خبر, جهان, کارگری

تجمع اتحادیه‌های کارگری مجارستان در اعتراض به تغییرات قانون کار

رهبران اتحادیه‌ها و سندیکاهای مجارستان در تجمعی خواستار برگزاری اعتصاب و اعتراضات سراسری در تاریخ ۱۹ ژانویه ۲۰۱۹ (۲۹ دی) شدند تا با تغییرات قانون کار که آنها آن را “قانون برده‌داری” و مضر برای کارگران و کارمندان می‌دانند، مخالفت کنند.

ادامه &raquo

حمایت کارگران فولاد آرژانتین و معدنکاران بولیوی از مبارزات کارگران فولاد و هفت‌تپه

کارگران فولاد آرژانتین و کارگران معدن بولیوی در بیانیه‌ای حمایت خود را از کارگران نیشکر هفت‌تپه و گروه ملی فولاد ایران اعلام کردند.   در این بیانیه مشترک، ضمن بیان اینکه خواسته‌ی کارگران، پرداخت معوقات و خلع ید از بخش خصوصی است و بایستی به این مطالبات پاسخ مثبت داده شود، آمده است: هنوز هفت

ادامه &raquo

همبستگی بین‌المللی با پیکار زحمتکشان ایران ادامه دارد

در پی ادامهٔ جنبش اعتراضی و حق‌طلبانهٔ کارگرانِ مجتمع نیشکر هفت‌تپه و فولاد اهواز، که در چارچوب گروه ملّی صنعتی فولاد ایران فعالیت می‌کند، و نیز گردهمایی‌ها و کنش‌های اعتراضی دیگر زحمتکشان کشور، همبستگی بین‌المللی با پیکارهای برحق مردم و زحمتکشان ایران همچنان ادامه دارد.

ادامه &raquo

اعتراض مرکز بین‌المللی حقوق سندیکایی به دولت ایران

مرکز بین‌المللی حقوق سندیکایی، سازمان بین‌المللی مردم‌نهادی است که شبکه‌ای جهانی از کارشناسان حقوق بین‌المللی، حقوق سندیکایی، حقوق بشر، و روابط صنعتی را گرد هم آورده است تا از حقوق سندیکایی و فعالان سندیکایی در جهان دفاع کنند.

ادامه &raquo

بیانیۀ مشترک ۸۰ حزب کارگری و کمونیستی جهان در همبستگی با مردم ایران در مبارزه‌شان بر ضد دیکتاتوری

ما قویاً مخالف تحریم‌های اقتصادی ایالات‌متحده و دخالت آن در ایران هستیم. ما از مبارزۀ مردم ایران برای صلح، دموکراسی و عدالت اجتماعی حمایت می‌کنیم!

ادامه &raquo

اعتصاب و تظاهرات سراسری کارگران کره جنوبی برعلیه سیاسی‌های اقتصادی دولت

ده‌ها هزار تن از کارگران کره جنوبی امروز چهارشنبه دست به اعتصاب سراسری زده و دولت را به عقب نشینی از سیاست‌های حمایتی از کارگران متهم کردند.

ادامه &raquo

احظار دستیار ارشد ماکرون به‌کمیته تحقیق سنا به‌دلیل کتک‌زدن راهپیمایانِ روز جهانی کارگر

به گزارش اسپوتنیک، «الکساندر بنالا» دستیار ارشد رئیس جمهوری فرانسه که به کتک زدن یک نفر از راهپیمایان در روز جهانی کارگر (اول مه می) متهم است، به کمیته تحقیق مجلس سنا فرخوانده شد.

ادامه &raquo

گاردین از اعتصاب زنان کارگر فست‌فود «مک دوناد» در ده شهر آمریکا خبر داد

تانیا هارل، زن جوانی از اهالی ایالت لوئیزیانا ، یکی از اولین کسانی است که این حرکت اعتراضی را کلید زد و به همراه ۹ تن دیگر علیه «مک دونالد» شکایت کرد.

ادامه &raquo

آرژانتینی‌ها در اعتراض به تدابیر ریاضتی تظاهرات کردند

‘اتحادیه های کارگری و فعالان اجتماعی’ دیروز چهارشنبه، چندین خیابان را در شهر ‘بوئنوس آیرس’ در اعتراض به اجرای تدابیر ریاضت اقتصادی دولت این کشور بستند.

ادامه &raquo

صدها هزار نفر در روسیه در اعتراض به‌اصلاحات در نظام بازنشستگی به‌ خیابان‌ها آمدند

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، مردم روسیه در سراسر کشور تظاهراتی در اعتراض به طرح دولت برای افزایش سن بازنشستگی برگزار کردند.

ادامه &raquo

برنی سندرز لایحه‌ای علیه ثروتمندان آمریکا به سنا می‌برد

برنی سندرز سناتور مستقل آمریکایی در ادامه نبرد خود با شرکت های بزرگ و در تلاش برای «کاهش فاصله با ثروتمندان» و مجازات روسای شرکت هایی که دستمزدهای پایینی به کارگران می دهند، لایحه جدیدی را به سنا می‌برد.

ادامه &raquo

در همبستگی با کارگران: خواننده مشهور چپگرا ترانه‌های خود را برای کارگران اخراجی خواند

به گزارش یورونیوز، استینگ خواننده مشهور راک، بلوز و جاز انگلیسی با بیش از ۳۰۰ نفر از کارگران اخراجی یک کارخانه در فلورانس ایتالیا دیدار کرد و ترانه‌های خود را برای آنها خواند.

ادامه &raquo

مادورو حداقل حقوق در ونزوئلا را ۳۴ برابر می‌کند

به گزارش خبرگزاری فرانسه، در حالی که ونزوئلا به علت مشکلات اقتصادی با تورم روبرو است، نیکلاس مادورو، رئیس جمهور این کشور، روز جمعه اعلام کرد حداقل حقوق را 34 برابر می‌کند.

ادامه &raquo

کارگر بخش آهن معروف به «سبیل آهنین»، در تلاش برای کسب کرسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا

به نقل از هیل، انتظار می‌رود «رندی برایس» کارگر بخش آهن آمریکا که بسیاری او را با لقب «سبیل آهنین» می‌شناسند، در انتخابات مقدماتی حزب دموکرات، کرسی «پل رایان» رئیس مجلس نمایندگان این کشور را به خود اختصاص دهد.

ادامه &raquo

کنگرهٔ کنفدراسیون سراسری اتحادیه‌های کارگری آلمان(د گ ب)؛ کارگران”آشتی” طبقاتی در جنبش سندیکایی را محکوم می‌کنند

از روز ۱۳ تا ۱۷ ماه مه ۲۰۱۸ (۲۳ تا ۲۷ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۷) بیست‌ویکمین کنگره رسمی کنفدراسیون سراسری اتحادیه‌های کارگری آلمان در شهر برلین برگزار شد. این اتحادیه از هشت سندیکای بزرگ تشکیل شده است و ۴۰۰ نفر به‌نمایندگی از طرف تقریباً شش میلیون اعضای این سندیکاها به این کنگره که درواقع مجلس کارگران است،

ادامه &raquo