خبر, جهان, کارگری

اعتراض مرکز بین‌المللی حقوق سندیکایی به دولت ایران

مرکز بین‌المللی حقوق سندیکایی، سازمان بین‌المللی مردم‌نهادی است که شبکه‌ای جهانی از کارشناسان حقوق بین‌المللی، حقوق سندیکایی، حقوق بشر، و روابط صنعتی را گرد هم آورده است تا از حقوق سندیکایی و فعالان سندیکایی در جهان دفاع کنند.

ادامه &raquo

بیانیۀ مشترک ۸۰ حزب کارگری و کمونیستی جهان در همبستگی با مردم ایران در مبارزه‌شان بر ضد دیکتاتوری

ما قویاً مخالف تحریم‌های اقتصادی ایالات‌متحده و دخالت آن در ایران هستیم. ما از مبارزۀ مردم ایران برای صلح، دموکراسی و عدالت اجتماعی حمایت می‌کنیم!

ادامه &raquo

اعتصاب و تظاهرات سراسری کارگران کره جنوبی برعلیه سیاسی‌های اقتصادی دولت

ده‌ها هزار تن از کارگران کره جنوبی امروز چهارشنبه دست به اعتصاب سراسری زده و دولت را به عقب نشینی از سیاست‌های حمایتی از کارگران متهم کردند.

ادامه &raquo

احظار دستیار ارشد ماکرون به‌کمیته تحقیق سنا به‌دلیل کتک‌زدن راهپیمایانِ روز جهانی کارگر

به گزارش اسپوتنیک، «الکساندر بنالا» دستیار ارشد رئیس جمهوری فرانسه که به کتک زدن یک نفر از راهپیمایان در روز جهانی کارگر (اول مه می) متهم است، به کمیته تحقیق مجلس سنا فرخوانده شد.

ادامه &raquo

گاردین از اعتصاب زنان کارگر فست‌فود «مک دوناد» در ده شهر آمریکا خبر داد

تانیا هارل، زن جوانی از اهالی ایالت لوئیزیانا ، یکی از اولین کسانی است که این حرکت اعتراضی را کلید زد و به همراه ۹ تن دیگر علیه «مک دونالد» شکایت کرد.

ادامه &raquo

آرژانتینی‌ها در اعتراض به تدابیر ریاضتی تظاهرات کردند

‘اتحادیه های کارگری و فعالان اجتماعی’ دیروز چهارشنبه، چندین خیابان را در شهر ‘بوئنوس آیرس’ در اعتراض به اجرای تدابیر ریاضت اقتصادی دولت این کشور بستند.

ادامه &raquo

صدها هزار نفر در روسیه در اعتراض به‌اصلاحات در نظام بازنشستگی به‌ خیابان‌ها آمدند

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، مردم روسیه در سراسر کشور تظاهراتی در اعتراض به طرح دولت برای افزایش سن بازنشستگی برگزار کردند.

ادامه &raquo

برنی سندرز لایحه‌ای علیه ثروتمندان آمریکا به سنا می‌برد

برنی سندرز سناتور مستقل آمریکایی در ادامه نبرد خود با شرکت های بزرگ و در تلاش برای «کاهش فاصله با ثروتمندان» و مجازات روسای شرکت هایی که دستمزدهای پایینی به کارگران می دهند، لایحه جدیدی را به سنا می‌برد.

ادامه &raquo

در همبستگی با کارگران: خواننده مشهور چپگرا ترانه‌های خود را برای کارگران اخراجی خواند

به گزارش یورونیوز، استینگ خواننده مشهور راک، بلوز و جاز انگلیسی با بیش از ۳۰۰ نفر از کارگران اخراجی یک کارخانه در فلورانس ایتالیا دیدار کرد و ترانه‌های خود را برای آنها خواند.

ادامه &raquo

مادورو حداقل حقوق در ونزوئلا را ۳۴ برابر می‌کند

به گزارش خبرگزاری فرانسه، در حالی که ونزوئلا به علت مشکلات اقتصادی با تورم روبرو است، نیکلاس مادورو، رئیس جمهور این کشور، روز جمعه اعلام کرد حداقل حقوق را 34 برابر می‌کند.

ادامه &raquo

کارگر بخش آهن معروف به «سبیل آهنین»، در تلاش برای کسب کرسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا

به نقل از هیل، انتظار می‌رود «رندی برایس» کارگر بخش آهن آمریکا که بسیاری او را با لقب «سبیل آهنین» می‌شناسند، در انتخابات مقدماتی حزب دموکرات، کرسی «پل رایان» رئیس مجلس نمایندگان این کشور را به خود اختصاص دهد.

ادامه &raquo

کنگرهٔ کنفدراسیون سراسری اتحادیه‌های کارگری آلمان(د گ ب)؛ کارگران”آشتی” طبقاتی در جنبش سندیکایی را محکوم می‌کنند

از روز ۱۳ تا ۱۷ ماه مه ۲۰۱۸ (۲۳ تا ۲۷ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۷) بیست‌ویکمین کنگره رسمی کنفدراسیون سراسری اتحادیه‌های کارگری آلمان در شهر برلین برگزار شد. این اتحادیه از هشت سندیکای بزرگ تشکیل شده است و ۴۰۰ نفر به‌نمایندگی از طرف تقریباً شش میلیون اعضای این سندیکاها به این کنگره که درواقع مجلس کارگران است،

ادامه &raquo

حقوق بازنشستگی در اسپانیا افزایش می‌یابد

به گزارش خبرگزاری رویترز، دولت اسپانیا به توافقی مقدماتی برای افزایش حقوق بازنشستگی در راستای تورم دست یافته است. امری که نشان از این دارد که رهبران سوسیالیست فعلی اسپانیا نسبت به این موضوع نگاه بازتری دارند. این در حالی است که در سال‌های گذشته رؤسای پیشین اسپانیا به سیاست‌های ریاضت اقتصادی میل بیشتری نشان

ادامه &raquo

رژه ۴۰۰ تریلی از کوار به شیراز در ششمین روز اعتصاب سراسری

ششمین روز اعتصاب سراسری کامیونداران علیرغم تهدید و احضار کلیه روسای سندیکاهای کامیونداران اصناف مختلف همچنان با شدت هرچه بیشتر در شهرهای مختلف ادامه پیدا کرد.

ادامه &raquo