توطئه (کودتای) دمکرات‌ها برای به شکست کشاندن سندرز

در پی افزایش محبوبیت برنی سندرز ، کاندیدای حزب دمکرات برای انتخابات دوره آتی ریاست جمهوری آمریکا، که خواهان برخی تغییرات پایه‌ای به سود طبقات و اقشار کم در آمد جامعه است، تبلیغات و اقدام های فراوانی نه تنها از سوی جمهوری خواهان بلکه حتی از سوی هم حزبی‌های او در حزب دمکرات صورت می‌گیرد.

 

در همین رابطه و یک روز پس از پیروزی جو بایدن ، معاون رئیس جمهور پیشین ، در کارولینای جنوبی ، امی کلوبوچار کاروز یکی از رقابت کننده های حزب دمکرات برای ریاست جمهوری آمریکا ، پس از خارج شدن از دور رقایت ها ، پشتیبانی خود را از بایدن در برابر برنی سندرز اعلام کرد.

 

کلوبوچار دوشنبه پس از آنکه در روز شنبه و در کارولینای جنوبی  به مقام ششم رسید ، اعلام کرد که وی از ادامه رقابت ها انصراف داده است و از کاندیداتوری بایدن ، که در کارولینای جنوبی برنده شد ، پشتیبانی  می کند.

 

پیت در همین رابطه پیت باتیگیگ شهردار سابق ایندیانا انصراف خود را در روز یکشنبه اعلام کرد و همزمان نیز گفت که از بایدن پشتیبانی می‌کند. ” بتو اورورک ” نماینده سابق تگزاس نیز که سال گذشته از رقابت‌ها کناری کرده بود در این هماهنگی از کاندیداتوری بایدن پشتیبانی کرد.

 

بنا به گزارش خبرگزاری ان بی سی، کلوبوچار در پاسخ به این سؤال که وی و دیگر دموکرات ها اقدام به “کودتای” علیه سندرز می‌کنند ، گفت که هیچکدام از آنها حتی قبل از تأیید بایدن با یکدیگر صحبت نکرده‌اند.

 

وی گفت: “ما به جای پیروزی شخصی برای خودمان ، تصمیم گرفتیم تا به جای یک تلاش شخصی، تلاشی جمعی را برای  کشور انجام دهیم ، ما باید دونالد ترامپ را شکست دهیم و باید کسی با تجربه داشته باشیم که بتواند کارهایی را در کاخ سفید انجام دهد.

 

هشدار تلویحی رئیس “کمیته روابط عمومی آمریکا و اسرائیل” به سندرز

رهبر لابی اسرائیلی موسوم به “کمیته روابط عمومی آمریکا و اسرائیل” (آیپک) در پی به راه افتادن موج تحریم اجلاس امسال این لابی از سوی نامزدهای ریاست‌جمهوری دموکرات‌ها ‌وعده داد، جنبش‌های سیاسی که روابط میان آمریکا و رژیم اسرائیل را “تهدید” کنند، شکست می‌دهد.

ادامه »

اسراییل, امریکا, امریکای شمالی, جهان, خاورمیانه, خبر, فلسطین

دروغ‌های پمپئو و آمریکای سرگردان، شکاف با اروپا و تکنولوژی ۵ جی

برای مردم آمریکا هر شخصیت سیاسی یک برچسب دارد. اگر برچسب کیسینجر را خرد دیپلماتیک بنامیم، برچسب پمپئو باید دروغگویی باشد.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اروپا, اقتصادی, امریکا, امریکای شمالی, انگلستان, چین, دانش, مقاله

ابراز نگرانی سناتور آمریکایی از آثار سوء تحریم‌های دارویی و غذایی بر گسترش کرونا در ایران

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در نامه‌ای به وزرای خارجه و خزانه‌داری این کشور از آثار سوء تحریم‌های آمریکا بر ارسال کالاهای پزشکی و بشردوستانه به ایران و به تبع آن گسترش ویروس کرونا ابراز نگرانی کرد.

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, ایران, تحریم, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر