حمله شدید آمریکا به کمیسیونر جدید حقوق بشر سازمان ملل

آمریکا به شدت از کمیسیونر جدید حقوق بشر سازمان ملل انتقاد و اعلام کرد، او نیز همان شیوه جانبدارانه مسئولان پیش از خود را دنبال کرده و هجمه علیه اسرائیل و آمریکا را انتخاب می‌کند.

 

به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، نیکی هیلی، نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل در بیانیه‌ای که صبح امروز پنج‌شنبه، منتشر شد، اظهار داشت: میچل باچله، کمیسیونر عالی سازمان ملل باید تمرکز خود را بر کشورهایی که سوابق بدی در زمینه حقوق بشر دارند و تعدادی از آنها در این شورا نیز حضور دارند، معطوف کند.

 

هیلی گفت: در دهم ماه جاری کمیسیونر جدید بیانیه اولیه خود را در نشست شورای حقوق بشر ارائه کرد که آمریکا در نتیجه جانبداری‌ها و سیاسی‌کاری‌های آشکار شورای حقوق بشر در ژوئن گذشته از آن خارج شده بود.

نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل افزود: باچله در بیانیه خود زمانی که از اسرائیل و آمریکا انتقاد کرده و برخی از بدترین ناقضان حقوق بشر جهان را نادیده گرفت، به اشتباهات گذشته ادامه داد و این امر موجب افزایش اطمینان آمریکا از تصمیم خود جهت خروج از این شورا می‌شود.

 

وی افزود: با بحران‌های بزرگی که برای حقوق بشر در سراسر جهان وجود دارد، بسیار متاسف هستیم که کمیسیونر جدید با آغاز انتقادات از اسرائیل و آمریکا و نادیده گرفتن حماس به عنوان منبع خشونت و تنش در غزه، از همان شیوه جانبدارانه پیشینیان خود پیروی می‌کند.

 

هیلی با تاکید بر اینکه اظهارات باچله آسیب‌ رسان بوده و هیچ کمکی به فرصت‌های برقراری صلح نمی‌کند، گفت: باچله با انتقاد از آمریکا در مورد مسائل مهاجرت نشان داد که باور ندارد مشکلات حقوق بشر در بخش‌هایی از آمریکای لاتین باعث شده که بسیاری از مهاجران به آزادی‌های موجود در آمریکا روی آورند.

 

باچله دوشنبه گذشته در اولین سخنرانی خود در سازمان ملل در ژنو از مهاجرت انتقاد کرد و گفت: ساخت دیوارها، ایجاد نگرانی و خشم عامدانه در گروه‌های مهاجران، نادیده گرفتن حقوق اصلی آنها و نیز حق آنها برای بازگشت داوطلبانه راه‌حل‌های بلندمدتی را برای هیچ شخصی فراهم نمی‌کند، بلکه تنها موجب خصومت، ناامیدی، رنج و آشوب بیشتر می‌شود.
ایسنا

پاسخ دادگاه کیفری بین‌الملل لاهه به بولتون: به کار خود ادامه می‌دهیم

دادگاه کیفری بین‌المللی در واکنش به هشدار اخیر جان بولتون مشاور امنیت ملی دولت آمریکا به این دادگاه درخصوص اقداماتش در قبال اسرائیل و تحقیقات درباره فعالیت‌های آمریکا در افغانستان گفت که به فعالیتش بدون هیچ اخلالی ادامه خواهد داد.

ادامه »

اسراییل, افغانستان, امریکا, جهان, حقوق بشر, خبر, هلند

نامه نهادهای بین‌المللی حقوق‌بشر به‌ماکرون برای توقف فروش سلاح به‌عربستان و امارات

چند نهاد بین المللی غیردولتی فعال در زمینه حقوق بشر از رئیس‌جمهور فرانسه خواستند برای توقف فروش سلاح به عربستان و امارات اقدام کند.

ادامه »

جهان, حقوق بشر, خبر, عربستان سعودی, فرانسه, یمن

اعتراض دیده‌بان حقوق بشر به تشدید سرکوب فعالان مدنی در ایران

دیده‌بان حقوق بشر با اشاره به بازداشت دست‌کم پنج وکیل و فعال مدنی در ایران از “تشدید” سرکوب‌ها در روزهای گذشته خبر داده است. این سازمان بین‌المللی جمهوری اسلامی را به “خاموش کردن صداهای مسالمت‌آمیز مخالف” متهم می‌کند.

ادامه »

ایران, جهان, حقوق بشر, خبر, وکلا