پایگاه اسرائیلی دبکا: سفر منطقه‌ای پمپئو شکست خورده است

یک پایگاه اطلاع‌رسانی اسرائیلی از کوتاه‌شدن سفر مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا به منطقه بعد از شکست تلاش‌هایش برای متقاعد کردن کشورهای عربی به منظور همسویی با سیاست‌های ضد ایرانی واشنگتن خبر داد.

ادامه »

اسراییل, امریکا, ایران, جهان, خاورمیانه, خبر, سوریه, عراق

درخواست کاخ سفید از پنتاگون برای ارائه گزینه نظامی علیه ایران

به نقل از سی ان بی سی، طبق گزارش منتشر شده از طرف وال استریت ژورنال و به نقل از مقامات فعلی و سابق آمریکایی کاخ سفید در ماه سپتامبر گذشته از کاخ سفید درخواست کرده تا گزینه‌هایی را برای اقدام نظامی علیه ایران ارائه دهد.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, ایران, جهان, خاورمیانه, خبر, عراق

طرح ایجاد ائتلاف بزرگ ضد ایرانی در نشست لهستان

به گزارش اسپوتنیک، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا به خبرنگاران گفت: ما قصد داریم که یک نشست مهم در سطح وزیران در تاریخ 13- 14 فوریه در ورشو برگزار کنیم که در آن تعداد زیادی از کشورها، تقریبا از تمام قاره ها شرکت خواهند کرد.

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, خاورمیانه, خبر, سوریه, لهستان

عطوان: دروغ‌های پمپئو چهره زشت آمریکا را زیبا نمی‌کند

تحلیلگر روزنامه «رأی الیوم» در واکنش به ادعاهای وزیر خارجه آمریکا در مصر، نوشت: سخنان «مایک پمپو» مملو از ادعاهای بی‌پایه و اساس بود و ملت‌های خاورمیانه فراموش نمی‌کنند که دلارهای آمریکا در سال‌های گذشته صرف کشتار، ویرانی و ایجاد آشوب‌ها در منطقه شده و چهره زشت واشنگتن با این دروغ‌ها زیبا نخواهد شد.

ادامه »

اسراییل, افغانستان, امارات, امریکا, ایران, خاورمیانه, سوریه, شمال غرب آسیا, عراق, عربستان سعودی, قطر, لبنان, لیبی, یمن

کُردهای سوریه قربانیان استراتژی اشتباه

بیش از دو هفته که از اعلام تصمیم غیرمترقبه خروج نیروهای نظامی آمریکایی از سوریه و افغانستان می‌گذرد، بحث و گمان زنی‌ها در ارتباط با دلایل و پیامدهای به‌اجرا درآمدن این تصمیم هنوز ادامه دارد.

ادامه »

اسراییل, افغانستان, امریکا, ایران, ترکیه, جهان, خاورمیانه, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا, عراق, عربستان سعودی, مقاله

جروزالم‌پست؛ انتخاب اولین رییس «پروژه مبارزه علیه ایران» در وزارت جنگ اسرائیل با همراهی آمریکا

به نقل از «جروزالم پست»، «گادی ایزنکوت» رییس ستاد نیروهای وزارت جنگ اسراییل، «نیتزان آلون» را که اخیرا ریاست اداره عملیات‌های ارتش را بر عهده داشته به عنوان اولین رییس پروژه ویژه وزارت جنگ برای هماهنگی مسائل مرتبط با جنگ علیه ایران گماشت.

 

«آلون»، «ایزنکوت» را در سفر اخیرش به آمریکا همراهی می‌کرد. در این دیدارها سران ارتش آمریکا از جمله رییس ستاد مشترک ارتش این کشور حضور داشتند.

 

به گزارش این رسانه اسرائیلی، این اولین بار است که وزارت جنگ، رییس پروژه مرتبط با مسائل ایران را که شامل برنامه هسته‌ای ایران و همکاری‌های اطلاعاتی با دیگر کشورها برای مقابله با حضور ایران در سوریه است انتخاب کرده است. در گذشته «میر داگان» رییس موساد مسئول پرونده ایران تحت نخست وزیری «آریل شارون» و «ایهود باراک» بود اما در آن زمان جنگ تنها به فضای اطلاعاتی محدود می‌شد.

 

به گزارش «جروزالم پست»، امروز جنگ به فضای بازتری منتقل شده و رویارویی نظامی را نیز شامل می‌شود. انتصاب رییس پروژه ویژه ایران نشان‌دهنده اهمیت زایدالوصف این تحولات از نظر اسرائیل است.

 

در چارچوب دستورالعمل کاری ، «آلون» مسئول هماهنگی بین تشکیلات امنیتی اسرائیل و آمریکاست. آمریکا و اسرائیل تمایل‌شان را به تغییر نظام در ایران پنهان نمی‌کنند.

 

به گزارش «جروزالم پست»، رسانه‌های اسرائیلی اخیرا گزارش‌هایی درباره اعمال فشار آمریکا بر ایران به ویژه اجرای تحریم‌های آمریکا که تاثیر زیادی بر اقتصاد ایران دارد را قابل پیش‌بینی خوانده‌اند. «آلون» با توجه به توانمندی‌های خود می‌تواند میان وزارت جنگ، اطلاعات ارتش و موساد ارتباط برقرار کند.
ایلنا

ماموریت «جمیز ماتیس» در کاخ سفید برای جلوگیری از حمله پنتاگون به تهران

به گزارش فارن‌پالیسی، جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا در آخرین جلسه استماع خود در حضور مجلس سنا در اوایل ماه می به سوال‌‌‌کنندگان خود اطمینان داد که آمریکا آماده جنگ با ایران است. وی در این جلسه با طرح اتهامات واهی علیه ایران مدعی شد: ما گزینه نظامی را حفظ می‌کنیم چراکه اظهارات و تهدیدات

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, خاورمیانه, خبر

برایان مست درپاسخ به‌مصطفی هجری: دیدگاه ما نسبت به‌خاورمیانه و ایران بسیار به‌هم نزدیک است

روز دوشنبه مورخ بیست‌ویکم خرداد ١٣٩٧ شمسی، شورای روابط خارجه آمریکا با حضور شخصیت‌های آکادمیک، رهبران دو حزب اصلی کوردستان -حزب دمکرات کوردستان ایران و حزب کومله کوردستان ایران– نشستی در باب آینده کوردستان ایران برگزار کرد.

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, خاورمیانه, خبر