روسیه: بیش از نیمی از موشک‌های اسراییلی رهگیری و نابود شد

خبرگزاری تاس روز پنجشنبه به نقل از یک مقام وزارت دفاع روسیه نوشت: اسراییل شب گذشته بیش از 70 موشک هوایی و تاکتیکی به سوریه پرتاب کرد و واحدهای پدافند هوایی این کشور نیمی از این موشک ها را منهدم کردند.

ادامه »

اسراییل, امریکا, انگلستان, ترکیه, جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه, عربستان سعودی, فرانسه, قطر

ارتش روسیه آمار تلفات خود در سوریه را اعلام کرد

به گزارش خبرگزاری «تاس»، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: در جریان عملیات ضدتروریستی در سوریه ۳۹ نیروی نظامی این کشور در جریان اقدامات جنگی کشته شده و ۵۰ نفر نیز در نتیجه سوانح رخ داده در خاک سوریه جان خود را از دست داده‌اند.

ادامه »

جهان, خبر, روسیه, سوریه

حمله اسرائیل به سوریه و پاسخ دمشق / اسرائیلی‌ها به پناهگاه‌ها رفتند

یک منبع نظامی سوریه به سانا گفت، سامانه‌های دفاع هوایی سوریه ده‌ها موشک اسرائیلی را منهدم کرده و مانع از اصابت اکثر آنها به اهدافشان شدند، اما برخی به تعدادی از گردان‌های دفاع هوایی،‌ سیستم رادار و انبار تسلیحاتی اصابت کرد. ارتش اسرائیل نیز با انتشار بیانیه‌ای به حملاتش به خاک سوریه اذعان کرد.

ادامه »

اسراییل, امریکا, ایران, جهان, خبر, روسیه, سوریه

تکمیل دوره آموزشی ۵۰۰ نیروی امنیت مرزی تحت حمایت آمریکا در سوریه

به گزارش روزنامه فرامنطقه‌ای الحیاة، این نیروهای آموزش دیده با پوشیدن لباس نظامی‌ و همراه با سلاح‌هایشان در مراسم فارغ التحصیلی که نیروهای دموکراتیک سوریه و ائتلاف بین‌المللی ضد داعش با حضور فرماندهان دو طرف در میدان “صوامع صباح الخیر” واقع در جنوب حسکه برگزار کردند، گردهم آمدند.

 

فارغ التحصیلان یک صدا سوگند یاد کردند که “از مرزهای کشور در برابر هرگونه حملات و تهدیدات احتمالی محافظت می‌کنند”.

 

در همین راستا، کانی احمد، فرمانده دوره دوم نیروهای گارد مرزی خاطرنشان کرد: ائتلاف بین‌المللی ضد داعش سلاح، تجهیزات نظامی و آموزشی را در اختیار این نیروها می‌گذارد.

 

احمد با اشاره به گروه‌های مخالف در شمال سوریه ادعا کرد: با توجه به اینکه ما در معرض تهدیدات ترکیه هستیم ماموریت این نیروها حفاظت از مرزها است.

 

طبق گزارش ائتلاف بین‌المللی ضد داعش اولین گروه از این نیروها، که تعداد آنها در کل ۳۰ هزار تن برآورد شد، فارغ‌التحصیل شدند که نیمی از آنها از “نیروهای دموکراتیک سوریه” هستند.

 

قرار است که این نیروها در امتداد مرزها از شمال شرق سوریه تا مناطق تحت کنترل نیروهای دموکراتیک سوریه تا ادلب، مستقر شوند.

 

گفته شده، ماموریت آن‌ها این است که با هر گونه حمله احتمالی توسط داعش مقابله کنند.

 

علی رغم  اینکه واشنگتن تاکید کرده که ماموریت این نیروها محدود به مقابله با هر گونه حمله افراط‌گرایان است، ترکیه به شدت از تشکیل آن انتقاد کرده است.

 

آنکارا از تشکیل دولت خودمختار کرد در نزدیکی مرزهای خود هراس دارد و نیروهای یگان‌های مدافع خلق کرد را “تروریست” می‌داند.

 

از سوی دیگر، دمشق اعلام کرد که تشکیل شبه نظامیان مسلح نقض حاکمیت سوریه است و  دولت سوریه همچنین هشدار داد که هر شهروندی که در آن مشارکت کند خائن محسوب خواهد شد.

 

دور نخست آموزش این نیروها ۲۰ روز طول کشید و نیروها در دوره‌های بعدی آموزش‌های جدیدی را با توجه به وظایفی که به آن‌ها سپرده می‌شود، دریافت می‌کنند.

ایسنا

کردهای سوریه: با پیشنهاد روسیه برای واگذار کردن عفرین به‌سوریه مخالفیم

یک مسئول عالی رتبه کرد اعلام کرد، کردهای عفرین پیشنهاد روسیه را که هدفش جلوگیری از دخالت ترکیه در منطقه است نمی‌پذیرند و بر عزم خود برای ناکام گذاشتن “طرح ترکیه” و دفاع از عفرین تاکید دارند.

ادامه »

ترکیه, جهان, خبر, روسیه, سوریه

تسلط کامل ارتش سوریه بر فرودگاه راهبردی «ابوالظهور»

خبرنگار المنار گزارش داد: ارتش سوریه به طور کامل بر فرودگاه نظامی ابوالظهور مسلط شد. المنار قبلا اعلام کرده بود که نیروهای ارتش سوریه از دیوارهای جنوبی فرودگاه نظامی ابوالظهور در حال پیشروی هستند.

ادامه »

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, سوریه