خبر, جهان, اقتصادی

واکنش تلافی‌جویانه چین به اقدامات تجاری آمریکا

به گزارش رویترز، دو هفته پس از آن‌که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا دستور اعمال تعرفه‌های جدید بر کالاهای چینی را امضا کرد، پکن برای ۱۲۰ کالای وارداتی از ایالات متحده، تعرفه‌های جدیدی به میزان ۳ میلیارد دلار وضع کرده‌ است.

ادامه &raquo

ترامپ، اتحادیه اروپا و شش متحد دیگر آمریکا را از تعرفه فولاد معاف کرد

«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا اتحادیه اروپا و شش کشور متحد واشنگتن را تا اول مه 2018 (11 اردیبهشت) از اعمال تعرفه واردات فولاد و آلومینیوم به آمریکا معاف کرد.

ادامه &raquo

ترامپ مقابل اتحادیه اروپا عقب نشینی کرد

به گزارش خبرگزاری رویترز، نماینده تجاری آمریکا اعلام کرد که رئیس جمهوری این کشور اعمال تعرفه های جدید فولاد و آلومینیوم را در قبال اتحادیه اروپا و 6 شریک تجاری دیگر فعلا متوقف می کند.

ادامه &raquo

مهلت 90 روزه اتحادیه اروپا به واشنگتن برای معافیت از تعرفه‌ها / واکنش آلمان، کره جنوبی و چین در این رابطه

اتحادیه اروپا هشدار داد در صورتی که آمریکا کشورهای این اتحادیه را از تعرفه های جدید بر واردات فولاد و آلومینیوم معاف نکند، تا 90 روز دیگر برای اقدامات پادمانی براساس قوانین سازمان تجارت جهانی اقدام خواهند کرد.   به گزارش خبرگزاری رویترز، «سیسیلیا مالمستروم» کمیسر بازرگانی اتحادیه اروپا که روز شنبه با رابرت لایتهایز

ادامه &raquo

اتریش طرح تعرفه آمریکا را بر واردات آلومینیوم و فولاد محکوم کرد

«سباستین کورتس» صدر اعظم اتریش تصمیم جدید دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا برای اعمال تعرفه بر واردات فولاد و آلومینیوم را محکوم کرد.

ادامه &raquo

ترامپ تعرفه فولاد و آلومینیوم را رسما افزایش داد

به گزارش خبرگزاری فرانسه، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا، شامگاه پنجشنبه تعرفه جدید گمرگی بر واردات آهن و آلومینیوم به این کشور را امضا کرد.

ادامه &raquo

ترامپ: اروپا فعالیت شرکت‌های آمریکایی را غیرممکن کرده است

‘دونالد ترامپ’ رئیس جمهوری آمریکا با انتقاد از قوانین تجاری اتحادیه اروپا گفت که این بلوک ، فعالیت شرکت های آمریکایی را تقریبا غیرممکن کرده است.

ادامه &raquo

برزیل از آمریکا به سازمان تجارت جهانی شکایت می کند

وزارت خارجه برزیل روز سه شنبه اعلام کرد: درباره تصمیم جدید واشنگتن مبنی بر افزایش تعرفه های آمریکا برای واردات فولاد و آلومینیوم، به سازمان تجارت جهانی شکایت خواهد کرد.

ادامه &raquo

هشدار آلمان به آمریکا درباره تشدید جنگ تجاری

دولت آلمان به آمریکا هشدار داد، بالا گرفتن جنگ تجاری میان اروپا و آمریکا هر دوی آنها را متضرر خواهد کرد و در عین حال از واشنگتن خواست تا “مسیر اشتباه” را در پیش نگیرد.

ادامه &raquo

همکاری چین با جهان برای مقابله با اقدامات تجاری آمریکا

چین اعلام کرد با توجه به اینکه افزایش تعرفه بر روی فولاد و آلومینیوم توسط آمریکا، نظم تجاری جهان را مختل خواهد کرد برای مقابله با این اقدام با دیگر کشورها همکاری خواهد کرد.

ادامه &raquo

ترامپ اروپا را تهدید کرد!

به گزارش آسوشیتدپرس، ترامپ روز شنبه در توئیتی اعلام کرد: اگر اتحادیه اروپا بخواهد تعرفه های سنگین و موانع پیش روی شرکت های آمریکایی فعال در آنجا را افزایش دهد، ما بر خودروهای آنها که آزادانه وارد ایالات متحده می شود، به راحتی مالیات می بندیم. آنها فروش (بیشتر) خودروهای ما را غیرممکن می کنند.

ادامه &raquo

واکنش اتحادیه اروپا به تعرفه گمرکی آمریکا برای واردات فولاد

اتحادیه اروپا قصد دارد در واکنش به تصمیم دولت ترامپ مبنی بر وضع کردن تعرفه‌ی گمرکی برای واردات فولاد و آلومینیوم به اقدام متقابل دست بزند. رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا اقدام آمریکا را “ناعادلانه” خواند.

ادامه &raquo

چین در نظر دارد تا زیرساخت‌هایی را در افغانستان ایجاد کند

در حالی که بسیاری از کشورها به دلیل مسائل امنیتی به سرمایه‌گذاری در افغانستان علاقه‌ای ندارند اما چین برای تسهیل روابط تجاری مستقیم با دیگر کشورها از جمله ایران و ترکیه سرمایه‌گذاری‌های خود را در افغانستان افزایش داده است.

ادامه &raquo