آمریکا تحریم‌های شدیدتری علیه ونزوئلا وضع کرد

نماینده ویژه آمریکا در امور ونزوئلا اعلام کرد، رییس‌جمهور آمریکا تحریم‌ها علیه بخش نفتی ونزوئلا را شدیدتر کرده و مجازات افرادی را که این اقدامات تازه را نقض می‌کنند، سختگیرانه‌تر کرده است.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, امریکای شمالی, امریکای لاتین, تحریم, جهان, خبر, ونزوئلا

جنجال پس از موضع‌گیری برنی سندرز درباره انقلاب کوبا

موضع‌گیری اخیر نامزد دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در مورد انقلاب کوبا و حمایت ضمنی وی از برخی سیاست‌های رهبر فقید کوبا جنجال‌هایی را در محافل سیاسی واشنگتن و فضای مجازی به راه انداخته است.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, امریکای لاتین, جهان, خبر, کوبا

لوفیگارو؛ آمریکا و متحدانش دستکم در دو حادثه تنگه هرمز، دروغ‌هایی را به ایران نسبت داده‌اند

روزنامه فرانسوی لوفیگارو در گزارشی فاش کرد آمریکا و برخی متحدانش درباره دستکم دو حادثه در تنگه هرمز که به ایران نسبت داده شده است، دروغ پردازی کرده‌اند.

ادامه »

امریکا, انگلستان, ایتالیا, ایران, جهان, حضور نظامی, خاورمیانه, خبر, دانمارک, ژاپن, فرانسه

منابع اطلاعاتی آمریکا: مدرکی برای اثبات کمک روسیه به ترامپ وجود ندارد

منابع اطلاعاتی آمریکا به شبکه فاکس نیوز گفته‌اند مدرکی که نشان دهد روسیه تلاش ویژه‌ای را برای کمک به پیروزی دوباره دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا انجام داده است، وجود ندارد.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا

کمیته بین‌المللی حقوق‌بشر؛ آمریکا از اردوگاه‌های آوارگان سوریه سوء‌استفاده می‌کند

کمیسر خاورمیانه‌ای کمیته بین‌المللی حقوق بشر، آمریکا را به ممانعت از ارسال کمک به اردوگاه‌های آوارگان در منطقه تنف و الرکبان و سوء استفاده نظامی و سیاسی از این اردوگاه‌ها متهم کرد.

ادامه »

امریکا, امریکای لاتین, تروریسم, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, سازمان ملل, سوریه

توقیف اموال دیپلماتیک ایران در کانادا

وزارت خارجه کانادا لیست ۲۲ قلم از اموال و دارایی های ایران را برای توقیف احتمالی از سوی دادگاه به نغع قربانیان ترور را به دادگاه این کشور ارایه کرده است.

 

به گزارش عصر ایران روزنامه نشنال پست کانادا با انتشار گزارشی نوشت که به نسخه ای از این لیست دسترسی یافته که نشان می دهد ۵ دارایی از این ۲۲ مورد ایران جزو اموال دیپلماتیک ایران در کانادا محسوب می‌شود.

 

این ۵ اموال دیپلماتیک شامل اقامتگاه سفیر و کارکنان سفارتخانه در اوتاوا و دو حساب متعلق به سفارت ایران در اوتاوا است.

 

ساختمان سفارت ایران در اوتاوا

 

بر اساس گزارش نشنال پست اموال توقیف شده ایران شامل ۱۳ حساب بانکی به ارزش کلی ۲ میلیون و ششصد هزار دلار، مرکز فرهنگی ایرانیان در تورنتو، یک پارکینگ در اوتاوا و حساب ویزای ایران و نیز ۳۲۶ هزار دلار اموال توقیف شده ایران تحت قطعنامه تحریمی شورای امنیت است.

 

گفتنی است از آبان ماه سال گذشته بر اساس حکم دادگاهی در ایالت اونتاریو کانادا اموال متعلق به جمهوری اسلامی ایران، از جمله اموال سفارت ایران در اتاوا و مرکز فرهنگی سابق ایران در تورنتو، مسدود شده بود.

 

طبق این حکم دستگاه های اطلاعاتی ایران به پرداخت ۱۳ میلیون دلار غرامت به قربانیان حادثه تروریستی ۱۰ سال پیش دانشگاه هیبرو بیت‌المقدس محکوم شدند.

 

خانواده یک دانشجوی اهل شهر سان دیه گو آمریکا شاکی این پرونده بودند و این اموال در ارتباط با شکایت خانواده ” مارلا بنت” دانشجوی ۲۵ ساله آمریکایی که در حادثه انفجار دانشگاه هیبرو بیت‌المقدس زخمی شده بود از سوی دادگاهی در آمریکا توقیف شده بودند.

 

دادگاه ایران را به عنوان حامی حماس عاملا اصلی این حادثه تروریستی محکوم کرده است.

 

اقدام وزارت خارجه کانادا در اعلام لیست دارایی‌های ایران به دادگاه راه را برای شکایت برخی شهروندان کانادایی برای دریافت غرامت از ایران به بهانه قربانی بودن از حوادث تروریستی مختلف باز می‌کند.

سناتور آمریکایی: ترامپ با پیشنهاد مکرون برای حفظ برجام موافقت کرد

سناتور آمریکایی “کریس مورفی” روز پنجشنبه از موافقت ترامپ با طرح فرانسه برای پرداخت ۱۵ میلیارد دلار به ایران در مقابل بازگشت از کاهش تعهدات برجامی خبر داد.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, ایران, جهان, خاورمیانه, خبر, فرانسه

ادعای بلومبرگ درباره امکان کاهش تحریم‌های ایران از سوی ترامپ

بلومبرگ به نقل از منابع آگاه مدعی شد که رئیس جمهور آمریکا ممکن است کاهش تحریم‌های ایران را به عنوان مقدماتی برای دیدار با رئیس جمهور ایران بررسی کند.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, ایران, تحریم, جهان, خاورمیانه, خبر, فرانسه