توقع تغییر سیاست ترامپ پس از انتخابات کنگره اشتباه است

خبرگزاری رویترز گزارش داد: ‘هیکو ماس’ وزیر خارجه آلمان هرگونه تغییر در سیاست دولت ترامپ پس از انتخابات میان دوره ای (کنگره) آمریکا را توقعی اشتباه دانست.

 

به گزارش روز چهارشنبه خبرگزاری رویترز : وزیرخارجه آلمان در صفحه توئیتر خود انتظار تغییر در سیاست های دولت ترامپ را اشتباه عنوان کرد و نوشت: ایالات متحده آمریکا مهم ترین شریک ما در خارج از اروپا باقی خواهد ماند، (اما) در همسو کردن روابط خود با واشنگتن و ادامه این شراکت نیازمند برآورد دوباره هستیم.

به گزارش ایرنا، انتخابات کنگره آمریکا که از روز گذشته (سه شنبه) آغاز شده است اکنون به پایان شمارش آرا نزدیک می شود.

 

شبکه تلویزیونی سی ان ان پیش از این درباره نتایج این انتخابات گزارش داد که دمکرات ها توانسته اند با کسب 221 کرسی از 435 کرسی مجلس نمایندگان کنترل آنرا به دست آورند این درحالی است که جمهوری خواهان تاکنون 199 کرسی را در اختیار گرفته اند.

 

به گزارش سی ان ان در انتخابات مجلس سنا نیز جمهوری خواهان با 51 کرسی در برابر 44 کرسی دمکرات ها همچنان اختیار این مجلس را در اختیار دارند.

 

سی ان ان در تحلیلی عنوان کرد سرانجام ‘مونوپل’ قدرت از اختیار جمهوری خواهان خارج شد و دمکرات ها بر مجلس نمایندگان تسلط یافتند و از این پس قادر خواهند بود تا با قدرت در برابر لوایح پیشنهادی ترامپ بایستند و از وی درباره ارائه سوابق مالیاتی که تاکنون از آنها طفره رفته است بازخواست کنند.

ایرنا

انتخابات آمریکا: دموکرات‌ها کنترل مجلس نمایندگان را بدست آوردند؛ جمهوری‌خواهان سنا را حفظ کردند

انتخابات میان دوره‌ای آمریکا با پیروزی دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان و تداوم کنترل سنا توسط جمهوری خواهان، دونالد ترامپ را در نیمۀ دوم ریاست جمهوری خود به همزیستی سیاسی با رقبای او ناگزیر می‌کند.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر

ینی شفق: واشنگتن در ازای طلا و آثار باستانی سوریه و عراق به داعش سلاح فروخته است

روزنامه”ینی شفق” ترکیه فاش کرد، اسنادی را در اختیار دارد که ثابت می‌کند واشنگتن به طور مستقیم به تشکیلات داعش سلاح داده است.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, ترکیه, جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا, عراق