اعتصاب گسترده معلمان لس‌آنجلس برای افزایش دستمزدها

هزاران تن از معلمان و فعالان اتحادیه‌ها با پوشیدن لباس‌هایی به رنگ قرمز در خیابان‌های لس آنجلس و در هوایی بارانی راهپیمایی کردند و افزایش سریع دستمزدشان تا ۶.۵ درصد را خواستار شدند.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, حقوق بشر, خبر

در حالیکه آسانژ می‌گوید انگلیس به‌دنبال تحویل او به امریکاست این کشور برای استرداد آسانژ برنامه‌ریزی می‌کند

دولت آمریکا سال گذشته از شکایت بر علیه جولیان آسانژ بنیانگذار ویکی‌لیکس خبر داده بود و بعد از مدتی اف بی آی از آغاز تحقیقات بر علیه این سایت خبر داد که ابعاد شگفت‌آوری از آن فاش شده است.

ادامه »

امریکا, جهان, حقوق بشر, خبر, ویکی‌لیکس

نیویورک تایمز: عقب‌نشینی آمریکا از سوریه صحیح‌ترین کار است

روزنامه ‘نیویورک تایمز’ در گزارشی، عقب‌نشینی آمریکا از سوریه را مشروط بر اینکه در آن کیفیت اجرا، زمان‌بندی، مشورت با متحدان و صاحبنظران و بهره‌مندی از اهرم‌های موجود لحاظ شود، صحیح‌ترین کار دانست.

ادامه »

افغانستان, امریکا, امریکای شمالی, ایران, ترکیه, جهان, سوریه

خارج‌ شدن طرح تحریم سوریه، روسیه و ایران از دستور کار مجلس سنای آمریکا

مجلس سنای آمریکا در اعتراض به ادامه تعطیلی بخشی از دولت با طرح پیش نویس دموکرات­‌ها برای تشدید تحریم­‌ها علیه سوریه و متحدان آن، مخالفت کرد.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, ایران, جهان, خبر, روسیه, سوریه, مکزیک

توقع تغییر سیاست ترامپ پس از انتخابات کنگره اشتباه است

خبرگزاری رویترز گزارش داد: ‘هیکو ماس’ وزیر خارجه آلمان هرگونه تغییر در سیاست دولت ترامپ پس از انتخابات میان دوره ای (کنگره) آمریکا را توقعی اشتباه دانست.

 

به گزارش روز چهارشنبه خبرگزاری رویترز : وزیرخارجه آلمان در صفحه توئیتر خود انتظار تغییر در سیاست های دولت ترامپ را اشتباه عنوان کرد و نوشت: ایالات متحده آمریکا مهم ترین شریک ما در خارج از اروپا باقی خواهد ماند، (اما) در همسو کردن روابط خود با واشنگتن و ادامه این شراکت نیازمند برآورد دوباره هستیم.

به گزارش ایرنا، انتخابات کنگره آمریکا که از روز گذشته (سه شنبه) آغاز شده است اکنون به پایان شمارش آرا نزدیک می شود.

 

شبکه تلویزیونی سی ان ان پیش از این درباره نتایج این انتخابات گزارش داد که دمکرات ها توانسته اند با کسب 221 کرسی از 435 کرسی مجلس نمایندگان کنترل آنرا به دست آورند این درحالی است که جمهوری خواهان تاکنون 199 کرسی را در اختیار گرفته اند.

 

به گزارش سی ان ان در انتخابات مجلس سنا نیز جمهوری خواهان با 51 کرسی در برابر 44 کرسی دمکرات ها همچنان اختیار این مجلس را در اختیار دارند.

 

سی ان ان در تحلیلی عنوان کرد سرانجام ‘مونوپل’ قدرت از اختیار جمهوری خواهان خارج شد و دمکرات ها بر مجلس نمایندگان تسلط یافتند و از این پس قادر خواهند بود تا با قدرت در برابر لوایح پیشنهادی ترامپ بایستند و از وی درباره ارائه سوابق مالیاتی که تاکنون از آنها طفره رفته است بازخواست کنند.

ایرنا

انتخابات آمریکا: دموکرات‌ها کنترل مجلس نمایندگان را بدست آوردند؛ جمهوری‌خواهان سنا را حفظ کردند

انتخابات میان دوره‌ای آمریکا با پیروزی دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان و تداوم کنترل سنا توسط جمهوری خواهان، دونالد ترامپ را در نیمۀ دوم ریاست جمهوری خود به همزیستی سیاسی با رقبای او ناگزیر می‌کند.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, جهان, خبر

ینی شفق: واشنگتن در ازای طلا و آثار باستانی سوریه و عراق به داعش سلاح فروخته است

روزنامه”ینی شفق” ترکیه فاش کرد، اسنادی را در اختیار دارد که ثابت می‌کند واشنگتن به طور مستقیم به تشکیلات داعش سلاح داده است.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, ترکیه, جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا, عراق