سلحشوری: مسئولین ارشد دانشگاه آزاد باید استعفا می‌دادند/ در این کشور ارزانتر از جان انسان چیزی وجوددارد؟

پروانه سلحشوری، درباره حادثه اخیر دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات و جان باختن تعدادی از دانشجویان این دانشگاه، اظهار داشت: ضمن عرض تسلیت به خانواده‌های داغدار این حادثه، بسیار متاسفم که در کشور ما چنین اتفاقاتی رخ می‌دهد،

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, دانشجویی

تبرئه بیش از ۷۰ درصد دانشجویان بازداشتی در دادگاه تجدیدنظر

معاون فرهنگی دانشگاه تهران از تبرئه بیش از۷۰ درصد دانشجویان بازداشتی این دانشگاه در دادگاه تجدیدنظر خبر داد و گفت: وضعیت چند دانشجوی باقی‌مانده نیز آذرماه جاری مشخص خواهد شد.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, دانشجویی

حمایت دانشجویان از کارگران اخراجی کارخانه «متالورژی پودر ایران»

یک تشکل دانشجویی در استان قزوین با انتقاد از تعطیلی کارخانه «متالوژی پودر ایران» از کارگران بیکار شده این واحد حمایت کردند.

 

در نامه حمایتی یکی از اعضای این تشکل‌های دانشجویی آمده است؛ جریان دانشجویی نمی‌تواند نسبت به چنین مسائلی بی‌تفاوت باشد و به همین دلیل هم دفتر تحکیم وحدت در نامه‌ای به استاندار قزوین خواستار رسیدگی به خواسته‌های به حق کارگران این کارخانه شد.

 

به گفته وی، شرکت متالوژی پودر ایران که در شهر صنعتی البرز در استان قزوین واقع شده است، حدود 150 نیروی کار دارد و روزی تنها تولیدکننده پودر آهن در خاورمیانه بوده و چیزی بالغ بر ۲۰۰ نوع قطعه اعم از آهنی و برنزی تولید داشته که حالا با خطر تعطیلی کامل مواجه شده است.

 

این فعال دانشجویی در ادامه گفته است؛ از مشکلات کارگران این مجتمع باید به چندین ماه معوقات مزدی، عدم واریز به موقع حق بیمه تامین اجتماعی از ابتدای سال ۹۴ و بیمه تکمیلی و موارد دیگر اشاره کرد.

 

وی اظهار داشت: متاسفانه در سالی که با عنوان «حمایت از کالای ایرانی» نام‌گذاری شده، کارگران «متالورژی پودر» در اولین روز کاری با در‌های بسته آن مواجه شده‌اند.

 

این فعال دانشجویی تاکید کرد: متاسفانه باوجود پیگیری‌های صورت گرفته مسئولان اقدامی برای رفع مشکلات این کارخانه نکرده‌اند که امیدواریم صدای این کارگران زحمتکش بزودی شنیده شود و مسئولان به داد این کارگران برسند.

ایلنا

مرگ یک دانشجو در دوران بازجویی در زندان ایلام

طالب بساطی، دانشجوی پزشکی در زندان ایلام، پس از دو هفته بازداشت جان باخته است. در گواهی فوت وی ذکر شده که وی به دلیل «ترومای مغزی» فوت کرده است. ترومای مغز ضربه‌ای است که بر اثر آن جمجمه و مغز آسیب جدی می‌بیند.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, دانشجویی

سه فعال دانشجویی در دادگاه انقلاب به ۹ سال زندان محکوم شدند

همزمان با بازداشت تعدادی از دانشجویان در روزهای گذشته، دادگاه انقلاب سه دانشجویی که پس از اعتراض‌های دی ماه بازداشت شده بودند را به ۹ سال زندان محکوم کرده است.   به گزارش کانال تلگرامی شوراهای صنفی دانشجویان کشور، دادگاه انقلاب لیلا حسین‌زاده دانشجوی انسان‌شناسی دانشگاه تهران، را به شش سال حبس تعزیری و دو

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, دانشجویی