جیمی کارتر: آمریکا منابع مالی خود را برای جنگ هزینه کرده است و چین برای توسعه

رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا گفت که ایالات متحده در سال‌های گذشته تریلیون‌ها دلار خرج جنگ کرده است و چین در این سال‌ها سرمایه خود را صرف پروژه‌هایی چون قطار پرسرعت کرده و در جهت منافع مردمش پیش رفته است.

 

به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، «جیمی کارتر» رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا، روز گذشته -یکشنبه- گفت که طی نامه‌ای تجربه‌اش در زمینه ارتباط با چین را در اختیار «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا قرار داده است. این خبر را خبرگزاری شینهوا گزارش کرد.

 

کارتر ۹۴ ساله گفت که ترامپ در جواب به این نامه با او تلفنی تماس گرفت: «هدف او از این تماس آن بود که خیلی رُک و از طریق خطی خصوصی به من بگوید که چین در بسیاری موارد دارد از آمریکا جلو می‌زند.»

 

کارتر گفت که در پاسخ به ترامپ گفته که ایالات متحده در سال‌های گذشته تریلیون‌ها دلار خرج جنگ کرده است و چین در این سال‌ها سرمایه خود را صرف پروژه‌هایی چون قطار پرسرعت کرده و در جهت منافع مردمش پیش رفته است.

 

رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا در جمعی در کلیسای باپتیست ایالت جوجریا این سخنان را بر زبان آورد.

ایلنا

سندرز؛ ما نیاز داریم با همکاری با دیگر کشورها جایگاه فقیرترین مردم را در سراسر جهان ارتقا دهیم

برنی سندرز در مصاحبه‌ای از سیاست‌های تجاری دونالد ترامپ و میل او به تهدیدکردن علنی شرکای تجاری آمریکا در توییتر انتقاد کرده و خواستار تغییر وضعیت موجود در سیاستگذاری‌های تجاری آمریکا شد.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر, مکزیک