محمود عباس سفیر آمریکا را «توله‌سگ» خواند!

به گزارش خبرگزاری فرانسه، «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، روز گذشته در نشستی در رام‌الله، از «دیوید فریدمن» سفیر آمریکا در تل‌آویو به علت حمایت او از شهرک‌سازی اسرائیل در اراضی اشغالی، به شدت انتقاد کرد و او را «توله‌سگ» خواند.

ادامه »

اسراییل, امریکا, جهان, خبر, فلسطین

پیش بینی نیوزویک از سقوط نتانیاهو

نیوزویک طرح روی جلد شماره جدید خود را به پیش بینی در خصوص احتمال برکناری «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسراییل از این سمت به دلیل فساد مالی و همچنین اینکه در صورت برکناری وی چه آینده ای در انتظار اسراییل خواهد بود اختصاص داده است.

ادامه »

اسراییل, جهان, حقوق بشر, خبر, فساد, فلسطین

تهدید هیلی علیه کشورهای مخالف نظر آمریکا در سازمان ملل

نشریه فارین پالیسی در شماره روز گذشته (پنجشنبه) خود از تلاش تهدید آمیز ‘نیکی هیلی’ نماینده آمریکا در سازمان ملل برای قطع کمک به کشورهایی خبر داد که در این سازمان از آمریکا حمایت نمی کنند.

ادامه »

اسراییل, امریکا, جهان, خبر, زیمبابوه, ویتنام

دفتر بازرسی و حسابرسی اسراییل: ارتش درجنگ غزه عامدانه غیرنظامیان را هدف قرار داد

به گزارش روسیاالیوم، ژوزف شاپیرا، رئیس دفتر بازرسی و حسابرسی اسرائیل گزارشی درخصوص جنگ نوار غزه در تابستان ۲۰۱۴ میلادی تهیه کرد و در آن به شدت عملکرد ارتش و وزارت جنگ اسرائیل علیه غیرنظامیان فلسطینی را مورد هجمه قرار داد.

ادامه »

اردن, اسراییل, جهان, خبر, فساد, فلسطین

تهدید آمریکا به خروج از فرایند صلح خاورمیانه و تنبیه سازمان‌های بین‌المللی ضد اسراییلی

نماینده آمریکا در سازمان ملل تهدید کرد که از فرآیند صلح خارج شده و علیه تمامی سازمان‌های بین‌المللی که ضد اسراییل عمل می‌کنند، اقدامات تنبیهی انجام دهد.

 

نیکی هیلی روز سه شنبه درنشست شورای امنیت سازمان ملل متحد که با موضوع فلسطین برگزار شد، افزود: ما امروز در جلسه‌ای شرکت داریم که برای همه ما آشناست و همواره پر از تکرار مکررات بوده است.

 

وی ادامه داد: موارد تکرار می‌شوند بدون اینکه به جایی برسند و هیچ اقدامی انجام شود. ما سال گذشته اقدامات جدیدی کردیم و معتقدیم که سازمان ملل بیش از حد روی این مساله وقت گذاشته است. مشکل این است که این سازمان به شکل نفرت‌انگیزی علیه اسراییل عمل می‌کند.

 

نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد اضافه کرد: امروز در خاورمیانه مشکلات زیادی وجود دارد. در یمن بزرگترین بحران انسانی را داریم در حالی که به صورت مداوم به گروه های مسلح اسلحه ارسال می شود.

 

هیلی اظهار کرد: در سوریه رژیم بشار اسد از سلاح شیمیایی استفاده می‌کند و در لبنان حزب الله به فعالیت‌های تروریستی مشغول است. در عراق و اردن و مصر نیز فعالیت‌های تروریستی ادامه دارد و در این بین ایران است که دولتش حامی تروریسم است و تمامی این فعالیت‌‌ها را تغذیه می‌کند.

 

وی ادامه داد: من نمی‌خواهم که بگویم هیچ رنجی در موضوع فلسطین نیست. هر دو طرف رنج می‌برند. اسراییلی‌ها بارها چاقو خورده‌اند و در عملیات‌های انتحاری کشته شده‌اند. اسراییلی ها اما مردمانی بوده‌اند که در دنیا در زمینه‌های علمی و تکنولوژیک و هنر فعال بوده‌اند.

 

نماینده آمریکا اضافه کرد: مردم فلسطین در غزه و در کرانه باختری نیز رنج می برند.

 

هیلی خطاب به محمود عباس گفت: آقای عباس! زمانی که دولت جدید در آمریکا روی کار امد ما به دنبال اصلاح قطعنامه ۲۲۳۴ بودیم و این اشتباه بزرگ دولت قبلی ما بود. این قطعنامه این توهم را ایجاد می‌کند که اسراییل می‌تواند امنیتش را نادیده بگیرد.

 

وی افزود: من سال گذشته به این نکته اشاره کردم که تمامی این فعالتی‌ها ضد اسراییلی است. من امروز به سمت فلسطینی‌ها دست دراز می‌کنم که بگویم ما به فکر صلح و شکوفایی مردم شما هستیم.

 

نماینده آمریکا ادامه داد: اما نماینده شما آقای عریقات تلاش‌های من را خفه کرد. من خفه نخواهم شد. اگر رهبری فلسطین به اندازه کافی شجاع باشد، می‌تواند گزینه‌هایی که به آنها داده‌ایم را قبول کند.

 

هیلی اضافه کرد: ما احتیاج نداریم که شما از تصمیمات ما خوشحال شوید و راضی باشید. این انتخاب را دارید که اگر می‌خواهید آمریکا کاملا از فرآیند صلح خارج شده و علیه تمامی سازمان‌های بین‌المللی که ضد اسراییل عمل می‌کنند، اقدامات تنبیهی انجام دهد.

 

وی تاکید کرد: باید به شما بگویم که پایان این خط هیچ نفعی برای فلسطینی‌ها نخواهد داشت. ما به دنبال شما نمی‌دویم و نخواهیم دوید. انتخاب با خود شماست که کدام راه را بپذیرید.
ایرنا

محمود عباس: انگلیس مسئول هرآن چیزی است که بر فلسطینی‌ها آمد

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با اعلام اینکه هیچ گاه مخالف مذاکره نبوده ایم، گفت: انگلیس با بیانیه بالفور مسئول هر آن چیزی است که بر مردم و اشغال فلسطین آمد.

ادامه »

اسراییل, امریکا, انگلستان, جهان, حقوق بشر, خبر, فلسطین

رای الیوم: واشنگتن مانع انتشار اسامی شرکت‌های فعال در شهرک‌سازی اسرائیل است

به گزارش پایگاه خبری ‘رای الیوم’، ‘کمیته ملی فلسطین برای تحریم اسرائیل’ در اروپا با صدور بیانیه ای اعلام کرد، واشنگتن تاکنون مانع انتشار اسامی 206 شرکت تجاری فعال در حوزه شهرک سازی اسرائیل در فلسطین اشغالی به وسیله سازمان ملل متحد شده است.

ادامه »

اسراییل, امریکا, تحریم, جهان, خبر, فلسطین

عریقات خطاب به هیلی: ببند دهانت را!

به نوشته روزنامه دیلی میل، صائب عریقات، دیپلمات ارشد فلسطینی و رئیس هیأت فلسطینی مذاکره‌کننده عضو سازمان آزادی‌بخش فلسطین با اسرائیل به نیویورک دیلی نیوز گفت:‌ نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل باید دهانش را ببندد و متوجه باشد که محمود عباس، رهبر تشکیلات خودگران فلسطین مشکل نیست.

ادامه »

اسراییل, امریکا, جهان, خبر, فلسطین