وزیرخارجه آلمان: جنگ تجاری آمریکا و چین به ضرر اروپا است

«هایکو ماس» وزیر امور خارجه آلمان گفت: اروپا بیشترین آسیب را به دلیل اختلافات تجاری بین آمریکا و چین و وخامت روابط راهبردی آمریکا با پکن متحمل شده است.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اقتصادی, المان, امریکا, جهان, چین, خبر, روسیه

وال‌استریت‌ژورنال: آلمان و فرانسه برای راه‌اندازی کانال ویژه مالی با ایران پا پیش گذاشتند

یک روزنامه آمریکایی روز دوشنبه به نقل از دیپلمات‌های غربی مدعی شده بعد از امتناع لوکرامبوزگ و اتریش برای پذیرش میزبانی کانال ویژه مبادلات مالی با ایران آلمان و فرانسه برای میزبانی این ساختار پا پیش گذاشته‌اند.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اتریش, اقتصادی, المان, امریکا, ایران, تحریم, جهان, خبر, فرانسه

به دنبال اقدامات تحریک آمیز ۳ کشتی‌ نظامی اوکراینی، روسیه به شدت تهدید به مقابله کرد

وزارت خارجه روسیه هشدار داد اقدامات تحریک‌آمیز اوکراین در خلیج کرچ که با هماهنگی آمریکا و اتحادیه اروپا صورت گرفته، عواقب جدی دارد و مسکو با هر تهدیدی برای تمامیت ارضی و امنیت روسیه با جدیت مقابله خواهد کرد.   به گزارش خبرگزاری «تاس»،وزارت امور خارجه روسیه امروز دوشنبه، در بیانیه‌ای در رابطه با اقدامات

ادامه »

اتحادیه اروپا, اکراین, امریکا, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا

رهبران اتحادیه اروپا توافق بریگزیت را تایید کردند

به گزارش ایسنا،‌ به نقل از خبرگزاری رویترز، پایتخت بلژیک امروز شاهد برگزاری اجلاس سران ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا برای تایید توافق خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بود.

ادامه »

اتحادیه اروپا, انگلستان, ایرلند, جهان, خبر, غرب اروپا

اتحادیه اروپا خواستار حفظ پیمان موشکی میان روسیه و آمریکاست

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با انتقاد از تصمیم آمریکا برای خروج از پیمان موشکی، بر لزوم حفظ و اجرای کامل توافقات مربوطه تأکید کرده و از اتخاذ تدابیر خاصی در رابطه با وخامت اوضاع در دریای آزوف خبر داد.   روزنامه «ایزوستیا» امروز نوشت: “فدریکا موگرینی” مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در آستانه مذاکرات

ادامه »

اتحادیه اروپا, اکراین, امریکا, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا

خبرنگاران بدون مرز؛ محدودیت بی‌سابقه مطبوعات در اروپا

به نقل از زوددویچه سایتونگ، سازمان گزارشگران بدون مرز با انتشار گزارشی از محدودیت بی سابقه و شدید رسانه ها و مطبوعات در اروپا خبر داد.

 

در این گزارش آمده است: مطبوعات و رسانه ها در کشورهای لهستان، چک، اسلواکی و مجارستان به شدت از سوی دولت محدود شده اند.

 

این در حالی است که در این گزارش آلمان با بهبود وضعیت خود در جایگاه ۱۵ در لیست کشورهای برخوردار از آزادی مطبوعات قرار گرفته است.

 

کشور مالت که پیشتر رتبه ۱۸ را برخوردار بود در این گزارش به رتبه۶۵ تنزل پیدا کرده است.

 

گفتنی است شاخص گزارش سالانه گزارشگران بدون مرز درباره میزان آزادی مطبوعات و رسانه ها، معیارهایی مانند تعدد و استقلال رسانه ها، فضای رسانه و خودسانسوری آنها، فضای قانون گذاری و زیرساخت های کار حرفه ای است.

 

۱۸۰ کشور جهان با معیارهای عنوان شده مورد بررسی گزارشگران بدون مرز قرار می گیرند.

مهر

اتریش از سیاست تجاری آمریکا مقابل چین انتقاد کرد

وزیر اقتصاد اتریش در پی سفر اخیر هیات بزرگ تجاری این کشور به چین و امضای قراردادهایی به ارزش 1.5 میلیارد یورو، از سیاست های تجاری آمریکا در اعمال تعرفه بر واردات چین انتقاد کرد.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اتریش, اقتصادی, امریکا, چین

بی‌طرفی اتحادیه اروپا در جنگ تجاری میان آمریکا و چین

رویترز گزارش داد، «پیِر موسکوویچی» کمیسر امور اقتصادی و مالی اتحادیه اروپا امروز شنبه، گفت که این اتحادیه در جنگ تجاری میان آمریکا و چین، از هیچکدام جانبداری نمی‌کند.   وی اضافه کرد که معافیت مالیاتی موقت بر صادرات آلومینیوم و فولاد اتحادیه اروپا به آمریکا، باید به معافیت دائم تبدیل شود.   کمیسر امور

ادامه »

اتحادیه اروپا, اقتصادی, امریکا, جهان, چین, خبر

وال‌استریت‌ژورنال از گسترش حمایت از تحریم ایران در اتحادیه اروپا خبر داد

علی‌رغم عدم اجماع میان اعضای اتحادیه اروپا در نشست روز دوشنبه لوکزامبورگ برای توافق در خصوص تحریم‌ ایران، روزنامه وال‌استریت‌ژورنال از گسترش حمایت‌ها در بروکسل برای اعمال این تحریم‌ها خبر داده است.

ادامه »

اتحادیه اروپا, ایران, تحریم, خبر