صدور دستور بازداشت ۳۰۰ نفر از اعضای ارتش ترکیه در ارتباط با جنبش گولن

به گزارش روسیه الیوم، دادستان کل ترکیه حکم بازداشت ۳۰۰ نفر از اعضای ارتش این کشور به دلیل ارتباط با «فتح الله گولن» روحانی ارشد مخالف ساکن آمریکا را صادر کرد.

ادامه »

امریکا, ترکیه, جهان, خبر, غرب اروپا

شکایت علیه دولت فرانسه به خاطر فروش سلاح به عربستان و امارات

دو جمعیت حقوقی که پیشتر از دولت فرانسه خواسته بودند فروش سلاح به عربستان و امارات را متوقف کند و تاکنون جوابی نگرفته‌اند، اعلام کردند در این رابطه از دولت شکایت می‌کنند.

ادامه »

المان, امارات, جنوب غرب آسیا, جهان, خبر, عربستان سعودی, غرب اروپا, فرانسه

مقام آلمانی: تحریم‌ها علیه روسیه موفق نبوده و باید کاهش یابند

به نقل از روزنامه “دی ولت” آلمان، ” مانوئلا اشوسیگ”، معاون حزب سوسیال دموکرات آلمان خواستار آمادگی برای مذاکرات بیشتر با روسیه کاهش تحریم های اروپا علیه مسکو شد.

ادامه »

المان, تشنج زدایی, جهان, خبر, روسیه, غرب اروپا

مخالفان «می» در انتخابات شورای محلی انگلیس پیروز شدند

نتایج منتشرشده از انتخابات محلی و انتخابات مربوط به‌گزینش شهرداران شماری از شهرهای انگلیس، ولز و اسکاتلند، در روز شنبه مؤید پیروزی حزب کارگر و مخالف حزبی تزرا می نخست وزیر کنونی این کشور است.   به گزارش روز شنبه ایرنا، بر اساس نتایج اعلام‌شده، حزب کارگر به رهبر جرمی کوربین با 2 هزار و

ادامه »

انگلستان, جهان, خبر, غرب اروپا

تنظیم دادخواستی در سوئیس برای راه ندادن ترامپ به اجلاس داووس

خبرگزاری فرانسه از ژنو گزارش داد: گروهی از فعالان سوئیسی روز چهارشنبه دادخواستی را با هدف جلوگیری از شرکت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در مجمع جهانی اقتصاد در داووس تنظیم کردند.

 

براساس این گزارش، این دادخواست تحت عنوان «ترامپ، قدمت روی چشم نیست، به داووس نیا» در پایگاه اینترنتی «کامپکس» منتشر شده و حدود دو هزار و 500 امضا جمع کرده است.

 

«اندریاس فریمولر» مدیر این پایگاه گفت: خوشحال می شویم 10 هزار یا 30 هزار امضا جمع کنیم.

 

وی افزود: چنانچه مخالف نژادپرستی و تبعیض جنسی باشید، ترامپ را دوست نخواهید داشت.

 

کمپین جمع آوری امضا پس از آن آغاز شد که کاخ سفید به طور غیرمنتظره اعلام کرد ترامپ قصد دارد در اجلاس سالانه داووس که با حضور نخبگان سیاسی و تجاری سراسر جهان برگزار می شود، شرکت کند.

 

در دادخواست تنظیم شده، دونالد ترامپ به عنوان فردی نژادپرست، اسلام هراس، مخالف یهودستیزی(مخالف صهیونیسم ستیزی)، موافق تبعیض جنسی، زن گریز، ستیزه خوی، مخالف تغییرات جوی و ناقض حقوق بشر معرفی شده است.

 

در این دادخواست همچنین عنوان شده که باید عنوان «تقدم جهان» از شعار ترامپ مبنی بر «تقدم آمریکا بر همه چیز» پیشی گیرد.

 

در همین حال، معاون وزیر خزانه داری آمریکا روز چهارشنبه در جریان دیدار از بروکسل به خبرگزاری فرانسه گفت که ترامپ به احتمال زیاد، پیام تقدم آمریکا را در داووس به نحوی برجسته مطرح می کند.

 

در این میان به نظر نمی رسد مقام های سوئیس از بابت تصمیم ترامپ برای شرکت در مجمع جهانی اقتصاد، نگرانی چندانی داشته باشند. این اجلاس هر سال با حضور گسترده نیروهای نظامی و پلیس در داووس برگزار می شود.

ایرنا

بازگشت ۱۰۰ کودک خانواده‌های داعشی نگرانی امنیتی تازه برای دولت آلمان

به گزارش شبکه خبری دویچه وله، اداره فدرال حفاظت از قانون اساسی (سازمان امنیت داخلی آلمان) درباره بازگشت کودکانی هشدار داده است که همراه با خانواده خود به مناطق تحت نفوذ داعش رفته بودند یا در آن‌ مناطق به دنیا آمده‌اند. هانس گئورگ ماسن، رئیس این اداره کودکانی را که به مناطق تحت نفوذ داعش

ادامه »

المان, تروریسم, جهان, خبر

نخستین اعتصاب سراسری معلم‌های ایتالیا در سال جدید میلادی

خبرگزاری رسمی ایتالیا ‘آنسا’، در پی اعتصاب معلم ها، امروز (دوشنبه) مدارس ابتدایی و مهد کودک ها در نخستین روز از سال تحصیلی جدید بسته شده و معلم های معترض دست به یک تجمع اعتراضی در مقابل وزارت آموزش و پرورش در رم زدند.

ادامه »

ایتالیا, جهان, خبر, معلمان