همزمان با افول نقش بین‌المللی آمریکا، سفر بزرگترین هیات تاریخ اتریش به چین

یک هیات بزرگ سیاسی و اقتصادی از اتریش روزهای شنبه تا پنجشنبه هفته آینده به چین سفر می کند که این سفر علاوه بر تاثیرش بر توسعه روابط دوجانبه این دو کشور، از اهمیت بالایی نیز در زمینه گرایش اتحادیه اروپا به تعریف اتحادهای جدید بین المللی برخوردار است.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اتریش, امریکا, جهان, چین, خبر, غرب اروپا

قلیچداراوغلو: دولت و رهبر دیکتاتور را ساقط می‌کنیم/ زنان بزرگ‌ترین ترس اردوغان هستند

رهبر حزب مردم جمهوری‌خواه ترکیه با انتقاد از رویکرد حزب حاکم نسبت به زنان جامعه کشورش گفت، زنان باعث پایان حکومت تک رهبری مردان در سال 2019 خواهند شد.

ادامه »

ترکیه, جهان, خبر, زنان, سیاسی

مرکز تحقیقات نظامی انگلیس؛ روسی‌بودن عامل مسمومیت جاسوس روس‌‌تبار قابل اثبات نیست

به‌گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، آزمایشگاه «پُرتن دَون» (Porton Down) انگلیس اعلام کرد که نمی‌تواند اثبات کند که گاز اعصاب به کار رفته در مسمومیت جاسوس روس‌تبار و دختر وی منشأ روسی داشته است.   رئیس مرکز تحقیقات نظامی انگلیس در «پُرتن دَون» در این باره اعلام کرد که کارشناسان نمی‌توانند منشأ دقیق عامل گاز اعصاب به

ادامه »

انگلستان, جهان, چین, روسیه, غرب اروپا

لاوروف: همکاران انگلیسی ما دست به‌چنین کاری زده‌اند / نمی‌خواهیم وارد بازی‌های بچه‌گانه شویم

وزیر امور خارجه روسیه گفت که کشورش نمی‌توانسته هیچ انگیزه‌ای برای مسموم کردن جاسوس سابق روس و دخترش در انگیس داشته باشد.   به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، سرگئی لاوروف، رییس دستگاه دیپلماسی روسیه اظهار کرد: در حال حاضر شرکای غربی ما به خصوص انگلیس، آمریکا و چند کشور دیگر که از آنها کورکورانه تبعیت می‌کنند،

ادامه »

امریکا, انگلستان, جهان, خبر, روسیه, غرب اروپا, فرانسه

توصیه وزیر دفاع انگلیس به روسیه؛ «خفه شو»، واکنش‌های مقامات روسیه را همراه داشت

گنادی زوگانوف” رهبر حزب کمونیست روسیه اعلام کرد که سخنان وزیر دفاع انگلیس نشان دهنده ضعف و ناتوانی رهبران این کشور است.

 

 

مقامات وزارت خارجه و پارلمان روسیه در واکنش به توهین وزیر دفاع انگلیس به این کشور، چنین برخوردی را گویای پنهان کردن واقعیت رخ داده در انگلیس و عدم علاقه لندن برای گفت‌وگوی سازنده و محترمانه نامیدند.

 

به نقل از روزنامه «پراودا»، چاپ مسکو، “ماریا زاخاروا” سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در واکنش به توهین “گوین ویلیامسون” وزیر دفاع انگلیس به این کشور در صفحه «فیس بوک» خود نوشت: «وزیر دفاع کشوری که وضعیت استفاده از مواد شیمیایی مسموم کننده در خاک خود را پنهان می‌کند، چه چیز دیگری به جز این می‌تواند بگوید؟ مقامات لندن هیچ علاقه ای ندارند که اطلاعات مربوط به حادثه سولیزبری را برغم کنوانسیون مربوط به ممنوعیت سلاح‌های شیمیایی، به کسی ارائه دهد و این به منزله این واقعیت است که انگلیس چیزهایی برای پنهان کردن دارد.»

 

همانطور که این روزنامه روز گذشته خبر داد، “گوین ویلیامسون” وزیر دفاع انگلیس در واکنش به وعده روسیه برای اقدام متقابل در مورد اخراج 23 دیپلمات روسی از انگلستان، گفت که لندن منتظر واکنش مسکو بود. وی دست داشتن مسکو در مسمومیت “سرگئی اسکریپال” افسر اطلاعاتی سابق روس را «اقدامی تند و نفرت آور» توصیه نموده و گفت: «روسیه بهتر است کنار نشسته و خفه شود.»

 

“یوری شویتکین” نائب رئیس کمیته امور دفاعی دومای دولتی روسیه گفت که سخنان وزیر دفاع انگلیس نسبت به روسیه را تنها می توان «کلمات دیوانه وار و بی معنا» نامید که هیچ ارزشی ندارند. به گفته این مقام پارلمانی، بکار بردن چنین کلماتی نشان دادن فقدان گفت‌وگو بین دو کشور است و مقامات لندن هیچ مذاکره‌ای که سازنده بوده و با احترام متقابل همراه باشد، انجام نمی دهند.

 

“گنادی زوگانوف” رهبر حزب کمونیست روسیه نیز اعلام کرد که سخنان وزیر دفاع انگلیس نشان‌دهنده ضعف و ناتوانی رهبران این کشور است.

وی گفت: «امروز دیدم وزیر دفاع انگلیس‌ها در مورد روسیه گفته: خفه شو. من تاکنون چنین چیزی را در عرصه سیاست بین‌المللی نشنیده بود. چنین طرز صحبتی نشان می‌دهد که رهبران سیاسی حتی در انگلستان تا چه اندازه ضعیف و ناتوان هستند.»

 

“کنستانتین کاساچوف” رئیس کمیته امور بین الملل شورای فدراسیون (سنای) روسیه نیز یادآور شد، کاملا مشخص است که اظهارات ضدروسی با چه هدفی صورت می گیرد. غربی‌ها همه سرمایه خود را علیه روسیه بکار برده‌اند و از نتیجه تحقیقات در رابطه با حادثه مسمومیت “سرگئی اسکریپال” می ترسند و به همین دلیل از قبل نتیجه تحقیقات را اعلام کرده و به هر دروغی در این زمینه متوسل می شوند.

 

به گفته این سناتور روس، بدین ترتیب مجرمان واقعی بدون مجازات باقی خواهند ماند و خود را برای حملات بعدی در خاک انگلیس یا هر کشور غربی دیگری، با هدف تیره تر کردن روباط آنها با روسیه، آماده می‌کنند.

تسنیم

تجمعات اعتراضی در اروپا علیه عملیات نظامی ترکیه در سوریه

شهرهای مختلف آلمان و اروپا در روزهای اخیر شاهد تجمعات اعتراضی کردها علیه عملیات نظامی ترکیه در سوریه بود. یک گردهمایی خودجوش در این راستا در فرودگاه بین‌المللی دوسلدورف با درگیری نیروهای پلیس با معترضان همراه بود.

ادامه »

آلمان, ترکیه, جهان, خبر