حسین راغفر: پیروزی بایدن یا ترامپ هیچ تاثیری بر اقتصاد ایران ندارد

حسین راغفر اقتصاددان گفت: پیروزی بایدن یا ترامپ هیچ تاثیری بر اقتصاد ایران ندارد چون آنچه در اقتصاد ایران رخ می‌دهد هیچ ربطی به تحریم ندارد.

 

به گزارش «فرهیختگان»، استاد اقتصاد دانشگاه الزهرا: پیروزی بایدن یا ترامپ ارتباطی با وضعیت اقتصاد کشور پیدا نمی‌کند، زیرا سیاست خارجی آمریکا در قبال خاورمیانه و به‌خصوص ایران را منافع اسرائیل تعیین می‌کند. به همین علت باروی کار آمدن هرکدام از این افراد هیچ تغییری در سیاست خارجی آمریکا با ایران به وجود نخواهد آمد.

 

آنچه در اقتصاد ایران رخ داده است هیچ ربطی به تحریم‌ها ندارد، بلکه مشکل از عملکرد در داخل است. بعضی از دستگاه‌های داخلی در راستای حرص و آز گروه‌های درون قدرت در حال حرکت هستند.

 

عده‌ای با رفتارشان از اقداماتی که آمریکا به دنبال انجام آن است، استقبال می‌کنند و آن را اجرا می‌نمایند.

آنجا که دخالت رئیس‌جمهور مانع از احقاق حقوق ملت می‌شود

در اردیبهشت سال ۹۸ رئیس‌جمهور شخصا در جلسه هیات دولت به پرونده دشت مغان ورود پیدا می‌کند و از وزیر اقتصاد و دارایی و وزیر دادگستری که نمایندگانشان در هیات داوری حضور دارند، می‌خواهد که امضای خود را دائر بر اینکه پرونده به هیات (داوری) ارجاع داده شود، پس بگیرند.

ادامه »

اجتماعی, اقتصادی, خبر, فساد, مصاحبه و گفتگو

در شرایط تحریم‌؛ چین مشتری دائمی تمام نفت ایران شد

بر اساس گزارش جدید اویل پرایس، با بسته شدن قرارداد ۲۵ ساله با چین، ایران برای تمام نفت خود یک مشتری دائم خواهد داشت. چین متعهد شده تولید در میادین نفتی غرب کارون را حداقل ۵۰۰ هزار بشکه در روز طی دو سال آینده افزایش دهد.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, ایران, جهان, چین, خاورمیانه, خبر, روسیه

نقض منافع زحمتکشان: از قراردادهای موقت گرفته تا نبود ایمنی درمحیط کار

افزایش آمار سوانح و حوادث کار در معدن‌ها و واحدهای صنعتی، ابتلای شمار زیادی از پرستاران به‌بیماری کووید-۱۹ در هنگام انجام وظیفه در بیمارستان‌ها، تفاوت و تبعیض در محیط‌های کار و نبود مزد یکسان برای کار یکسان، اجرایی نشدن طرح مترقی طبقه‌بندی مشاغل و لطمه‌های اساسی به امنیت شغلی کارگران به‌دلیل اجرای برنامه خصوصی‌سازی، به‌موازات

ادامه »

اقتصادی, ایران, پرستاری, حقوق بشر, سرمایه‌داری, کارگری