امراضی که خصوصی‌سازی برای استان فارس به بار آورد

خصوصی‌سازی با کارخانه‌های استان فارس چه کرد؟ پاسخ این پرسش را می‌توان در اتفاقات این روزهای فضای کار در کارگاه‌ها و کارخانه‌های نیمه‌تعطیل یا تعطیل این استان به روشنی جست.

ادامه »

اقتصادی, ایران, حقوق بشر, کارگری, گزارش

یک کارگر ۱۶ ساله افغانی بر اثر سقوط به چاهک آسانسور، جان باخت

ساعت 21:55 شب گذشته در پی تماس کارگران ساختمانی با سامانه 125 مبنی بر سقوط یک کارگر به انتهای چاهک آسانسور، نیروهای عملیاتی ایستگاه 55 به همراه گروه امداد و نجات 3 با هماهنگی ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تهران، به بزرگراه اشرفی اصفهانی جنوب به شمال، بعد از بزرگراه شهید حکیم، خیابان درخشانی رهسپار

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری

توقف پروژه‌های سپیدار، کارگران شرکت واحد تهران را به تجمع کشاند

صبح امروز، جمعی از کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه در اعتراض به وضعیت نامعلوم پروژه‌های مسکونی سپیدار 2 و3 مقابل ساختمان شهرداری تهران تجمع کردند.

 

تجمع‌کنندگان از اعضای تعاونی مسکن کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی هستند و از مسئولان شهرداری تهران و اعضای شورای شهر می‌خواهند که به مشکل آنها رسیدگی کند.

 

به گفته آنها طبق قرارداد، پروژه‌های مسکونی سپیدار 2 و 3 می‌بایست تا پایان سال 91 تحویل داده می‌شد؛ اما با گذشت حدود 5 سال از این موعد، هنوز این پروژه نیمه‌کاره باقیمانده است.

 

این کارگران با بیان اینکه سالها با امید خانه‌دارشدن به سر بردیم؛ می‌گویند: تاکنون بارها به مسئولان و مقامات مختلف رجوع کرده‌ایم؛ بارها نامه‌نگاری و رایزنی کرده‌ایم و چند باری نیز تجمع اعتراضی برگزار کردیم؛ اما هیچ پاسخ روشنی دریافت نکرده‌ایم.

ایلنا

سومین هفته از تجمعات اعتراضی کارخانه«کیان کُرد» ملایر آغاز شد

صبح امروز (۷ بهمن ماه) سومین هفته از تجمع کارگران کارخانه «کیان کُرد» ملایر در اعتراض به خلف وعده کارفرما برای پرداخت معوقات مزدی آغاز شد.   از قرار معلوم، امروز برای چندمین بار در ۱۴ روز گذشته، تعدادی از کارگران مقابل ساختمان کارخانه تجمع کردند.   معترضان در هفته گذشته؛ یک ماه از حقوق معوقه خود

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری

آینده‌ی خانواده‌ کارگران، قربانیِ عدم نظارت تامین اجتماعی برکار پیمانکاران در پروژه‌های قراردادی

ناصر آقاجری (فعال صنفی کارگران پروژه‌ای) در ارتباط با عدم نظارت بر عملکردِ بیمه‌ای پیمانکاران و تخلفات متداول گفت: تامین اجتماعی بایستی نظارت بر کار پیمانکاران در پروژه‌های قراردادی را جدی‌تر بگیرد. بازرسان تامین اجتماعی باید بر بیمه کردن کارگران نظارت مدام داشته باشند و بررسیِ تطابقِ مبلغ بیمه پرداختی به وسیله‌ی کارفرمایان با حقوق

ادامه »

ایران, حقوق بشر, کارگری, گفتگو

تامین اجتماعی در نگاه مسئولان یک هلوی پوست‌کنده است/ برخلاف شعارهایمان «یک با یک برابر نیست»

سهیلا جلودارزاده عضو فراکسیون کارگری مجلس، گفت: در صورتی که طبق پیشنهاد کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی، منابع درمانی سازمان تامین اجتماعی به خزانه دولتی منتقل شود، نمی‌توانیم امیدوار باشیم که این منابع برای بیمه‌شدگان هزینه شود.

ادامه »

ایران, حقوق بشر, خبر, کارگری