جنگل‌های غرب آمریکا همچنان می‌سوزند

از ابتدای هفته تاکنون ده کشته در بوت کشف شده است. از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون بیش از سه میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار جنگل در کالیفرنیا سوخته که یک رکورد است و فصل آتش‌سوزی در ماه نوامبر نیز ادامه خواهد داشت.

 

به گزارش دویچه وله، آتش‌سوزی در جنگل‌های ساحل غربی آمریکا اکنون ابعادی تاریخی به خود گرفته است. در بسیاری از نقاط آتش‌سوزی همچنان ادامه دارد. بر اساس گزارش رسانه‌ها حداقل ۲۶ نفر جان خود را از دست داده‌اند. نگرانی از افزایش تلفات انسانی است.

 

بنابر گزارش رسانه‌های آمریکا دست کم ۲۶ نفر در آتش‌سوزی ویرانگر جنگل‌های سواحل غربی ایالات متحده کشته شده‌اند. شبکه تلویزیونی CNN و USA Today از مرگ ۲۰ نفر در کالیفرنیا، پنج تن در اورگان و یک مورد در واشنگتن خبر داده‌اند. رسانه‌های دیگر مانند NBC از ۲۹ کشته گزارش کرده‌اند.

 

دیوارهای عظیم آتش

 

ده‌ها نفر مفقود شد‌ه‌اند و مقامات محلی نگران افزایش تلفات انسانی هستند. بسیاری از شهرهای ایالت‌های کالیفرنیا، اورگان و واشنگتن هنوز هم با دیوارهای عظیم آتش از جهان خارج جدا شده‌اند. ده‌ها هزار نفر مجبور به ترک خانه‌های خود شده‌اند. به صدها هزار نفر آموزش داده می‌شود تا خود را برای تخلیه منطقه آماده کنند.

 

شش مورد از آتش‌سوزی‌های فعلی از مجموع ۲۰ منطقه که دچار حریق هستند، از بزرگترین آتش‌سوزی‌های تاریخ کالیفرنیا از زمان شروع ثبت سوابق این حوادث از سال ۱۹۳۰ بدین سو به شمار می‌روند.

 

امید به سرد شدن هوا

 

 

بیش از ۲۰ هزار آتش‌نشان در منطقه مستقر شده‌اند. بیش از ۲۰۰ سرباز نیز در نبرد با یکی از مناطق دچار حریق در کالیفرنیا به یاری آنها آمده‌اند. امید می‌رود با نزدیک شدن یک جبهه هوای کمی سردتر و کاهش دما وضع کمی تحت کنترل درآید.

 

مرکز شهرهای پورتلند و اورگان را دودی غلیظ گرفته است. یک زن ۳۷ ساله گفته است: «مثل اینکه صد سیگار دود کرده‌ام. تاکنون شاهد چنین چیزی ندیده‌ام.» تنها ظرف ۲۴ ساعت گذشته در اورگان چهار نفر دیگر جان خود را از دست داده‌اند. اندرو فلپس، مسئول حفاظت در برابر فجایع طبیعی گفته است که بر اساس اطلاعاتی که پیرامون سازه‌های تخریب شده دریافت کرده، اورگان باید خود را برای تلفات گسترده‌تری آماده کند.

 

تلاش برای برای یافتن بقایای اجساد قربانیان

 

 

اهالی شهر استاکادا از ترس غارت خانه‌های خود با اسلحه در خیابان‌ها گشت می‌زنند. خیابان‌ها را خاکستر پوشانده و به خاطر دود غلیظ و خشکی که در هوا معلق است، بسیاری در خانه‌ها پناه گرفته‌اند. کلانتر منطقه‌ای کالیفرنیا گفته است که در شهرهای بوت، هونی و کوری هونیا از ماموران پلیس برای جستجوی بقایای قربانیان کمک گرفته می‌شود.

 

در حال حاضر دمای مناطقی که باید جستجو شوند بسیار بالاست. از ابتدای هفته تاکنون ده کشته در بوت کشف شده است. از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون بیش از سه میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار جنگل در کالیفرنیا سوخته که یک رکورد است و فصل آتش‌سوزی در ماه نوامبر نیز ادامه خواهد داشت.

 

ترامپ به منطقه آتش‌سوزی می‌رود

 

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه ۲۴ شهریور به کالیفرنیا می‌رود تا از نزدیک وضعیت را بررسی کند. او که به انکار پیامدهای تغییرات اقلیمی مشهور است، بارها سعی کرده تا مقامات محلی را به سوء مدیریت متهم کند.

 

آتش‌سوزی در مراتع و جنگل‌های آمریکا در سال‌های اخیر به شدت افزایش یافته است. به گفته کارشناسان، گرم شدن کره زمین یکی از دلایل اصلی آن است.

 

جو بایدن، رقیب دموکرات ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو گفته است که نشانه‌های مهلکی از این دست غیرقابل کتمان هستند. او تغییرات آب و هوایی را “یک تهدید قریب‌الوقوع و هستی‌بر‌انداز” دانسته و گفته است، ترامپ می‌تواند “برای انکار این واقعیت تلاش کند، اما واقعیت‌ها غیر قابل انکارند”.

دریاچه ارومیه در سراشیبی مرگ با ۱۱هزار میلیارد تومان هزینه بر باد رفته

دولت یازدهم و دوازدهم برای رسیدن به این هدف، طی ۷ سال گذشته حدود ۱۱ هزار میلیارد تومان هزینه کرده است. اما در سال پایانی فعالیت خود، تضمین نتایج را منوط به همکاری دولت بعد دانست

ادامه »

اجتماعی, ایران, گزارش, محیط زیست

جایزه صلح نوبل برای ترامپ، اقدامی تحریک‌آمیز علیه بشریت است

ما نمی‌توانیم حمایت ترامپ از آپارتاید اسرائیل علیه مردم فلسطین و تصمیم او برای راه‌اندازی مجدد مسابقه تسلیحات هسته‌ای را فراموش کنیم

ادامه »

اپارتایت, اتحادیه اروپا, اروپا, اروپای شمالی, اسراییل, افریقای جنوبی, امریکا, امریکای شمالی, تبعیض‌نژادی, جهان, حقوق بشر, خبر, سازمان بهداشت جهانی, فلسطین, کوبا, محیط زیست, نروژ, نیکاراگوئه, ونزوئلا

بحران زیست محیطی می‌تواند ۱.۲ میلیارد نفر را تا سال ۲۰۵۰ آواره کند

این گزارش پاکستان را کشوری دانسته است که در معرض بیشترین خطر برای مهاجرت دسته جمعی قرار دارد و به دنبال آن اتیوپی و ایران قرار دارند

ادامه »

اتحادیه اروپا, اتیوپی, اروپا, اسیا, افریقا, اقتصادی, امریکای شمالی, ایران, ایرلند, پاکستان, جهان, حقوق بشر, خبر, سوئد, فقر, محیط زیست, نروژ