هوا چونینگ؛ حق داشتن زندگی سالم و ایمن بزرگترین حقوق بشری است

حقوق بشر به هیچ وجه شامل شعارهای پوچ نیست بلکه باید ملموس و واقعی باشد، و در شرایط همه گیری کرونا بزرگترین حقوق بشری، حق داشن یک زندگی سالم و ایمن است.

 

به گزارش رادیو بین‌المللی چین، هوا چونینگ سخنگوی وزارت خارجه چین در واکنش به اتهامات اخیر برخی مقامات آمریکایی درباره وضعیت حقوق بشر چین گفت که حقوق بشر به هیچ وجه شامل شعارهای پوچ نیست بلکه باید ملموس و واقعی باشد. وی افزود بزرگترین حقوق بشری، حق زندگی است و در شرایط همه گیری کرونا بزرگترین حقوق بشری، حق داشن یک زندگی سالم و ایمن است.

 

او گفت که دولت چین با اقدامات ملموس از حق زندگی مردم خود در شرایط همه گیری کرونا دفاع می‌کند اما برخی سیاستبازان آمریکایی فقط شعارهای واهی سر می‌دهند.

 

این سخنگو یادآور شد که بیش از ۲۰ میلیون نفر در آمریکا به کرونا مبتلا شده‌اند و از میان آنان ۳۵۰ هزار نفر جان باخته‌اند اما این سیاستبازان بدون هیچ گونه دلسوزی، این واقعیت را نادیده می‌گیرند و تنها می‌خواهند به بهانه همه گیری در امور دیگر کشورها دخالت کنند که این کار بزرگ‌ترین توهین به حقوق بشر است.

چین از انگلیس خواست تا ذهنیت استعماری در مورد مسائل هنگ کنگ را فراموش کند

دولت چین بر اساس قانون اساسی جمهوری خلق چین و قانون اساسی منطقه ویژه اداری هنگ‌کنگ، نه اعلامیه مشترک چین و انگلیس، هنگ‌کنگ را اداره کرده‌است.

ادامه »

اروپا, استعمار, انگلستان, چین, خبر, شرق آسیا, هنگ کنگ