مخالفان برنامه ریاضت اقتصادی دولت آرژانتین به خیابان‌ها آمدند

به گزارش خبرگزاری رویترز، در نخستین دور از اعتراضات برنامه ریزی شده علیه برنامه ریاضت اقتصادی دولت و افزایش هزینه خدمات عمومی، ده ها هزار آرژانتینی در خیابانهای بوئنس آیرس تظاهرات کردند.

ادامه »

ارژانتین, اعتراضات اجتماعی, امریکای لاتین, جهان, حقوق بشر, خبر

تداوم حضور قدرتمند جلیقه زردها در خیابان‌های فرانسه

به گزارش خبرگزاری فرانسه، معترضان جلیقه زرد فرانسوی در حالی بار دیگر به خیابان ها بازگشته اند که سخنگوی دولت پاریس تاکید کرده است، کسانی که هنوز به اعتراضات ادامه می دهند افرادی تندرو و افراطی هستند که تنها خواستار سرنگونی دولت هستند.

ادامه »

اعتراضات اجتماعی, جهان, خبر, غرب اروپا, فرانسه

ادامه اعتراضات “جلیقه زردها” در فرانسه

به نقل از خبرگزاری رویترز، گزارش شد که درگیری‌های پراکنده‌ای نیز بین معترضان با نیروهای پلیس در چندین شهر فرانسه از جمله شهرهای بوردو و نانت اتفاق افتاد و نیروهای پلیس علیه معترضان گاز اشک آور و نارنجک‌های گیج کننده شلیک کردند.

ادامه »

اعتراضات اجتماعی, جهان, خبر, غرب اروپا, فرانسه

اعتراضات گسترده مردمی در پی خودسوزی یک خبرنگار در تونس

سندیکای ملی روزنامه‌نگاران تونس در بیانیه‌ای در سایت الکترونیکی خود اعلام کرد، عبدالرزاق الزرقی، عکاس خبری به دنبال خودسوزی در اعتراض به شرایط اجتماعی نابسامان و ناامیدی موجود در کشور درگذشت.

ادامه »

اعتراضات اجتماعی, تونس, جهان, حقوق بشر, خبر, شمال افریقا

جلیقه زردها در تل‌آویو علیه برنامه‌های اقتصادی دولت راست‌گرای نتانیاهو به خیابان آمدند

به گزارش روز یکشنبه خبرگزاری آناتولی ترکیه، صدها اسرائیلی‌ در اعتراض به گرانی و افزایش هزینه های زندگی، شامگاه شنبه به خیابان های تل آویو ریختند و علیه برنامه‌های معیشتی نتانیاهو شعار دادند.

 

معترضان اسرائیلی 23 آذر ماه نیز هم در تل ‌آویو و بیت‌المقدس اشغالی به خیابان ها آمدند و در حالی که همانند شهروندان فرانسوی جلیقه ‌های زرد بر تَن کرده بودند در اعتراض به افزایش قیمت‌ ها تظاهرات کردند.

 

یک کارشناس اسرائیلی در این باره گفت: تظاهرات جلیقه زردها در اعتراض به گرانی آن هم در شرایطی که نگرانی ها درباره برگزاری انتخابات زودهنگام افزایش یافته است، باعث شده که تل آویو در پاسخ به خواسته های معترضان، با اجرای برخی اقدامات صوری موافقت کند.

 

تظاهرات موسوم به جلیقه ‌زردها از فرانسه شروع شده است و علاوه بر این کشور در برخی کشورهای دیگر اروپایی ادامه یافت و اکنون به اسرائیل رسیده است.

 

‘انتوان شلحت’ مدیر مرکز فلسطینی مطالعات اسرائیلی ‘مدار’ به خبرنگار آناتولی گفت : کابنیه اسرائیل برای مقابله با موج گرانی یک سری اقدامات را در دستور کار خود قرار داده، با وجود اینکه این اقدامات صوری و ظاهری است اما به نظر می‌رسد که مقداری از خشم اسرائیلی را کاهش داده است.

 

شلحت افزود: در صورتی‌که این اقدامات صوری نتیجه ندهد، کابینه مجبور می شود که به خاطر انتخابات هم که شده، اقدامات جدی تری در این باره اتخاذ کند.

 

انتظار می رود که اواخر سال میلادی آتی، انتخابات پارلمانی در فلسطین اشغالی برگزار شود.

 

پیش بینی می‌شود که ساکنان فلسطین اشغالی در ابتدای سال میلادی جدید با موجی از گرانی روبه رو شوند. به نحوی که بهای برق تا 8 درصد، آب 4.5 درصد و برخی مواد غذایی نیز بین 2 تا 4.5 درصد افزایش یابد.

 

پیشتر نیز سازمان اسرائیلی خیریه لاتت گزارش داد که حدود سه میلیون و 200 هزار نفر در اسرائیل در فقر بسر می‌برند که بیش از یک میلیون نفر آنان، کودک هستند.

ایرنا

 

 

 

آغاز تظاهرات امروز شنبه جلیقه زردهای فرانسه برای ششمین هفته متوالی

در آستانه سال نوی میلادی معترضان فرانسوی موسوم به جلیقه زردها باردیگر با تجمع در خیابان‌های پاریس اعتراض خود را نسبت به سیاست‌های دولت ماکرون اعلام کردند.

ادامه »

اعتراضات اجتماعی, جهان, خبر, غرب اروپا, فرانسه

در ادامه تظاهرات علیه سیاست‌های اقتصاد لیبرالی دولت فرانسه، جلیقه زردها جاده‌ها و راه‌ها را بستند

معترضان “جلیقه‌ زرد” فرانسوی با اشغال ایست‌های عوارضی‌ و برافروختن آتش در بخش‌هایی از این کشور موجب بروز هرج‌ومرج در بخش حمل‌ و نقل شدند.

ادامه »

اعتراضات اجتماعی, جهان, خبر, غرب اروپا, فرانسه