زاسپکین: احتمال جنگ هسته‌ای/ نهایتا نیروهای ترکیه سوریه را ترک می‌کنند

سفیر روسیه در بیروت با اشاره به تلاش مسکو برای توسعه نقش خود در لبنان تاکید کرد، عملکرد آمریکا در منطقه به گونه‌ای است که جهان را به سوی جنگ سوق می‌دهد.

ادامه »

اکراین, امریکا, ایران, ترکیه, تروریسم, جهان, چین, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا, گرجستان, لبنان, هندوستان

پاسخ ریاست‌جمهوری ترکیه به هشدار ترامپ در باره نابود‌کردن اقتصاد ترکیه

ریاست‌جمهوری ترکیه در واکنش به هشدار دونالد ترامپ به این کشور مبنی بر اینکه اگر دست به حمله علیه کردهای سوریه بزند اقتصاد ترکیه را نابود می‌کند،‌ اعلام کرد: از ترامپ و آمریکا انتظار داریم به “شراکت استراتژیک”مان احترام بگذارد.

ادامه »

امریکا, ترکیه, جهان, خاورمیانه, خبر, شمال غرب آسیا

عطوان: دروغ‌های پمپئو چهره زشت آمریکا را زیبا نمی‌کند

تحلیلگر روزنامه «رأی الیوم» در واکنش به ادعاهای وزیر خارجه آمریکا در مصر، نوشت: سخنان «مایک پمپو» مملو از ادعاهای بی‌پایه و اساس بود و ملت‌های خاورمیانه فراموش نمی‌کنند که دلارهای آمریکا در سال‌های گذشته صرف کشتار، ویرانی و ایجاد آشوب‌ها در منطقه شده و چهره زشت واشنگتن با این دروغ‌ها زیبا نخواهد شد.

ادامه »

اسراییل, افغانستان, امارات, امریکا, ایران, خاورمیانه, سوریه, شمال غرب آسیا, عراق, عربستان سعودی, قطر, لبنان, لیبی, یمن

کارشناس کُرد: امریکا نمی‌خواهد ارتش سوریه بر مناطق شرقی رود فرات و مرزهای ترکیه کنترل داشته باشد

“ریزان حدو” کارشناس کُرد و سخنگوی سابق نیروهای «یگان‌های مدافع خلق» در مصاحبه با خبرگزاری «نووستی» اعلام کرد که آمریکا تلاش می‌کند تا مذاکرات بین رهبران شورای دموکراتیک سوریه (شاخه نظامی نیروهای دموکراتیک سوریه) با مقامات دمشق نتیجه مثبتی نداشته باشد.

ادامه »

امریکا, ایران, ترکیه, جهان, خبر, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا

حمله هوایی به پایگاه محل استقرار نیروهای سپاه قدس در سوریه

به دنبال انتشارگزارش‌هایی مبنی برحمله هوایی مجدد نیروی هوایی اسرائیل به پایگاه نظامی “تی فُور” در سوریه منابع خبری سوریه امروز با تائید خبر حمله گزارش دادند که سامانه دفاع ضد هوایی این کشور جنگنده‌های اسرائیلی را که قصد حمله به پایگاه “تی فُور” را داشتند هدف قرارداده و چند فروند از موشک‌های انها را نابود کرده‌اند.

 

یک سخنگوی ارتش اسرائیل، در پاسخ به سوال خبرگزاری رویترز، حاضربه اظهارنظردرمورد صحت و سُقم خبرهای رسیده ازسوریه نشد. اسرائیل پیش از این نیزاز پذیرش رسمی مسئولیت حملات نظامی به پایگاه‌های نظامیان ایرانی درسوریه خود داری کرده است. با این حال منابع خبری این حملات را به اسرائیل نسبت می‌دهند.

 

“سانا” خبرگزاری رسمی سوریه با انتشارگزارشی خبرداده است که حمله موشکی در روز یکشنبه به “تیفُر” باعث وارد آمدن خساراتی به این پایگاه شده است. هنوز مشخص نیست که چند جنگنده در این حمله شرکت داشته‌اند و چند موشک به این پایگاه نظامی شلیک شده است. تعداد تلفات یا خسارت‌های ناشی از این حمله هم هنوز توسط منبع مستقلی اعلام نشده اما به گفته مقامات سوری، در این حمله کسی کشته نشده است

 

لازم به یاد آوری است که نیروهای وابسته به سپاه قدس دراین پایگاه مستقرهستند. این دومین باراست که پایگاه هوایی “تیفُر” دراستان حُمص هدف حملات هوایی منتسب به اسرائیل قرارمی‌گیرد. درماه آوریل گذشته یک مقام اسرائیلی درگفت وگو با روزنامه آمریکایی “نیویورک تایمز” تائید کرده بود که حملات هوایی روزنهم آرویل به “تیفُر” توسط نیروی هوایی اسرائیل صورت گرفته و نیروهای سپاس قدس جمهوری اسلامی هدف این حمله بوده است. درآن هنگام اعلام شد که هفت تن ازنیروهای حاضردر”تیفُر” کشته شده‌اند.

نتانیاهو تا کی حملات ناکام خود به سوریه را ادامه خواهد داد؟

عبدالباری عطوان، سردبیر روزنامه رأی الیوم در سرمقاله‌ این روزنامه نوشت: اولین گروه‌های ارتش سوریه به مرزهای اردن و سوریه رسیدند و پرچم مخالفان را از گذرگاه مرزی نصیب پایین کشیدند، مساله‌ای که ضربه کشنده‌ای به دولت اسرائیل وارد آورد و این حملات هوایی نشان دهنده میزان درد و ناامیدی و آشفتگی اسرائیل درباره آینده

ادامه »

اسراییل, امریکا, ایران, جهان, خبر, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا

ارتش در آستانه کنترل کامل بر درعا و محاصره کامل شورشیان در جنوب سوریه

نیروهای ارتش سوریه در تمامی طول مرزهای درعا با اردن مستقر شده و در آستانه کنترل بر این شهر هستند. سازمان ملل نیز از موافقت دمشق با ارسال کمک برای غیرنظامیان در درعا، قنیطره و سویداء در جنوب این کشور خبر داد.

ادامه »

اردن, جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا

بازگشت گسترده آوارگان به خانه‌هایشان در جنوب سوریه

ده‌ها هزار آواره سوری پس از گذراندن روزهای سخت در نزدیکی مرزهای اردن، با استفاده از توافق آتش بسی که روسیه با گروه‌های مخالف سوری در جنوب این کشور امضا کرده، به خانه‌های خود در استان درعا بازگشتند.

ادامه »

اردن, جهان, خبر, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا

توافق کردها با دولت سوریه درباره اداره تأسیسات نفتی در استان حسکه توسط دولت سوریه

روزنامه دولتی الوطن سوریه به نقل از منابع کرد در شمال این کشور اعلام کرد، “یگان‌های مدافع خلق کرد و دولت سوریه به توافقی درباره اداره تأسیسات نفتی در استان حسکه توسط دولت و اینکه روند فروش نفت تنها به عهده دولت باشد” دست یافتند.   این روزنامه نوشت: تعدادی از هیئت‌ها شامل مسئولانی از

ادامه »

جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا

جزئیات توافق دمشق با شورشیان و کنترل ارتش سوریه بر گذرگاه استراتژیک “نصیب” در مرز با اردن

در پی تسلیم شورشیان جنوب سوریه، ارتش این کشور در یک پیشروی جدید کنترل گذرگاه نصیب در مرز با اردن را به دست گرفت کرد. ارتش سوریه در پی کنترل بر این گذرگاه در حال پاکسازی آن است.

ادامه »

اردن, جهان, خبر, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا