خصوصی‌سازی و حدیثِ بی‌قراریِ ۲ هزار کارگر مجتمع کشت و صنعت مغان

اصلاحات ارضی سبب شد تا زمین‌های مغان در سال ۵۳ به دلیل شرایط اقلیمی و آب و هوایی مساعد و ساختار مرغوبیت خاک، ذیل «مجتمع سهامی کشت و صنعت و دامپروری مغان» قرار گیرد. حالا بعد از ۴۰ سال هنوز این مجموعه به ثبات مورد نظر دست نیافته است.

ادامه »

اقتصادی, ایران, حقوق بشر, خبر, فساد, کارگری

حسین راغفر: سازمان خصوصی‌سازی با علم به نااهل بودن خریدار، شرکت را به آنها فروخته است

یک اقتصاددان تاکید دارد: بسیاری از افرادی که شرکت‌های دولتی را در قالب خصوصی سازی تصاحب کرده‌اند، در محاکم قضایی پرونده دارند اما پرونده‌های آنها زمانی منتشر می‌شود که لازم باشد! در واقع این پرونده‌ها شمشیر “داموکلس” است.

ادامه »

اقتصادی, ایران, حقوق بشر, فساد

سفارش ساخت وساز غیرمجاز نورچشمی‌ها در لواسان/ از بالا فشار می‌آورند، که ساخت و ساز انجام شود

لَواسان یکی از شهرها و بخش های شهرستان شمیرانات در شمال استان تهران که آب و هوا و طبیعت خوب این بخش عامل جذب برخی متمولان و البته تخلفات متعدد و ساخت و سازهای غیرمجاز در این شهر و بخش شده است.

ادامه »

ایران, خبر, فساد, محیط زیست, مصاحبه و گفتگو

دادستان تهران؛ سه متهم اصلی گرانی کاغذ به‌خارج کشور فرار کردند

دادستان تهران عباس جعفری دولت آبادی در گفت‌وگوی رادیویی در پاسخ به سوالی درباره بازداشت گروهی بنام سلطان کاغذ گفت: در بحث کاغذ ما کلا دو نوع پرونده تشکیل دادیم. یک گروه کسانی بودند که ارز را برای ورود کاغذ گرفتند و ارزها را فروختند ولی کاغذی وارد نکردند

ادامه »

ایران, خبر, فساد, قضایی

نماینده طرقبه؛ فروش غارت‌گونه هفت‌تپه ۸ هزار میلیاردی به ۱۰ میلیارد تومان/ ماشین‌سازی تبریز را پنهانی فروختند

نماینده طرقبه در مجلس گفت مجتمع ۲۴ هزار هکتاری، نیشکر هفت تپه، ۸ هزار میلیارد تومان ارزش دارد که در ابتدا به ۲۶۰۰ میلیارد تومان و درنهایت به ۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان فروخته شد که در حقیقت غارت صورت گرفته است.

ادامه »

اقتصادی, ایران, خبر, فساد

حمله احمدی‌نژاد به قوه قضائیه در رابطه با “خودکشی” زندانیان و فرار رهبر رژیم از قبول مسئولیت

احمدی‌نژاد پس از منع ورودش به دادگاه حمید بقایی، با حمله به قوه قضائیه گفت که رهبر جمهوری اسلامی هم مسئولیت عملکرد این قوه را نمی‌پذیرد. او توضیح دستگاه‌های حکومتی درباره “خودکشی” در زندان‌ها را هم باورپذیر نمی‌داند

 

محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری سابق ایران، بامداد روز چهارشنبه (۲۵ بهمن/ ۱۴ فوریه) پس از آنکه مأموران از ورود او و اسفندیار رحیم مشایی به دادگاه حمید بقایی ممانعت به عمل آوردند، در سخنانی به انتقاد از قوه قضائیه پرداخت و از جمله گفت که دستگاه قضایی ایران به هیچ نهادی پاسخگو نیست و حتی علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی هم مسئولیت عملکرد این قوه را نمی‌پذیرد.

 

احمدی‌نژاد که از شرکت در چهارمین جلسه رسیدگی به اتهامات معاون اجرایی خود در دولت دهم منع شده بود، بر روی پله‌های دادگاه گفت: «امروز متاسفانه یکی از مهم‌ترین مجموعه‌هایی که باید حافظ حقوق ملت باشد، در مقابل ملت است، کوچکترین انتقاد، کوچکترین اعتراض با شدیدترین رفتار مواجه می‌شود. یک جوانی که به تنگ آمده است، یک مردی که در مقابل خانواده به خاطر فقر شرمنده است، به محض اینکه صدایش درمی‌آید، دستگیر می‌شود و می‌برند در زندان‌ها و افراد را بدون ملاحظه دستگیر می‌کنند، جنازه را تحویل می‌دهند و بعد هم می‌گویند معتاد بوده است، خودکشی کرده است».

 

“ملت باور نمی‌کند”

 

به گزارش سایت “دولت بهار”، رسانه حامیان محمود احمدی‌نژاد، رئیس دولت‌های نهم و دهم افزود، “معلوم است که ملت” توضیح دستگاه‌های حکومتی را باور نمی‌کند، زیرا به گفته او “یک مرجع مستقل، مورد قبول، اعتماد و اطمینان مردم” چنین توضیحاتی را تأیید نکرده است.

 

رئیس جمهوری سابق ایران به مسئولیت رهبر جمهوری اسلامی هم اشاره کرد و افزود: «رهبری هم که می‌گویند مسئولیت عملکرد دستگاه قضایی و بقیه دستگاه‌ها به عهده ایشان نیست. کسی که در دستگاه دولتی و حکومتی مورد ظلم واقع می‌شود، چه کار باید بکند؟! به کجا باید مراجعه کند؟! به خودشان؟!»

 

احمدی‌نژاد در ادامه سخنان‌اش، به گفته خود “یک سؤال اساسی” را مطرح کرد: «اگر خودشان مورد اعتماد بودند که مشکلی پیش نمی‌آمد! چه راهی در برابر ملت باقی می‌ماند؟! ملت به کجا باید شکایت کند از دست کسانی که به مردم ظلم می‌کنند؟!»

 

وعده “تغییر اساسی شرایط”

 

محمود احمدی‌نژاد سپس با اشاره به اینکه “کجای دنیا ظلم پایدار بوده که اینجا بخواهد پایدار باشد” وعده داد که «به‌زودی شرایط کشور به نفع ملت به نفع آرمان‌های انقلاب به طور اساسی تغییر خواهد کرد.»

 

رئیس جمهوری سابق ایران در نهایت با اشاره به دادگاه حمید بقایی گفت: «گفته بودند دادگاه علنی است، ما آمدیم در دادگاه علنی شرکت کنیم، می‌گویند ممنوع است، در آنجا چه می‌گذرد خدا می‌داند». احمدی‌نژاد روز گذشته اعلام کرده بود که در دادگاه حمید بقایی شرکت خواهد کرد.

 

محمود احمدی‌نژاد و نزدیکان‌اش پیش‌تر نیز حملات تندی را متوجه قوه قضائیه، رئیس آن و “لاریجانی‌ها” کرده بودند. جدال لفظی رئیس جمهوری پیشین ایران و نزدیکان‌اش با قوه قضائیه از حدود ۹ ماه پیش روز به روز شدت بیشتری گرفت. این حملات به‌خصوص پس از انتقال حمید بقایی از زندان به بیمارستان و ممانعت از دیدار احمدی‌نژاد با او بالا گرفت. بقایی سپس با وثیقه ۲۰ میلیارد تومانی از زندان آزاد شد.

 

از آن زمان تاکنون احمدی‌نژاد و یارانش‌، همچون حمید بقایی، اسفندیار رحیم مشایی و علی اکبر جوانفکر، از جمله از طریق پیام‌های ویدیویی، دستگاه قضایی را به اتهام‌های سنگینی مانند پرونده‌سازی، تشکیل دادگاه‌های فرمایشی، گرفتن اعتراف از متهمان با ارعاب و فشار، ‌پایمال کردن آشکار حقوق مردم و صدور احکام از پیش تعیین‌شده متهم کرده‌اند.

 

حمید بقایی اندک زمانی پیش از اعتراضات سراسری اخیر در ایران از حکم “۶۳ سال زندان” برای خود خبر داده بود. او گفته بود که این حکم را صادق آملی لاریجانی از روی “برخورد سیاسی و با آشکار کردن منویات شخصی خود” صادر کرده است. به نظر می‌رسد احمدی‌نژاد که در جریان تظاهرات خیابانی دی‌ماه گذشته سکوت اختیار کرده بود، حملات پیشین خود علیه قوه قضائیه را دوباره از سر گرفته است.

صدای آلمان

ترویج فحشا توسط دولت کره جنوبی برای تقویت روحیه سربازان آمریکایی

جمهوری کره ضمن اداره شهرک های واقع در نزدیکی پایگاه های نظامی آمریکایی ، با ترویج فحشا ، این سیاست را برای تقویت اتحاد نظامی و تضمین جریان درآمد ارز خارجی لازم می دانند.   به گزارش اسپوتنیک این نتیجه دادگاهیست که برای اولین بار نقش جمهوری کره را در سیستم فحشا درنزدیکی پایگاه های

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, فساد, کره جنوبی

امروز حاکمیت آلوده است به‌اختلاس‌، غارت، زندان، حصر و قتل انسان‌های بی‌گناه

به گزارش کلمه؛ حسین زمان هنرمند سبز مردمی در یادداشتی کوتاه در اینستاگرام خود به عملکرد حاکمان اعتراض کرده است. این خواننده و استاد دانشگاه در یادداشت خود نوشته است:

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, فساد, فقر

آقای خامنه‌‌ای کلید مبارزه با این اژدهای هفت سر در دست خود شماست

آیت الله خامنه ای در سخنرانی اخیر خود بر ضرورت مبارزه با فساد و تبعیض تاکید کرده اند. این تاکید قدیمی نیست. ایشان در دولت خاتمی هم در پیامی به سران سه قوه بر مبارزه با فساد، فقر و تبعیض تاکید داشتند. اما اشکال کار جایی است که رهبری هیچ گاه خود را مخاطب پیامهایشان

ادامه »

ایران, خبر, سیاسی, فساد