شکایت علیه دولت فرانسه به خاطر فروش سلاح به عربستان و امارات

دو جمعیت حقوقی که پیشتر از دولت فرانسه خواسته بودند فروش سلاح به عربستان و امارات را متوقف کند و تاکنون جوابی نگرفته‌اند، اعلام کردند در این رابطه از دولت شکایت می‌کنند.

ادامه »

المان, امارات, جنوب غرب آسیا, جهان, خبر, عربستان سعودی, غرب اروپا, فرانسه

مقام آلمانی: تحریم‌ها علیه روسیه موفق نبوده و باید کاهش یابند

به نقل از روزنامه “دی ولت” آلمان، ” مانوئلا اشوسیگ”، معاون حزب سوسیال دموکرات آلمان خواستار آمادگی برای مذاکرات بیشتر با روسیه کاهش تحریم های اروپا علیه مسکو شد.

ادامه »

المان, تشنج زدایی, جهان, خبر, روسیه, غرب اروپا

مخالفان «می» در انتخابات شورای محلی انگلیس پیروز شدند

نتایج منتشرشده از انتخابات محلی و انتخابات مربوط به‌گزینش شهرداران شماری از شهرهای انگلیس، ولز و اسکاتلند، در روز شنبه مؤید پیروزی حزب کارگر و مخالف حزبی تزرا می نخست وزیر کنونی این کشور است.   به گزارش روز شنبه ایرنا، بر اساس نتایج اعلام‌شده، حزب کارگر به رهبر جرمی کوربین با 2 هزار و

ادامه »

انگلستان, جهان, خبر, غرب اروپا

گروه جدایی‌طلب “اتا” در اسپانیا انحلال کامل خود را اعلام کرد

به گزارش خبرگزاری فرانسه روز چهارشنبه (۲ مه/۱۲ اردیبهشت) سازمان زیرزمینی “اتا” که در منطقه باسک اسپانیا سال‌ها برای استقلال از دولت مرکزی اسپانیا مبارزه کرده بود، به طور کامل به فعالیت خود خاتمه داد.

ادامه »

اسپانیا, جهان, خبر, غرب اروپا

حزب کمونیست یونان: دولت ائتلافی سی ریزا مردم را در جریان تمام توافقات با آمریکا قرار دهد

حزب کمونیست یونان با انتشار بیانیه ای از مردم خواست که با قدرت نسبت به توافقات دولت یونان و امریکا واکنش نشان دهند زیرا این توافقات کشور و ملت را درگیر مسایل خطرناکی می کند.

 

حزب کمونیست یونان( ک – ک –ا)  روز چهارشنبه با انتشار بیانیه ای ضمن انتقاد شدید از توافقات یونان با آمریکا در جریان سفر’ الکسیس چیپراس’ نخست وزیر یونان به این کشور، گفته است در حالیکه روند اوضاع در منطقه به مرحله خطرناکی رسیده است، دولت ما به علت انتخاب همکاری با سیاست توسعه طلبانه آمریکا و ناتو، کشور و ملت را با خطرات جدی مواجه خواهد کرد.

 

این بیانیه که خبرگزاری رسمی یونان( آنا) آن را منتشر کرده می افزاید، حزب کمونیست یونان با تاکید بر اینکه دیدار چیپراس- ترامپ در آمریکا باعث درگیر شدن بیشتر یونان در روند اوضاع متشنج منطقه، یک اعتراف تلویحی سوق دادن کشور به بازی های خطرناک آمریکا- ناتو در منطقه است و ترامپ برای اجرای سیاست توسعه طلبانه و کثیف خود در داخل و خارج در جستجوی همراه می باشد و قصد دارد یونان را درگیر این مسایل کند.

 

این حزب در بیانیه خود آورده است: تنها دست آورد نخست دولت ائتلافی سی ریزا و حزب مستقل یونان( انل) از این سفر، دریافت یک سری تمجید از ترامپ بود و در عوض مطمئناً در مورد توسعه و بهبود وضعیت پایگاههای آمریکایی و ناتو و بخصوص پایگاه ‘سودا’ واقع در جزیره کرت یونان توافقی صورت گرفته است.

 

این حزب در ادامه می افزاید، در حالیکه ملت یونان با مشکلات عدیده مالی و حتی معیشتی دست و پنجه نرم می کند، اقدام دولت در اختصاص 2 درصد از درآمد نا خالص ملی برای هزینه های ناتو و امضای توافقنامه پرداخت 2 میلیارد و 400 میلیون یورو به بهانه بهینه سازی نیروی هوایی و دفاعی بسیار نگران کننده است، زیرا به خوبی می دانند که این اف- 16 در خدمت و حملات تهاجمی ناتو و نه در دفاع از حریم هوایی یونان، قرار دارد.

 

این حزب در پایان بیانیه خود از دولت ائتلافی چپ(!) سی ریزا و انل یونان خواسته است که هرچه سریعتر مردم را در جریان تمام توافقات به عمل آمده با آمریکا قرار دهد.
ایرنا

تظاهرات هزاران نفر در بارسلون در اعتراض به اقدامات دولت اسپانیا

هزاران نفر از مردم بارسلون در اعتراض به اقدامات دولت اسپانیا در دستگیری افراد مرتبط با همه پرسی جدایی کاتالونیا تظاهرات کردند.   به گزارش خبرگزاری فرانسه، هزاران نفر از مردم بارسلون در اعتراض به اقدامات دولت اسپانیا پس از برگزاری همه‌پرسی جدایی کاتالونیا تظاهرات کردند.   بر اساس این گزارش، حدود دویست هزار نفر

ادامه »

اسپانیا, جهان, خبر

دادگاه عالی اسپانیا ۲ رهبر جدایی طلب کاتالان را زندانی کرد

به گزارش رویترز، اقدام دادگاه عالی اسپانیا در زندانی کردن رهبران ۲ سازمان بزرگ جدایی طلب کاتالونیا نشانگر موضع سختگیرانه مادرید در قبال مساله استقلال این منطقه است.   دولت اسپانیا تا روز دوشنبه به رهبر کاتالونیا فرصت داده بود تا نظر نهایی و شفاف خود را درباره استقلال اعلام کند ولی کارلس پویگدمونت با

ادامه »

اسپانیا, جهان, حقوق بشر, خبر

شکست تلاش‌های ترزا می در پایان‌دادن به‌بن‌بست مذاکرات با اروپا

به نقل از روزنامه دیلی‌تلگراف، آخرین تلاش‌های ترزا می برای متقاعد کردن رهبران اروپا به منظور گشایش مذاکراتی بر سر دوران انتقالی بریگزیت به شکست انجامیده‌ و به نظر می‌رسد که دولت انگلیس نیز هرگونه امتیازات جدید درخصوص جدایی این کشور در اتحادیه اروپا را منتفی دانسته و بروکسل نیز رویکرد خود را در قبال

ادامه »

اتحادیه اروپا, المان, انگلستان, جهان, خبر, فرانسه

حزب متحد حکومت کاتالونیا خواهان اعلام جمهوری در این منطقه شد

شورای سیاسی حزب ضد سرمایه داری ‘کوپ’ که متحد دولت ائتلاف در کاتالونیا است روز شنبه از «کارلس پوجدمونت» رئیس دولت این منطقه خواست اعلام جمهوری کند .   به گزارش خبرگزاری افه اسپانیا، حزب کوپ از پوجدمونت خواست که به تقاضای دولت مرکزی اسپانیا مبنی بر اینکه آیا سه شنبه گذشته اعلام استقلال کرده

ادامه »

اسپانیا, جهان, خبر