صدور دستور بازداشت ۳۰۰ نفر از اعضای ارتش ترکیه در ارتباط با جنبش گولن

به گزارش روسیه الیوم، دادستان کل ترکیه حکم بازداشت ۳۰۰ نفر از اعضای ارتش این کشور به دلیل ارتباط با «فتح الله گولن» روحانی ارشد مخالف ساکن آمریکا را صادر کرد.

ادامه »

امریکا, ترکیه, جهان, خبر, غرب اروپا

شکایت علیه دولت فرانسه به خاطر فروش سلاح به عربستان و امارات

دو جمعیت حقوقی که پیشتر از دولت فرانسه خواسته بودند فروش سلاح به عربستان و امارات را متوقف کند و تاکنون جوابی نگرفته‌اند، اعلام کردند در این رابطه از دولت شکایت می‌کنند.

ادامه »

المان, امارات, جنوب غرب آسیا, جهان, خبر, عربستان سعودی, غرب اروپا, فرانسه

مقام آلمانی: تحریم‌ها علیه روسیه موفق نبوده و باید کاهش یابند

به نقل از روزنامه “دی ولت” آلمان، ” مانوئلا اشوسیگ”، معاون حزب سوسیال دموکرات آلمان خواستار آمادگی برای مذاکرات بیشتر با روسیه کاهش تحریم های اروپا علیه مسکو شد.

ادامه »

المان, تشنج زدایی, جهان, خبر, روسیه, غرب اروپا

مخالفان «می» در انتخابات شورای محلی انگلیس پیروز شدند

نتایج منتشرشده از انتخابات محلی و انتخابات مربوط به‌گزینش شهرداران شماری از شهرهای انگلیس، ولز و اسکاتلند، در روز شنبه مؤید پیروزی حزب کارگر و مخالف حزبی تزرا می نخست وزیر کنونی این کشور است.   به گزارش روز شنبه ایرنا، بر اساس نتایج اعلام‌شده، حزب کارگر به رهبر جرمی کوربین با 2 هزار و

ادامه »

انگلستان, جهان, خبر, غرب اروپا

توصیه وزیر دفاع انگلیس به روسیه؛ «خفه شو»، واکنش‌های مقامات روسیه را همراه داشت

گنادی زوگانوف” رهبر حزب کمونیست روسیه اعلام کرد که سخنان وزیر دفاع انگلیس نشان دهنده ضعف و ناتوانی رهبران این کشور است.

 

 

مقامات وزارت خارجه و پارلمان روسیه در واکنش به توهین وزیر دفاع انگلیس به این کشور، چنین برخوردی را گویای پنهان کردن واقعیت رخ داده در انگلیس و عدم علاقه لندن برای گفت‌وگوی سازنده و محترمانه نامیدند.

 

به نقل از روزنامه «پراودا»، چاپ مسکو، “ماریا زاخاروا” سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در واکنش به توهین “گوین ویلیامسون” وزیر دفاع انگلیس به این کشور در صفحه «فیس بوک» خود نوشت: «وزیر دفاع کشوری که وضعیت استفاده از مواد شیمیایی مسموم کننده در خاک خود را پنهان می‌کند، چه چیز دیگری به جز این می‌تواند بگوید؟ مقامات لندن هیچ علاقه ای ندارند که اطلاعات مربوط به حادثه سولیزبری را برغم کنوانسیون مربوط به ممنوعیت سلاح‌های شیمیایی، به کسی ارائه دهد و این به منزله این واقعیت است که انگلیس چیزهایی برای پنهان کردن دارد.»

 

همانطور که این روزنامه روز گذشته خبر داد، “گوین ویلیامسون” وزیر دفاع انگلیس در واکنش به وعده روسیه برای اقدام متقابل در مورد اخراج 23 دیپلمات روسی از انگلستان، گفت که لندن منتظر واکنش مسکو بود. وی دست داشتن مسکو در مسمومیت “سرگئی اسکریپال” افسر اطلاعاتی سابق روس را «اقدامی تند و نفرت آور» توصیه نموده و گفت: «روسیه بهتر است کنار نشسته و خفه شود.»

 

“یوری شویتکین” نائب رئیس کمیته امور دفاعی دومای دولتی روسیه گفت که سخنان وزیر دفاع انگلیس نسبت به روسیه را تنها می توان «کلمات دیوانه وار و بی معنا» نامید که هیچ ارزشی ندارند. به گفته این مقام پارلمانی، بکار بردن چنین کلماتی نشان دادن فقدان گفت‌وگو بین دو کشور است و مقامات لندن هیچ مذاکره‌ای که سازنده بوده و با احترام متقابل همراه باشد، انجام نمی دهند.

 

“گنادی زوگانوف” رهبر حزب کمونیست روسیه نیز اعلام کرد که سخنان وزیر دفاع انگلیس نشان‌دهنده ضعف و ناتوانی رهبران این کشور است.

وی گفت: «امروز دیدم وزیر دفاع انگلیس‌ها در مورد روسیه گفته: خفه شو. من تاکنون چنین چیزی را در عرصه سیاست بین‌المللی نشنیده بود. چنین طرز صحبتی نشان می‌دهد که رهبران سیاسی حتی در انگلستان تا چه اندازه ضعیف و ناتوان هستند.»

 

“کنستانتین کاساچوف” رئیس کمیته امور بین الملل شورای فدراسیون (سنای) روسیه نیز یادآور شد، کاملا مشخص است که اظهارات ضدروسی با چه هدفی صورت می گیرد. غربی‌ها همه سرمایه خود را علیه روسیه بکار برده‌اند و از نتیجه تحقیقات در رابطه با حادثه مسمومیت “سرگئی اسکریپال” می ترسند و به همین دلیل از قبل نتیجه تحقیقات را اعلام کرده و به هر دروغی در این زمینه متوسل می شوند.

 

به گفته این سناتور روس، بدین ترتیب مجرمان واقعی بدون مجازات باقی خواهند ماند و خود را برای حملات بعدی در خاک انگلیس یا هر کشور غربی دیگری، با هدف تیره تر کردن روباط آنها با روسیه، آماده می‌کنند.

تسنیم

تجمعات اعتراضی در اروپا علیه عملیات نظامی ترکیه در سوریه

شهرهای مختلف آلمان و اروپا در روزهای اخیر شاهد تجمعات اعتراضی کردها علیه عملیات نظامی ترکیه در سوریه بود. یک گردهمایی خودجوش در این راستا در فرودگاه بین‌المللی دوسلدورف با درگیری نیروهای پلیس با معترضان همراه بود.

ادامه »

المان, ترکیه, جهان, خبر