حمایت کوبا از ونزوئلا در برابر تحریم‎های آمریکا و تظاهرات گسترده مردمی در ونزوئلا

رئیس جمهوری کوبا در پیامی از ونزوئلا در برابر تحریم‎های آمریکا حمایت کرد.

 

به گزارش خبرگزاری شینهوا، «میگوئل دیاز کانل» رئیس جمهوری کوبا در پیامی توئیتری رویکرد مداخله جویانه آمریکا و تحریم های این کشور علیه ونزوئلا را محکوم کرد.

 

رئیس جمهوری کوبا در پیامی در این خصوص نوشت: عزت مردم ونزوئلا در برابر تحریم های مجرمانه و امپریالیسیتی خُرد نمی شود. هاوانا هرگز از اصول خود در حمایت از ونزوئلا روی برنگردانده و به آن خیانت نمی کند.

 

این در حالیست که اواخر هفته گذشته آمریکا در تحریم های جدیدی اموال کاراکاس در این کشور را بلوکه کرد.

 

تظاهرات گسترده مردمی در اعتراض به تحریم‌های آمریکا در ونزوئلا برگزار شد.

 

به گزارش تله سور، تعداد کثیری از شهروندان ونزوئلا اعم از دانشجویان، کارگران، پرسنل نیروهای نظامی و انتظامی و نیز کارکنان دولت با تجمع در خیابان‌های کاراکاس پایتخت این کشور به تحریم‌های جدید آمریکا علیه کشورشان اعتراض کردند.

 

شهروندان ونزوئلایی پلاکاردهایی در دست داشتند که بر روی آن‌ها نوشته شده بود: نه به ترامپ!

 

این در حالیست که اواخر هفته گذشته آمریکا در تحریم های جدیدی اموال کاراکاس در این کشور را بلوکه کرد.

 

دولت ونزوئلا دستور برگزاری رزمایش نظامی در مرز با کلمبیا را صادر کرد.

 

به گزارش پرس تی وی، دولت ونزوئلا دستور برگزاری رزمایش نظامی با هدف جلوگیری از تهدیدات از سوی کلمبیا یا هر گروه شبه نظامی که مرز میان دو کشور را تهدید می‌کند را صادر کرد.

 

بر اساس اعلام این رسانه، رزمایش مذکور پس از آن صورت می‌گیرد که «ایوان دوکیو» (Ivan Duque) رئیس جمهور کلمبیا به شدت از «نیکلاس مادورو» رئیس جمهوری ونزوئلا انتقاد کرده بود. رئیس جمهوری کلمبیا از کشورهای منطقه خواسته بود تا با اتخاذ اقداماتی به «بازگرداندن دموکراسی» به ونزوئلا کمک کنند!

 

«نیکلاس مادورو» رئیس جمهوری ونزوئلا در واکنش به این اظهارات اعلام کرد که کلمبیا تهدید نظامی جدی علیه ونزوئلا به شمار می‌آید؛ نه به دلیل اظهارات خصمانه رئیس جمهور این کشور، بلکه به دلیل حمایت نظامی آمریکا از کلمبیا.

مهر

اتحاد نفتی چین و ونزوئلا برای مقابله با آمریکا

رئیس جمهوری ونزوئلا روز گذشته پنجشنبه، به دنبال دیدار با نمایندگان دولت پکن، یک پالایشگاه نفتی جدید را با همکاری چین در جنوب ونزوئلا افتتاح کرد. مقامات کاراکاس پیشتر بارها اعلام کرده بودند که با همکاری هم پیمانانش از جمله چین و روسیه با تحریم های آمریکا مقابله خواهند کرد

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, جهان, چین, خبر, روسیه, شرق آسیا, ونزوئلا