محمد بن‌سلمان: فلسطینی‌ها یا پیشنهادات را قبول کنند، یا ساکت باشند!

روزنامه اسرائیلی معاریو، به نقل از ولیعهد عربستان نوشت که مساله فلسطین اولویت نیست و فلسطینی‌ها باید ساکت شوند و از شکایت کردن دست بردارند.

ادامه »

اسراییل, امریکا, ایران, جهان, خبر, عربستان سعودی, فلسطین

وزیر دفاع آمریکا، درگیری نظامی ایران و اسرائیل را محتمل دانست

به نقل از جروزالم‌پست، «جیمز متیس»، وزیر دفاع آمریکا، روز گذشته پس از دیدار با «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ اسرائیل در واشنگتن، درباره خطر درگیری مستقیم میان این رژیم و ایران در سوریه هشدار داد.

ادامه »

اسراییل, امریکا, ایران, جهان, خبر, فلسطین

درگیری تازه در نوار غزه با سه کشته و حدود هزار زخمی

بنا به گفته وزیر بهداشت اسرائیل در جریان تظاهرات فلسطینی‌ها در منطقه مرزی اسرائیل و نوار غزه، طی روز جمعه بر اثر شلیک سربازان اسرائیلی سه فلسطینی کشته و نزدیک به هزار نفر زخمی شدند.

ادامه »

اسراییل, تروریسم, خبر, فلسطین

به‌دلیل دنبال روی از ترامپ در مسئله فلسطین؛ رئیس‌جمهور رومانی استعفای نخست‌وزیر را خواستار شد

به گزارش ای‌بی‌سی‌نیوز، «کلاوس یوهانیس» رئیس‌جمهوری رومانی، امروز جمعه، از «ویوریکا دانیسلا» نخست‌وزیر خواست استعفا دهد؛ چرا که وی برای فعالیت در این سمت مناسب نیست.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, رومانی, شرق اروپا, فلسطین

تهدید آمریکا به خروج از فرایند صلح خاورمیانه و تنبیه سازمان‌های بین‌المللی ضد اسراییلی

نماینده آمریکا در سازمان ملل تهدید کرد که از فرآیند صلح خارج شده و علیه تمامی سازمان‌های بین‌المللی که ضد اسراییل عمل می‌کنند، اقدامات تنبیهی انجام دهد.

 

نیکی هیلی روز سه شنبه درنشست شورای امنیت سازمان ملل متحد که با موضوع فلسطین برگزار شد، افزود: ما امروز در جلسه‌ای شرکت داریم که برای همه ما آشناست و همواره پر از تکرار مکررات بوده است.

 

وی ادامه داد: موارد تکرار می‌شوند بدون اینکه به جایی برسند و هیچ اقدامی انجام شود. ما سال گذشته اقدامات جدیدی کردیم و معتقدیم که سازمان ملل بیش از حد روی این مساله وقت گذاشته است. مشکل این است که این سازمان به شکل نفرت‌انگیزی علیه اسراییل عمل می‌کند.

 

نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد اضافه کرد: امروز در خاورمیانه مشکلات زیادی وجود دارد. در یمن بزرگترین بحران انسانی را داریم در حالی که به صورت مداوم به گروه های مسلح اسلحه ارسال می شود.

 

هیلی اظهار کرد: در سوریه رژیم بشار اسد از سلاح شیمیایی استفاده می‌کند و در لبنان حزب الله به فعالیت‌های تروریستی مشغول است. در عراق و اردن و مصر نیز فعالیت‌های تروریستی ادامه دارد و در این بین ایران است که دولتش حامی تروریسم است و تمامی این فعالیت‌‌ها را تغذیه می‌کند.

 

وی ادامه داد: من نمی‌خواهم که بگویم هیچ رنجی در موضوع فلسطین نیست. هر دو طرف رنج می‌برند. اسراییلی‌ها بارها چاقو خورده‌اند و در عملیات‌های انتحاری کشته شده‌اند. اسراییلی ها اما مردمانی بوده‌اند که در دنیا در زمینه‌های علمی و تکنولوژیک و هنر فعال بوده‌اند.

 

نماینده آمریکا اضافه کرد: مردم فلسطین در غزه و در کرانه باختری نیز رنج می برند.

 

هیلی خطاب به محمود عباس گفت: آقای عباس! زمانی که دولت جدید در آمریکا روی کار امد ما به دنبال اصلاح قطعنامه ۲۲۳۴ بودیم و این اشتباه بزرگ دولت قبلی ما بود. این قطعنامه این توهم را ایجاد می‌کند که اسراییل می‌تواند امنیتش را نادیده بگیرد.

 

وی افزود: من سال گذشته به این نکته اشاره کردم که تمامی این فعالتی‌ها ضد اسراییلی است. من امروز به سمت فلسطینی‌ها دست دراز می‌کنم که بگویم ما به فکر صلح و شکوفایی مردم شما هستیم.

 

نماینده آمریکا ادامه داد: اما نماینده شما آقای عریقات تلاش‌های من را خفه کرد. من خفه نخواهم شد. اگر رهبری فلسطین به اندازه کافی شجاع باشد، می‌تواند گزینه‌هایی که به آنها داده‌ایم را قبول کند.

 

هیلی اضافه کرد: ما احتیاج نداریم که شما از تصمیمات ما خوشحال شوید و راضی باشید. این انتخاب را دارید که اگر می‌خواهید آمریکا کاملا از فرآیند صلح خارج شده و علیه تمامی سازمان‌های بین‌المللی که ضد اسراییل عمل می‌کنند، اقدامات تنبیهی انجام دهد.

 

وی تاکید کرد: باید به شما بگویم که پایان این خط هیچ نفعی برای فلسطینی‌ها نخواهد داشت. ما به دنبال شما نمی‌دویم و نخواهیم دوید. انتخاب با خود شماست که کدام راه را بپذیرید.
ایرنا

محمود عباس: انگلیس مسئول هرآن چیزی است که بر فلسطینی‌ها آمد

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با اعلام اینکه هیچ گاه مخالف مذاکره نبوده ایم، گفت: انگلیس با بیانیه بالفور مسئول هر آن چیزی است که بر مردم و اشغال فلسطین آمد.

ادامه »

اسراییل, امریکا, انگلستان, جهان, حقوق بشر, خبر, فلسطین

رای الیوم: واشنگتن مانع انتشار اسامی شرکت‌های فعال در شهرک‌سازی اسرائیل است

به گزارش پایگاه خبری ‘رای الیوم’، ‘کمیته ملی فلسطین برای تحریم اسرائیل’ در اروپا با صدور بیانیه ای اعلام کرد، واشنگتن تاکنون مانع انتشار اسامی 206 شرکت تجاری فعال در حوزه شهرک سازی اسرائیل در فلسطین اشغالی به وسیله سازمان ملل متحد شده است.

ادامه »

اسراییل, امریکا, تحریم, جهان, خبر, فلسطین

عریقات خطاب به هیلی: ببند دهانت را!

به نوشته روزنامه دیلی میل، صائب عریقات، دیپلمات ارشد فلسطینی و رئیس هیأت فلسطینی مذاکره‌کننده عضو سازمان آزادی‌بخش فلسطین با اسرائیل به نیویورک دیلی نیوز گفت:‌ نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل باید دهانش را ببندد و متوجه باشد که محمود عباس، رهبر تشکیلات خودگران فلسطین مشکل نیست.

ادامه »

اسراییل, امریکا, جهان, خبر, فلسطین