گرانی بیداد می‌کند؛ حبوبات ۴۰هزار تومانی هم به بازار آمد!

قیمت لوبیا، عدس و لپه در مقایسه با سال قبل افزایش بی‌سابقه‌ای را در بازار تجربه می‌کند و شرکت‌های بسته بندی حبوبات نرخ‌های بالایی برای این محصولات در نظر می‌گیرند که حتی دو برابر قیمت سال قبل است.

 

به‌ گزارش تسنیم نرخ هر بسته ۹۰۰ گرمی یک برند پرفروش ۳۹ هزار و ۵۰۰ تومان، برند‌های دیگر همین محصول به‌قیمت‌های مختلفی مانند ۴۱ هزار تومان، ۳۶ هزار و ۹۰۰ تومان، ۲۹ هزار و ۹۰۰ تومان، ۳۸ هزار و ۵۰۰ تومان، ۳۹ هزار و ۹۰۰ تومان و ۳۶ هزار تومان به فروش می‌رسد.

 

قیمت هر بسته ۹۰۰ گرمی عدس ریز ۲۶ هزار و ۷۰۰ تومان قیمت‌گذاری شده است و  عدس درشت۳۱ هزار تومان تا ۳۵ هزار تومان به فروش می‌رسد.

 

قیمت هر بسته ۹۰۰ تومانی لوبیا چیتی ۹۰۰ گرمی ۲۹ هزار و ۵۰۰، ۴۰ هزار تومان، ۲۹ هزار و ۹۰۰ تومان و ۳۹ هزار و ۵۰۰ تومان به فروش می‌رسد در حالی که انواع آن تا قبل از اسفند ماه سال گذشته هر بسته ۹۰۰ گرمی از این محصول  در محدوده قیمتی ۱۹ تا ۲۲ هزار تومان و به صورت فله‌ای هر کیلوگرم آن به قیمت ۱۷ هزار تومان به فروش می‌رسید.

 

نخود اما قیمت مناسب‌تری دارد به طوری که هر بسته ۹۰۰ گرمی از این محصول به قیمت‌های ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان و ۱۹ هزار و ۵۰۰ تومان و ۲۲ هزار تومان به فروش می‌رسد.

بی‌توجهی دولت به‌افزایش حقوق بازنشستگان به‌رغم تورم لجام گسیخته

نیروی کار در زمان خدمت حق بیمه بالایی را پرداخت می‌کند اما زمانی که به سن مستمری‌بگیری می‌رسد میزان حقوقش کاسته می‌شود. حتی حق اولاد و حق مسکن و حتی سنوات بازنشستگان نسبت به شاغلان کمتر است

ادامه »

اجتماعی, ایران, بازنشستگان, خبر, فقر

انبوه آپارتمان‌هایی که در دبی و کانادا خریداری می‌شوند ناشی از سرمایه‌‌های فراری از کشور است

کاظم فرج اللهی به سیاستهای ناکارآمد در حوزه کلان اقتصاد اشاره می‌کند؛ سیاست‌هایی که به جای توجه مثبت به نقش دستمزد کارگر، منجر به فربه شدن نهادهای خاص و انباشت و فرار سرمایه می‌شود.

ادامه »

اجتماعی, اقتصادی, ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری

گاردین: ترامپ مانع بزرگ مقابله جهان با کرونا

کرونا بحرانی برای تمام انسان‎هاست و باید کشورها در این مقطع حساس با همکاری و مشترکاً با آن برخورد کنند اما دولت ترامپ آمریکا را به مانع بزرگ مقابله جهان با کرونا تبدیل کرده است

ادامه »

اتحادیه اروپا, اقتصادی, المان, امریکا, ایران, جهان, خبر, سیاست جهانی, فقر, ونزوئلا