آمریکا در مذاکره با طالبان باقی‌ماندن پایگاه‌های خود در افغانستان را خواستار شده

به گزارش اسپوتنیک، روزنامه پاکستانی «اکسپرس تریبون» اعلام کرد آمریکا در مذاکرات با طالبان حضور دائم در افغانستان را خواستار شده است.

ادامه »

افغانستان, امریکا, جنوب آسیا, جهان, خاورمیانه, خبر

کرزای: نیروهای آمریکا افغانستان را ترک نمی‌کنند

رئیس جمهور پیشین افغانستان می گوید: آمریکایی ها در طول مذاکرات خود با نمایندگان طالبان درباره پایگاه های نظامی در افغانستان صحبت می کنند و به عقیده من نیروهای ایالات متحده قصد خروج از افغانستان را ندارند.

ادامه »

افغانستان, امریکا, پاکستان, جنوب آسیا, جهان, خاورمیانه, خبر, هندوستان

نشریه آمریکایی تریبون: حضور آمریکا عامل تقویت طالبان شد

نشریه آمریکایی ‘تریبون’ نوشت: سیاست های جنگ طلبانه آمریکا در طول 18 سال گذشته در افغانستان موجب افزایش نیروهای ‘طالبان’ و در نتیجه تشدید جنگ، کشته و آواره شدن غیرنظامیان در این کشور شده که در صورت متوقف نشدن این فعالیت ها، وضعیت مردم افغانستان بیش از پیش دچار بحران خواهد شد.

ادامه »

افغانستان, امریکا, جنوب آسیا, جهان, مقاله

فاکس نیوز: آمریکا باید نظامیان خود را از افغانستان خارج کند

شبکه خبری آمریکایی اعلام کرد: دولت واشنگتن توان پیروزی در جنگ افغانستان را ندارد و حضور نظامی این کشور نیز خلاف خواست مردم آمریکا است بنابراین باید فرمان خروج نظامی از افغانستان صادر شود.

ادامه »

افغانستان, امریکا, جنوب آسیا, جهان, خبر

حمایت مستقیم آمریکا از اقدامات یک گروه تروریستی در پاکستان

یک مسئول عالی رتبه وزارت خارجه پاکستان فاش کرد آمریکا به طرز مشکوکی از گروه تروریستی جماعت الاحرار حمایت کرده و مانع قرار گرفتن این گروه در لیست سیاه این شورای امنیت سازمان ملل شد.

 

به نقل از داون نیوز، یک مسئول وزارت خارجه پاکستان اعلام کرد با وجود درخواست پاکستان از شورای امنیت سازمان ملل، دخالت آمریکا سبب شد تا گروه تروریستی جماعت الاحرار تحریک نشود.

 

وی گفت: شورای امنیت سازمان ملل حاضر نشد تمام جزئیات را به وزارت خارجه پاکستان اعلام کند ولی مشخص شده است که «عمر خالد خراسانی» سرکرده گروه تروریستی جماعت الاحرار با حمایت آمریکا، در لیست سیاه قرار نگرفته است.

 

این درحالی است که ترامپ بارها پاکستان را به حمایت از تروریست‌های فعال در افغانستان متهم کرده و با همین بهانه چالش‌های زیادی در منطقه ایجاد کرده است.

 

گفته می‌شود وزارت خارجه پاکستان سیاست دوگانه آمریکا در قبال تروریست‌ها را تاسف برانگیز دانسته و اعلام کرده است: حمایت آمریکا از یک گروه تروریستی که در افغانستان پناه گرفته و در پاکستان نا‌امنی ایجاد می‌کند نشان از این دارد که کاخ سفید در ادعاهای خود صادق نیست.

 

در این بیانیه آمده است: رفتار عجیب آمریکا سبب سلب اعتماد کشورها از شورای امنیت می‌شود و ترامپ باید مسئولیت خطاهای خود را قبول کند.

 

گروه تروریستی جماعت الاحرار بارها دست به حملات تروریستی در پاکستان زده و صدها نفر را کشته است.

 

اخیرا و پس از دستگیری یکی از سران این گروه تروریستی مشخص شد دولت کابل به طور مستقیم از تروریست‌های جماعت الاحرار حمایت می‌کند تا در خاک پاکستان نا‌امنی ایجاد کنند.

تسنیم

افزایش شمار نظامیان امریکا، ناتو و آلمان در افغانستان

سرپرست وزارت دفاع آلمان چندی پیش در سفر به افغانستان از احتمال افزایش نظامیان آلمانی به این کشور سخن گفته بود اما به تازگی تاکید کرده که شمار نظامیان آلمانی در این کشور به هزار و ۳۰۰ نظامی افزایش خواهد یافت.   به نقل از «دویچه وله»، «اورزولا فون دیرلاین» سرپرست وزارت دفاع آلمان اعلام

ادامه »

افغانستان, المان, امریکا, جهان, خبر, ناتو

تلاش آمریکا برای تجهیز نظامی افراد وابسته به داعش در افغانستان

در حالی که ژنرال بازنشسته افغان طرح آمریکا برای جایگزینی سلاح‌های روسی در افغانستان را «خیانت» علیه مردم این کشور می‌داند برخی کارشناسان روس نیز می‌گویند؛ واشنگتن، تسلیحات را در اختیار افراد وابسته به داعش در افغانستان قرار می‌دهد.

ادامه »

افغانستان, امریکا, خبر, روسیه

«جنبش گذار» و ادامه شمارش معکوس پایان عمر حکومت وحدت ملی در افغانستان

نهاد سیاسی جنبش گذار ضمن تاکید بر شمارش معکوس پایان عمر حکومت وحدت ملی در افغانستان بار دیگر اعلام کرد که دولت کنونی دستاوردی نداشته است و باید زمینه انتقال قدرت فراهم شود.

ادامه »

افغانستان, جهان, خبر