تداوم حضور قدرتمند جلیقه زردها در خیابان‌های فرانسه

به گزارش خبرگزاری فرانسه، معترضان جلیقه زرد فرانسوی در حالی بار دیگر به خیابان ها بازگشته اند که سخنگوی دولت پاریس تاکید کرده است، کسانی که هنوز به اعتراضات ادامه می دهند افرادی تندرو و افراطی هستند که تنها خواستار سرنگونی دولت هستند.

ادامه »

اعتراضات اجتماعی, جهان, خبر, غرب اروپا, فرانسه

ادامه اعتراضات “جلیقه زردها” در فرانسه

به نقل از خبرگزاری رویترز، گزارش شد که درگیری‌های پراکنده‌ای نیز بین معترضان با نیروهای پلیس در چندین شهر فرانسه از جمله شهرهای بوردو و نانت اتفاق افتاد و نیروهای پلیس علیه معترضان گاز اشک آور و نارنجک‌های گیج کننده شلیک کردند.

ادامه »

اعتراضات اجتماعی, جهان, خبر, غرب اروپا, فرانسه

جرمی کوربین: ما خواهان امنیت و صلح جهان هستیم!

بوریس جانسون وزیر خارجه انگلیس ضمن حمله به مواضع ضد جنگ «جرمی کوربین» رهبر چپ گرای حزب کارگر مدعی شد در صورت پیروزی او در انتخابات پارلمانی در پیش رو، امنیت کشورش در معرض خطری جدی قرار خواهد گرفت.

 
بوریس جانسون در یادداشت که روز پنجشنبه و در آستانه انتخابات پارلمانی انگلیس در روزنامه سان منتشر شد،افزود: بزرگترین خطر در رابطه با جرمی کوربین این است که مردم آگاه نیستند او تا چه اندازه تهدید به شمار می رود؛ اما چنانچه او نخست وزیر شود، پیامدهای اسفباری در انتظار کشور خواهد بود.

 
وزیر خارجه انگلیسی افزود: واقعیت این است که در انتخابات 8 ژوئن(18 خرداد) تنها یک نفر از میان «ترزا می» و «جرمی کوربین» نخست وزیر خواهد شد. اما برای امنیت انگلیس مهم است که همچنان از رهبری باثبات و قاطع ‘ترزا می’ برخوردار باشد.

 
وی در ادامه عنوان کرد: به مشکلات دنیای امروز نگاه کنید. از یک سو روسیه در امور اروپا دخالت و تلاش می کند تا کشورها را در قلمرو نفوذش قرار دهد. از سوی دیگر کره شمالی نیز تلاش می کند تا به سلاح هسته ای دست پیدا کند که در نهایت قرار است یک روز از آن علیه کشور ما استفاده کند. از سوی دیگر ما با فرقه تروریستی داعش مواجه هستیم که جان مردم را در سراسر دنیا می گیرد. پس کوربین در رابطه با این مسائل چه حرفی برای گفتن دارد؟.

 
جانسون اضافه کرد: او ( جرمی کوربین) هیچ درکی از نیازی که کشور برای قوی ماندن در جهان دارد، ندارد.

 
وزیر خارجه انگلیس نوشت: در حالی که ‘کیم جونگ اون’ (رهبر کره شمالی) در آستانه آزمایش سلاح مرگبار هسته ای است، انگلیس نیز ممکن است در آستانه انتخاب جرمی کوربین به عنوان نخست وزیر باشد؛ کسی که بر این باور است ما بایستی دست از سامانه دفاع هسته ای مان بکشیم.

 
این سیاستمدار انگلیسی همچنین موضع رهبر حزب کارگر در رابطه با برگزیت را مورد حمله قرار داد و افزود: نسخه جرمی کوربین در این رابطه سبب فلج شدن کشور و تشدید ابهام خواهد شد. این در حالی است که انگلیس بایستی از موضع قدرتمندی در مذاکره [با رهبران اروپایی] برخوردار باشد.

 
‘جرمی کوربین’ یکشنبه گذشته در گفت وگو با برنامه ‘آندرو مار’ شبکه ‘بی بی سی’، بیان داشته بود: در صورت پیروزی در انتخابات سراسری هشتم جولای ( 18 خردادماه )، تعلیق حملات هوایی انگلیس در سوریه در دستور کار دولت کارگری قرار خواهد گرفت.

 
کوربین افزود: ‘من به ترامپ رییس جمهوری آمریکا خواهم گفت، گوش کن، هیچ کس علاقه به ادامه این جنگ ندارد، اجازه دهید فرایند (صلح ) ژنو سرعت بگیرد.’

 
رهبر حزب کارگر در گفت وگوی یاد شده در پاسخ به این سوال که آیا در صورت رسیدن به قدرت هرگز از سلاح های هسته ای استفاده می کنید؛ گفت: ‘ما خواهان امنیت و صلح جهان هستیم . ما به دنبال رسیدن به این اهداف از طریق گسترش صلح و همچنین امنیت می باشیم و امنیت از دل این جریان در می آید. ‘

 
وی در این گفت وگو در مورد پاسخ به سوالی در مورد طرح نوسازی سامانه دفاع هسته ای انگلیس ( ترایدنت ) گفت که حزبش در این صورت پیروزی در انتخابات در این خصوص نظر نهایی را خواهد داد.

 
متعاقبا، «مایکل فالون» وزیر دفاع انگلیس طی اظهاراتی ضمن حمله به ‘جرمی کوربین’ ادعا کرد که درصورت پیروزی او و حزبش در انتخابات پارلمانی، امنیت ملی این کشور در معرض خطر قرار خواهد گرفت.

 
وزیر دفاع انگلیس در گفت‌وگو با شبکه اسکای نیوز، جرمی کوربین را به دلیل مواضعش در قبال سلاح‌های اتمی ، به ‘بی‌مسئولیتی’ در قبال مسایل دفاعی متهم کرد .

 
مایکل فالون بیان داشت: کوربین دارای رویکردی ‘آشفته ‘ در مقابله با تروریسم و نیز حفظ سامانه هسته‌ای بازدارنده ‘ترایدنت ‘ است که در صورت پیروزی‌اش در انتخابات پارلمانی ‘ کشور را در معرض خطر فوری ‘ قرار خواهد داد.

 
وی بیان داشت: ‘من فکر می کنم آن یک بی مسئولیتی مداوم است. او (کوربین) از حمایت از حملات نیروی هوایی انگلیس علیه تروریست ( در سوریه) امتناع کرد، حالا بازدارندگی هسته ای ( ترایدنت) را زیر سئوال می برد و این در حالی است که ما ساخت زیردریایی ها جدید ترایدنت را شروع کرده ایم و به نظر می رسد که در تقابل با حزبش قرار گرفته است.’
ایرنا

انگلیس در صورت بروز جنگ اتمی از روی کره زمین محو خواهد شد

معاون کمیسیون دفاع و امنیت شورای فدراسیون روسیه (مجلس سنا) به تهدید هسته ای وزیر دفاع انگلیس که از امکان حمله اتمی پیشگیرانه به دشمن این کشور سخن گفته بود، هشدار داد.   مایکل فالون وزیر دفاع انگلیس روز دوشنبه در مصاحبه با رادیو بی.بی.سی گفت که لندن حق حمله پیشگیرانه به دشمن با استفاده

ادامه »

انگلستان, جهان, خبر, روسیه

نگرانی عربستان و قطر از پیروزی مکرون در انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه

اظهارات امانوئل مکرون نامزد لیبرال و میانه‌رو در مبارزه انتخابات ریاست جمهوری فرانسه نگرانی عربستان و قطر را برانگیخته است   به گزارش روزنامه فرامنطقه ای رأی الیوم، نظرسنجی های به عمل آمده همگی بدون استثناء حکایت از آن دارند که امانوئل مکرون در رقابت با مارین لوپن نامزد راست افراطی شانس بیشتری برای پیروزی

ادامه »

جهان, خبر, عربستان سعودی, فرانسه, قطر

ترزا می احتمالا درصورت لزوم دستور حمله هسته‌ای پیشگیرانه را صادر می‌کند

وزیر دفاع انگلیس با بیان اینکه جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر یک خطر امنیتی است گفت ترزا می احتمالا برای یک حمله هسته‌ای پیشگیرانه علیه دشمنان انگلیس آماده می‌شود.   به نقل از پرس اسوسیشن، سر مایکل فالون ، وزیر دفاع انگلیس رهبر حزب کارگر را برای زیر سوال بردن تعهد این حزب در قبال

ادامه »

انگلستان, جهان, خبر

کوربین از احتمال کنار گذاشتن سلاح‌های هسته‌ای انگلیس سخن گفت

جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر انگلیس در اظهاراتی احتمال کنار گذاشته شدن سلاح‌های هسته‌ای این کشور مشهور به “ترایدنت” در صورتی که این حزب دولت را به دست بیاورد، مطرح کرد.   به گزارش خبرگزاری پرس اسوسیشن، جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر انگلیس در اولین مصاحبه مهمش از زمان اعلام برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام این

ادامه »

انگلستان, جهان, خبر, غرب اروپا