حمله هوایی روسیه به مواضع النصره در حومه ادلب

جنگنده‌های روسیه شامگاه شنبه مواضع مختلف گروه‌های تروریستی در حومه استان ادلب را هدف قرار دادند.

 

یک منبع نظامی به خبرگزاری اسپوتنیک گفت که جنگنده‌های روسیه در سوریه نیمه‌شب گذشته حدود ۱۴ مورد از مواضع و انبار مهمات گروه تروریستی موسوم به “هیئت تحریر الشام” (جبهه النصره) را در حومه استان ادلب هدف قرار دادند.

 

طبق این گزارش، هواپیماهای شناسایی روسیه پس از رصد فعالیت نیروهای هیئت تحریر الشام برای ذخیره و انبار سلاح و مهمات و همچنین انتقال نیرو به دو محور در نزدیکی شهر “اریحا” در حومه جنوبی ادلب، محل تجمع این نیروها را هدف قرار دادند.

 

این منبع افزود: در نتیجه این حملات چند مقر نیروهای جبهه النصره در اطراف شهرهای “سنقول” و “اروم الجوز” در حومه أریحا کاملا تخریب شدند.

 

در این حملات همچنین تعدادی از نیروهای تروریستی به هلاکت رسیدند و برخی دیگر نیز مجروح شدند.

 

منبع مذکور در ادامه گفت که هیئت تحریر الشام با ذخیره سازی سلاح و مهمات قصد ارسال این تجهیزات به مواضع نیروهای وابسته به خود برای مقابله با نیروهای دولت سوریه و به دنبال آن حمله به مواضع ارتش سوریه و روستاها و شهرک‌های نزدیک به جبهه‌های مختلف را دارد.

 

در همین راستا، چند منبع محلی دیگر در ادلب اعلام کردند که به دنبال حملات هوایی روسیه صدای انفجارهای شدیدی در تمامی مناطق استان ادلب به گوش رسیده و این حملات به کشته و زخمی شدن ده‌ها تن از عناصر تروریستی منجر شد که برخی از آنها خارجی هستند و تابعیت چینی، بلژیکی، عربستانی، مصری و لیبیایی دارند.

ایسنا

 

 

روزانه هزار پناهجو به خاک سوریه بازمی‌گردند

نماینده روسیه در شورای امنیت‎ اعلام کرد، طرح بازگشت داوطلبانه پناهجویان سوری به کشورشان از تابستان سال گذشته در نتیجه تلاش‌های مقامات مسکو و دمشق با موفقیت در حال اجراست و تقریباً روزانه هزار پناهجو به خاک سوریه بازمی‌گردند.

ادامه »

جهان, خبر, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا

گاردین؛ تصاویر بی‌بی‌سی از حملات شیمیایی به دومای سوریه ساختگی بود

یک تهیه‌کننده شبکه بی‌بی‌سی اعلام کرد که تصاویر پخش‌شده از این شبکه در مورد حملات شیمیایی به شهر دومای سوریه در فروردین سال گذشته، ساختگی بوده است.

ادامه »

امریکا, انگلستان, جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا, فرانسه