مقام سابق حزب کمونیست چین به‌جرم دریافت رشوه به‌حبس ابد محکوم شد

به گزارش رویترز، رسانه خبری دولتی چین امروز سه‌شنبه اعلام کرد: “سان ژنگ کای” رئیس سابق حزب کمونیست در شهر “چونگ‌کینگ” به‌جرم فساد مالی و دریافت رشوه از سوی یک دادگاه به حبس ابد محکوم شده است.   “سان” تازه‌ترین مقام عالی‌رتبه چینی است که هدف مبارزه گسترده با فساد مالی از سوی شی جین

ادامه »

جهان, چین, شرق اروپا, فساد

واگذاری ۶۷۰ ملک نجومی و استرداد فقط ۶۰ مورد/ هر بخشِ شهرداری دست بگذاریم؛ با فساد روبه‌رو است

معاون اجرایی شورای شهر تهران در تشریح تخلفات شهرداری سابق گفت: براساس گزارشی که به دست من رسیده، در مدیریت شهری گذشته ۶۷۰ ملک به افراد خاص واگذار شده بود که تاکنون ۶۰ مورد از آنها مسترد شده است و اگر لازم باشد؛ اسامی همه افرادی که ۶۷۰ ملک نجومی را گرفته‌اند، منتشر خواهیم کرد.

ادامه »

ایران, خبر, فساد

حمله احمدی‌نژاد به قوه قضائیه در رابطه با “خودکشی” زندانیان و فرار رهبر رژیم از قبول مسئولیت

احمدی‌نژاد پس از منع ورودش به دادگاه حمید بقایی، با حمله به قوه قضائیه گفت که رهبر جمهوری اسلامی هم مسئولیت عملکرد این قوه را نمی‌پذیرد. او توضیح دستگاه‌های حکومتی درباره “خودکشی” در زندان‌ها را هم باورپذیر نمی‌داند

 

محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری سابق ایران، بامداد روز چهارشنبه (۲۵ بهمن/ ۱۴ فوریه) پس از آنکه مأموران از ورود او و اسفندیار رحیم مشایی به دادگاه حمید بقایی ممانعت به عمل آوردند، در سخنانی به انتقاد از قوه قضائیه پرداخت و از جمله گفت که دستگاه قضایی ایران به هیچ نهادی پاسخگو نیست و حتی علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی هم مسئولیت عملکرد این قوه را نمی‌پذیرد.

 

احمدی‌نژاد که از شرکت در چهارمین جلسه رسیدگی به اتهامات معاون اجرایی خود در دولت دهم منع شده بود، بر روی پله‌های دادگاه گفت: «امروز متاسفانه یکی از مهم‌ترین مجموعه‌هایی که باید حافظ حقوق ملت باشد، در مقابل ملت است، کوچکترین انتقاد، کوچکترین اعتراض با شدیدترین رفتار مواجه می‌شود. یک جوانی که به تنگ آمده است، یک مردی که در مقابل خانواده به خاطر فقر شرمنده است، به محض اینکه صدایش درمی‌آید، دستگیر می‌شود و می‌برند در زندان‌ها و افراد را بدون ملاحظه دستگیر می‌کنند، جنازه را تحویل می‌دهند و بعد هم می‌گویند معتاد بوده است، خودکشی کرده است».

 

“ملت باور نمی‌کند”

 

به گزارش سایت “دولت بهار”، رسانه حامیان محمود احمدی‌نژاد، رئیس دولت‌های نهم و دهم افزود، “معلوم است که ملت” توضیح دستگاه‌های حکومتی را باور نمی‌کند، زیرا به گفته او “یک مرجع مستقل، مورد قبول، اعتماد و اطمینان مردم” چنین توضیحاتی را تأیید نکرده است.

 

رئیس جمهوری سابق ایران به مسئولیت رهبر جمهوری اسلامی هم اشاره کرد و افزود: «رهبری هم که می‌گویند مسئولیت عملکرد دستگاه قضایی و بقیه دستگاه‌ها به عهده ایشان نیست. کسی که در دستگاه دولتی و حکومتی مورد ظلم واقع می‌شود، چه کار باید بکند؟! به کجا باید مراجعه کند؟! به خودشان؟!»

 

احمدی‌نژاد در ادامه سخنان‌اش، به گفته خود “یک سؤال اساسی” را مطرح کرد: «اگر خودشان مورد اعتماد بودند که مشکلی پیش نمی‌آمد! چه راهی در برابر ملت باقی می‌ماند؟! ملت به کجا باید شکایت کند از دست کسانی که به مردم ظلم می‌کنند؟!»

 

وعده “تغییر اساسی شرایط”

 

محمود احمدی‌نژاد سپس با اشاره به اینکه “کجای دنیا ظلم پایدار بوده که اینجا بخواهد پایدار باشد” وعده داد که «به‌زودی شرایط کشور به نفع ملت به نفع آرمان‌های انقلاب به طور اساسی تغییر خواهد کرد.»

 

رئیس جمهوری سابق ایران در نهایت با اشاره به دادگاه حمید بقایی گفت: «گفته بودند دادگاه علنی است، ما آمدیم در دادگاه علنی شرکت کنیم، می‌گویند ممنوع است، در آنجا چه می‌گذرد خدا می‌داند». احمدی‌نژاد روز گذشته اعلام کرده بود که در دادگاه حمید بقایی شرکت خواهد کرد.

 

محمود احمدی‌نژاد و نزدیکان‌اش پیش‌تر نیز حملات تندی را متوجه قوه قضائیه، رئیس آن و “لاریجانی‌ها” کرده بودند. جدال لفظی رئیس جمهوری پیشین ایران و نزدیکان‌اش با قوه قضائیه از حدود ۹ ماه پیش روز به روز شدت بیشتری گرفت. این حملات به‌خصوص پس از انتقال حمید بقایی از زندان به بیمارستان و ممانعت از دیدار احمدی‌نژاد با او بالا گرفت. بقایی سپس با وثیقه ۲۰ میلیارد تومانی از زندان آزاد شد.

 

از آن زمان تاکنون احمدی‌نژاد و یارانش‌، همچون حمید بقایی، اسفندیار رحیم مشایی و علی اکبر جوانفکر، از جمله از طریق پیام‌های ویدیویی، دستگاه قضایی را به اتهام‌های سنگینی مانند پرونده‌سازی، تشکیل دادگاه‌های فرمایشی، گرفتن اعتراف از متهمان با ارعاب و فشار، ‌پایمال کردن آشکار حقوق مردم و صدور احکام از پیش تعیین‌شده متهم کرده‌اند.

 

حمید بقایی اندک زمانی پیش از اعتراضات سراسری اخیر در ایران از حکم “۶۳ سال زندان” برای خود خبر داده بود. او گفته بود که این حکم را صادق آملی لاریجانی از روی “برخورد سیاسی و با آشکار کردن منویات شخصی خود” صادر کرده است. به نظر می‌رسد احمدی‌نژاد که در جریان تظاهرات خیابانی دی‌ماه گذشته سکوت اختیار کرده بود، حملات پیشین خود علیه قوه قضائیه را دوباره از سر گرفته است.

صدای آلمان

ترویج فحشا توسط دولت کره جنوبی برای تقویت روحیه سربازان آمریکایی

جمهوری کره ضمن اداره شهرک های واقع در نزدیکی پایگاه های نظامی آمریکایی ، با ترویج فحشا ، این سیاست را برای تقویت اتحاد نظامی و تضمین جریان درآمد ارز خارجی لازم می دانند.   به گزارش اسپوتنیک این نتیجه دادگاهیست که برای اولین بار نقش جمهوری کره را در سیستم فحشا درنزدیکی پایگاه های

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, فساد, کره جنوبی

امروز حاکمیت آلوده است به‌اختلاس‌، غارت، زندان، حصر و قتل انسان‌های بی‌گناه

به گزارش کلمه؛ حسین زمان هنرمند سبز مردمی در یادداشتی کوتاه در اینستاگرام خود به عملکرد حاکمان اعتراض کرده است. این خواننده و استاد دانشگاه در یادداشت خود نوشته است:

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, فساد, فقر

آقای خامنه‌‌ای کلید مبارزه با این اژدهای هفت سر در دست خود شماست

آیت الله خامنه ای در سخنرانی اخیر خود بر ضرورت مبارزه با فساد و تبعیض تاکید کرده اند. این تاکید قدیمی نیست. ایشان در دولت خاتمی هم در پیامی به سران سه قوه بر مبارزه با فساد، فقر و تبعیض تاکید داشتند. اما اشکال کار جایی است که رهبری هیچ گاه خود را مخاطب پیامهایشان

ادامه »

ایران, خبر, سیاسی, فساد