامه‌ای سرگشاده به «تونی هال» رئیس بی.بی.سی، از او خواستند که تفاوت پرداخت حقوق زنان و مردان را که سال‌ها وجود داشته، اصلاح کند.

 

بی‌بی‌سی سال گذشته بنا به درخواست دولت، در گزارش سالانه خود فهرست حقوق ستاره‌هایی را منتشر کرد که سالانه بیش از 150 هزار پوند ( 190 هزار دلار) حقوق می‌گیرند.

 

این فهرست که برای اولین بار منتشر شد، سروصدای زیادی ایجاد کرد. نکته قابل‌توجه در این گزارش این مساله بود که به‌طور رسمی آشکار شد دوسوم از مجریان و ستاره‌هایی که بیش از 150 هزار پوند حقوق می‌گیرند، مرد هستند.

 

در این نامه گفته‌شده است: ‘سال‌هاست که ما به این موضوع شک داشتیم که در بی‌بی‌سی حقوق زنان در مقایسه با مردانی که همان کار را انجام می‌دهند، کمتر است.’

 

به گفته معترضان، این تبعیض فقط افراد با حقوق‌های بالا را شامل نمی‌شود و در تمام بدنه رسانه از تولید، بخش فنی و … را در بر می‌گیرد.

 

بی‌بی‌سی گفته تا سه سال دیگر یعنی سال 2020 میلادی تفاوت حقوق زنان و مردان را اصلاح خواهد کرد اما چهره‌های مشهور بی‌بی‌سی در این نامه گفته‌اند انتظار دارند که در عصر برابری این رسانه همین حالا اقدام کند.

 

این در حالی است که بی بی سی در بیشتر اخبار و گزارش های خبری، خود را یکی از مدافعان حقوق زنان معرفی می کند.
ایرنا

بازگشت ۱۰۰ کودک خانواده‌های داعشی نگرانی امنیتی تازه برای دولت آلمان

به گزارش شبکه خبری دویچه وله، اداره فدرال حفاظت از قانون اساسی (سازمان امنیت داخلی آلمان) درباره بازگشت کودکانی هشدار داده است که همراه با خانواده خود به مناطق تحت نفوذ داعش رفته بودند یا در آن‌ مناطق به دنیا آمده‌اند. هانس گئورگ ماسن، رئیس این اداره کودکانی را که به مناطق تحت نفوذ داعش

ادامه »

المان, تروریسم, جهان, خبر

نخستین اعتصاب سراسری معلم‌های ایتالیا در سال جدید میلادی

خبرگزاری رسمی ایتالیا ‘آنسا’، در پی اعتصاب معلم ها، امروز (دوشنبه) مدارس ابتدایی و مهد کودک ها در نخستین روز از سال تحصیلی جدید بسته شده و معلم های معترض دست به یک تجمع اعتراضی در مقابل وزارت آموزش و پرورش در رم زدند.

ادامه »

ایتالیا, جهان, خبر, معلمان

شکایت رسمی یک سیاستمدار برجسته آلمان علیه هاشمی شاهرودی

با گذشت سه روز از افشای خبر بستری شدن محمود هاشمی‌شاهرودی، رئیس پیشین قوه قضائیه و رئیس فعلی مجمع تشخیص مصلحت جمهوری اسلامی، در آلمان یک عضو برجسته حزب سبزهای این کشور رسماً علیه او شکایت کرد و رئیس دیده‌بان حقوق بشر آلمان خواستار جلوگیری از فراری دادن او شد.

ادامه »

المان, ایران, جهان, خبر, قضایی

هشدار آلمان: از درگیری‌های داخلی ایران نباید در عرصه سیاست بین‌الملل استفاده‌ی ابزاری شود

صدای آلمان: زیگمار گابریل، وزیر امور خارجه آلمان خواهان “گفت‌‌وگوهای صریح و جدی” با جمهوری اسلامی شده است. او همچنین در مورد استفاده‌ی ابزاری از اعتراض‌های خیابانی ایران در عرصه سیاست خارجی هشدار داده است.   زیگمار گابریل، وزیر امور خارجه آلمان در گفت‌وگویی با نشریه‌ی “بیلد آم‌زونتاگ” در باره رویدادهای اخیر ایران و اعتراض‌های

ادامه »

المان, ایران, جهان, خبر