جروزالم‌پست؛ انتخاب اولین رییس «پروژه مبارزه علیه ایران» در وزارت جنگ اسرائیل با همراهی آمریکا

به نقل از «جروزالم پست»، «گادی ایزنکوت» رییس ستاد نیروهای وزارت جنگ اسراییل، «نیتزان آلون» را که اخیرا ریاست اداره عملیات‌های ارتش را بر عهده داشته به عنوان اولین رییس پروژه ویژه وزارت جنگ برای هماهنگی مسائل مرتبط با جنگ علیه ایران گماشت.

 

«آلون»، «ایزنکوت» را در سفر اخیرش به آمریکا همراهی می‌کرد. در این دیدارها سران ارتش آمریکا از جمله رییس ستاد مشترک ارتش این کشور حضور داشتند.

 

به گزارش این رسانه اسرائیلی، این اولین بار است که وزارت جنگ، رییس پروژه مرتبط با مسائل ایران را که شامل برنامه هسته‌ای ایران و همکاری‌های اطلاعاتی با دیگر کشورها برای مقابله با حضور ایران در سوریه است انتخاب کرده است. در گذشته «میر داگان» رییس موساد مسئول پرونده ایران تحت نخست وزیری «آریل شارون» و «ایهود باراک» بود اما در آن زمان جنگ تنها به فضای اطلاعاتی محدود می‌شد.

 

به گزارش «جروزالم پست»، امروز جنگ به فضای بازتری منتقل شده و رویارویی نظامی را نیز شامل می‌شود. انتصاب رییس پروژه ویژه ایران نشان‌دهنده اهمیت زایدالوصف این تحولات از نظر اسرائیل است.

 

در چارچوب دستورالعمل کاری ، «آلون» مسئول هماهنگی بین تشکیلات امنیتی اسرائیل و آمریکاست. آمریکا و اسرائیل تمایل‌شان را به تغییر نظام در ایران پنهان نمی‌کنند.

 

به گزارش «جروزالم پست»، رسانه‌های اسرائیلی اخیرا گزارش‌هایی درباره اعمال فشار آمریکا بر ایران به ویژه اجرای تحریم‌های آمریکا که تاثیر زیادی بر اقتصاد ایران دارد را قابل پیش‌بینی خوانده‌اند. «آلون» با توجه به توانمندی‌های خود می‌تواند میان وزارت جنگ، اطلاعات ارتش و موساد ارتباط برقرار کند.
ایلنا

ماموریت «جمیز ماتیس» در کاخ سفید برای جلوگیری از حمله پنتاگون به تهران

به گزارش فارن‌پالیسی، جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا در آخرین جلسه استماع خود در حضور مجلس سنا در اوایل ماه می به سوال‌‌‌کنندگان خود اطمینان داد که آمریکا آماده جنگ با ایران است. وی در این جلسه با طرح اتهامات واهی علیه ایران مدعی شد: ما گزینه نظامی را حفظ می‌کنیم چراکه اظهارات و تهدیدات

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, خاورمیانه, خبر

برایان مست درپاسخ به‌مصطفی هجری: دیدگاه ما نسبت به‌خاورمیانه و ایران بسیار به‌هم نزدیک است

روز دوشنبه مورخ بیست‌ویکم خرداد ١٣٩٧ شمسی، شورای روابط خارجه آمریکا با حضور شخصیت‌های آکادمیک، رهبران دو حزب اصلی کوردستان -حزب دمکرات کوردستان ایران و حزب کومله کوردستان ایران– نشستی در باب آینده کوردستان ایران برگزار کرد.

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, خاورمیانه, خبر

از طرف گروه مشاوره‌ی attac شعبه‌ی آلمان؛ اطلاعیه متفکران و اساتید دانشگاه‌های آلمان در باره‌ی جنگ سوریه

قبل از ورود به موضوع اعلام می‌کنیم: اولا، بر ما پوشیده نیست که روسیه و ایران که در کنار رژیم اسد در جنگ شرکت دارند، منافع و اهداف استراتژیک خود را دنبال می‌کنند. ثانیا، ما از همان آغاز، اِعمال خشونت و مداخله‌ی دولت‌های خارجی در مناقشه‌ی داخلی سوریه را اشتباه دانسته و آن را مورد

ادامه »

اسراییل, المان, امریکا, انگلستان, ایران, ترکیه, تروریسم, جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه, عراق, عربستان سعودی

یک رسانه آمریکایی: اشغال عراق 40 میلیارد دلار برای دیک چنی درآمد داشت

یک شرکت متعلق به دیک چنی معاون جرج بوش، طی ده سال کار در کنار نیروهای اشغالگر آمریکایی در عراق مبلغ 39.5 میلیارد دلار از قراردادهای بسته شده سود برد

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, تاریخ, جهان, خاورمیانه, خبر, عراق