تجمعات اعتراضی در اروپا علیه عملیات نظامی ترکیه در سوریه

شهرهای مختلف آلمان و اروپا در روزهای اخیر شاهد تجمعات اعتراضی کردها علیه عملیات نظامی ترکیه در سوریه بود. یک گردهمایی خودجوش در این راستا در فرودگاه بین‌المللی دوسلدورف با درگیری نیروهای پلیس با معترضان همراه بود.

ادامه »

آلمان, ترکیه, جهان, خبر

تنظیم دادخواستی در سوئیس برای راه ندادن ترامپ به اجلاس داووس

خبرگزاری فرانسه از ژنو گزارش داد: گروهی از فعالان سوئیسی روز چهارشنبه دادخواستی را با هدف جلوگیری از شرکت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در مجمع جهانی اقتصاد در داووس تنظیم کردند.

 

براساس این گزارش، این دادخواست تحت عنوان «ترامپ، قدمت روی چشم نیست، به داووس نیا» در پایگاه اینترنتی «کامپکس» منتشر شده و حدود دو هزار و 500 امضا جمع کرده است.

 

«اندریاس فریمولر» مدیر این پایگاه گفت: خوشحال می شویم 10 هزار یا 30 هزار امضا جمع کنیم.

 

وی افزود: چنانچه مخالف نژادپرستی و تبعیض جنسی باشید، ترامپ را دوست نخواهید داشت.

 

کمپین جمع آوری امضا پس از آن آغاز شد که کاخ سفید به طور غیرمنتظره اعلام کرد ترامپ قصد دارد در اجلاس سالانه داووس که با حضور نخبگان سیاسی و تجاری سراسر جهان برگزار می شود، شرکت کند.

 

در دادخواست تنظیم شده، دونالد ترامپ به عنوان فردی نژادپرست، اسلام هراس، مخالف یهودستیزی(مخالف صهیونیسم ستیزی)، موافق تبعیض جنسی، زن گریز، ستیزه خوی، مخالف تغییرات جوی و ناقض حقوق بشر معرفی شده است.

 

در این دادخواست همچنین عنوان شده که باید عنوان «تقدم جهان» از شعار ترامپ مبنی بر «تقدم آمریکا بر همه چیز» پیشی گیرد.

 

در همین حال، معاون وزیر خزانه داری آمریکا روز چهارشنبه در جریان دیدار از بروکسل به خبرگزاری فرانسه گفت که ترامپ به احتمال زیاد، پیام تقدم آمریکا را در داووس به نحوی برجسته مطرح می کند.

 

در این میان به نظر نمی رسد مقام های سوئیس از بابت تصمیم ترامپ برای شرکت در مجمع جهانی اقتصاد، نگرانی چندانی داشته باشند. این اجلاس هر سال با حضور گسترده نیروهای نظامی و پلیس در داووس برگزار می شود.

ایرنا

بازگشت ۱۰۰ کودک خانواده‌های داعشی نگرانی امنیتی تازه برای دولت آلمان

به گزارش شبکه خبری دویچه وله، اداره فدرال حفاظت از قانون اساسی (سازمان امنیت داخلی آلمان) درباره بازگشت کودکانی هشدار داده است که همراه با خانواده خود به مناطق تحت نفوذ داعش رفته بودند یا در آن‌ مناطق به دنیا آمده‌اند. هانس گئورگ ماسن، رئیس این اداره کودکانی را که به مناطق تحت نفوذ داعش

ادامه »

آلمان, تروریسم, جهان, خبر

نخستین اعتصاب سراسری معلم‌های ایتالیا در سال جدید میلادی

خبرگزاری رسمی ایتالیا ‘آنسا’، در پی اعتصاب معلم ها، امروز (دوشنبه) مدارس ابتدایی و مهد کودک ها در نخستین روز از سال تحصیلی جدید بسته شده و معلم های معترض دست به یک تجمع اعتراضی در مقابل وزارت آموزش و پرورش در رم زدند.

ادامه »

ایتالیا, جهان, خبر, معلمان