لوفیگارو؛ آمریکا و متحدانش دستکم در دو حادثه تنگه هرمز، دروغ‌هایی را به ایران نسبت داده‌اند

روزنامه فرانسوی لوفیگارو در گزارشی فاش کرد آمریکا و برخی متحدانش درباره دستکم دو حادثه در تنگه هرمز که به ایران نسبت داده شده است، دروغ پردازی کرده‌اند.

ادامه »

امریکا, انگلستان, ایتالیا, ایران, جهان, حضور نظامی, خاورمیانه, خبر, دانمارک, ژاپن, فرانسه

در ادامه پیشروی ارتش سوریه امروز پنج روستا در جنوب ادلب آزاد شد

نیروهای ارتش سوریه روز دوشنبه در ادامه پیشروی های تازه خود در استان ادلب در شمال غرب سوریه موفق شدند پس از ناکام گذاشتن عناصر تروریستی و نیروهای تحت حمایت ترکیه، چند روستا را در حومه جنوبی این استان آزاد کنند.

ادامه »

ترکیه, تروریسم, جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه

کمیته بین‌المللی حقوق‌بشر؛ آمریکا از اردوگاه‌های آوارگان سوریه سوء‌استفاده می‌کند

کمیسر خاورمیانه‌ای کمیته بین‌المللی حقوق بشر، آمریکا را به ممانعت از ارسال کمک به اردوگاه‌های آوارگان در منطقه تنف و الرکبان و سوء استفاده نظامی و سیاسی از این اردوگاه‌ها متهم کرد.

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, تروریسم, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, سازمان ملل, سوریه

«جیمز جفری»؛ مشغول بررسی راه‌های کمک به ارتش ترکیه در ادلب هستیم

نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه گفت که این کشور ممکن است با تامین تجهیزات اطلاعاتی و نظامی به ارتش ترکیه در ادلب کمک کند.

 

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری روسیا الیوم، «جیمز جفری»، نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه، امروز -‌پنج‌شنبه- گفت که این کشور ممکن است با تامین تجهیزات اطلاعاتی و نظامی به ارتش ترکیه در ادلب کمک کند.

 

جفری در این رابطه گفت: «آمریکا در حال بررسی راه‌هایی برای حمایت از ترکیه در ادلب، در چارچوب سازوکار ناتو، است. اولویت ما در این رابطه تامین تجهیزات نظامی و اطلاعاتی برای ارتش ترکیه است.»

 

وی تاکید کرد که هنوز گفت‌وگویی در رابطه با ارسال نیروهای آمریکایی به منطقه درگیری در راستای حمایت از ارتش ترکیه صورت نگرفته است. او احتمال وقوع درگیری‌های گسترده با حضور آمریکا، ترکیه،‌ روسیه و اسرائیل را رد کرد و گفت که این کشورها با دقت بسیار دست به اقدام می‌زنند.

آزادی ۳ روستا در حومه حلب توسط ارتش سوریه/ انتقال پست‌های دیده‌بانی ترکیه به نقاط تحت کنترل تروریست‌ها

ارتش سوریه در درگیری‌ها با گروه‌های تروریستی در حومه جنوب غربی حلب دستاورد میدانی جدیدی به دست آورده و سه روستا را از کنترل تروریست‌ها آزاد کرد.

ادامه »

تروریسم, جهان, حضور نظامی, خاورمیانه, خبر, سوریه

مسکو؛ نیروهای نظامی و امنیتی عراق تامین امنیت و دفاع از کشورشان را به تنهایی تضمین می‌کنند

سفیر روسیه در بغداد با اشاره به عملکرد موفق نیروهای امنیتی عراقی در مبارزه با تروریست‌ها در این کشور، بر لزوم ادامه تبادل اطلاعات و اقدامات مشترک برای جلوگیری از حملات تروریستی و تأمین امنیت در شهرهای عراق تأکید کرد.

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه, عراق, ناتو

درخواست خلوصی آکار از ناتو برای حمایت از ترکیه در ادلب

خلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه که برای شرکت در نشست وزرای دفاع ناتو به بروکسل سفر کرده از نمایندگی دائم و هیئت نمایندگی نظامی ترکیه در ناتو بازدید کرد.

ادامه »

بلژیک, ترکیه, جهان, خاورمیانه, خبر, سوریه, غرب اروپا, ناتو