جان باختن ۲ کارگر در حادثه انفجار کوره در شهرک صنعتی شمس آباد

انفجار کوره در شرکت ریخته‌گری پاک برنز در شهرک صنعتی شمس‌آباد، منجر به فوت ۲ کارگر و مصدومیت ۲ نفر دیگر شد.

 

به گزارش مشرق، داود ولی عضو هیأت مدیره شهرک صنعتی شمس‌آباد، اظهار کرد: ظهر شنبه در پی وقوع حادثه‌ای در شرکت ریخته‌گری پاک برنز شهرک صنعتی شمس‌آباد در شهرستان ری، یکی از کوره‌ها منفجر و منجر به فوت و مصدومیت کارگران شد.

 

وی گفت: در این حادثه ۲ تن از کارگران جان خود را از دست دادند و دو نفر دیگر از کارگران به علت مصدومیت به مراکز درمانی منتقل شدند.

 

عضو هیأت مدیره شهرک صنعتی شمس‌آباد در پایان خاطرنشان کرد: علت وقوع این حادثه مشخص نیست و توسط کارشناسان بررسی می‌شود.

ادامه تجمع کارگران ریلی کشور با خواست حذف بخش خصوصی و مطالبات مزدی

شماری از کارگران خطوط ابنیه فنی در نواحی ریلی آذربایجان، سرخس، ورامین، لرستان، زاگرس نسبت به بی‌تفاوتی کارفرما و مسئولان راه‌آهن در قبال درخواست کارگران برای حذف بخش خصوصی و پرداخت کامل مطالبات مزدی کارگران انتقاد کردند.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری

فعال کارگری؛ دولت در جهت له کردن کارگران و بازنشستگان و فربه‌تر شدن سرمایه‌داران عمل می‌کند

بر اساس تصمیم‌های تازه مهمترین نهاد بیمه‌ای کشور؛ اولا موجی از مقررات‌زدایی به سود کارفرمایان در سازمان تامین اجتماعی در حال وقوع است؛ ثانیا تغییر ترکیب هیات امنای سازمان تامین اجتماعی به سود کارفرمایان در حال تغییر است و ثالثا حرکت به سوی تغییر ترکیب هیات بدوی و تجدیدنظر به سود کارفرمایان، حقوق بسیاری از

ادامه »

ایران, حقوق بشر, سرمایه‌داری, کارگری, گزارش

سیر صعودی کارگران جان‌باخته ناشی از حوادث کار در آذربایجان شرقی

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی با بیان اینکه ۵۳ نفر که همگی مرد بودند طی پنج ماهه اول سال‌جاری بر اثر حوادث ناشی از کار در استان جان خود را از دست داده‌اند، گفت: این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۵ نفر افزایش یافته است.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, حوادث, خبر, کارگری

مخالفت کارگران پیمانی با خصوصی‌سازی نیروگاه رامین اهواز

کارگران پیمانی نیروگاه رامین اهواز، مخالف تصمیم دولت برای واگذاری سهام این مجموعه نیروگاهی به بخش خصوصی هستند. آنها می‌گویند: مسئولان حداقل قبل واگذاری، امنیت شغلی کارگران پیمانی را تضمین کنند.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری