توقیف اموال دیپلماتیک ایران در کانادا

وزارت خارجه کانادا لیست ۲۲ قلم از اموال و دارایی های ایران را برای توقیف احتمالی از سوی دادگاه به نغع قربانیان ترور را به دادگاه این کشور ارایه کرده است.

 

به گزارش عصر ایران روزنامه نشنال پست کانادا با انتشار گزارشی نوشت که به نسخه ای از این لیست دسترسی یافته که نشان می دهد ۵ دارایی از این ۲۲ مورد ایران جزو اموال دیپلماتیک ایران در کانادا محسوب می‌شود.

 

این ۵ اموال دیپلماتیک شامل اقامتگاه سفیر و کارکنان سفارتخانه در اوتاوا و دو حساب متعلق به سفارت ایران در اوتاوا است.

 

ساختمان سفارت ایران در اوتاوا

 

بر اساس گزارش نشنال پست اموال توقیف شده ایران شامل ۱۳ حساب بانکی به ارزش کلی ۲ میلیون و ششصد هزار دلار، مرکز فرهنگی ایرانیان در تورنتو، یک پارکینگ در اوتاوا و حساب ویزای ایران و نیز ۳۲۶ هزار دلار اموال توقیف شده ایران تحت قطعنامه تحریمی شورای امنیت است.

 

گفتنی است از آبان ماه سال گذشته بر اساس حکم دادگاهی در ایالت اونتاریو کانادا اموال متعلق به جمهوری اسلامی ایران، از جمله اموال سفارت ایران در اتاوا و مرکز فرهنگی سابق ایران در تورنتو، مسدود شده بود.

 

طبق این حکم دستگاه های اطلاعاتی ایران به پرداخت ۱۳ میلیون دلار غرامت به قربانیان حادثه تروریستی ۱۰ سال پیش دانشگاه هیبرو بیت‌المقدس محکوم شدند.

 

خانواده یک دانشجوی اهل شهر سان دیه گو آمریکا شاکی این پرونده بودند و این اموال در ارتباط با شکایت خانواده ” مارلا بنت” دانشجوی ۲۵ ساله آمریکایی که در حادثه انفجار دانشگاه هیبرو بیت‌المقدس زخمی شده بود از سوی دادگاهی در آمریکا توقیف شده بودند.

 

دادگاه ایران را به عنوان حامی حماس عاملا اصلی این حادثه تروریستی محکوم کرده است.

 

اقدام وزارت خارجه کانادا در اعلام لیست دارایی‌های ایران به دادگاه راه را برای شکایت برخی شهروندان کانادایی برای دریافت غرامت از ایران به بهانه قربانی بودن از حوادث تروریستی مختلف باز می‌کند.

سناتور آمریکایی: ترامپ با پیشنهاد مکرون برای حفظ برجام موافقت کرد

سناتور آمریکایی “کریس مورفی” روز پنجشنبه از موافقت ترامپ با طرح فرانسه برای پرداخت ۱۵ میلیارد دلار به ایران در مقابل بازگشت از کاهش تعهدات برجامی خبر داد.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, ایران, جهان, خاورمیانه, خبر, فرانسه

ادعای بلومبرگ درباره امکان کاهش تحریم‌های ایران از سوی ترامپ

بلومبرگ به نقل از منابع آگاه مدعی شد که رئیس جمهور آمریکا ممکن است کاهش تحریم‌های ایران را به عنوان مقدماتی برای دیدار با رئیس جمهور ایران بررسی کند.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, ایران, تحریم, جهان, خاورمیانه, خبر, فرانسه