مخالفت با خصوصی‌سازی، تغییر قانون کار و افزایش سن بازنشستگی، سندیکاهای کارگری را در آتن به‌خیابان‌ها آورد

هزاران نفر از کارگران بیمارستا‌ن‌ها، مترو و حمل و نقل یونان در اعتراض به محدود کردن حق اعتصاب سندیکاهای کارگری از ابتدای این هفته، به خیابان‌ها آمده‌اند.

ادامه »

جهان, حقوق بشر, خبر, کارگری, یونان

جرمی کوربین: رابطه انگلیس با آمریکا چندان هم مهم نیست

جرمی کوربین رهبر حزب کارگر انگلیس با اشاره به اینکه رابطه انگلیس و آمریکا از اهمیت بالایی برخوردار نیست، اظهارات توهین‌آمیز و بی‌اعتنایی رئیس‌جمهوری آمریکا را به نهادهای بین‌المللی مورد انتقاد قرار داد.   کوربین در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی آی.تی.وی انگلیس گفت: رابطه [انگلیس] با آمریکا به لحاظ فرهنگی و اقتصادی مهم و قابل‌توجه

ادامه »

امریکا, انگلستان, جهان, خبر

دیلی میل: سفر رئیس جمهوری آمریکا به انگلیس لغو شد

«جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر انگلیس ماه گذشته از هوادارانش خواست که در صورت سفر ترامپ به انگلیس «پیام روشنی» به او بدهند که این مساله احتمال بروز تظاهرات گسترده را افزایش داد.

ادامه »

اسراییل, امریکا, انگلستان, جهان, خبر, فلسطین

بازداشت شخص کلیدی در ارتباط با ترور سفیر روسیه در آنکارا

به گزارش تاس، روزنامه «دیلی صباح» امروز – پنجشنبه- گزارش داد که نیروهای ترکیه فردی را که در ترور «آندری کارلوف» سفیر روسیه در آنکارا نقشی محوری داشته است، بازداشت کرده‌اند.   این فرد مظنون که با نام اختصاری «و. ک. ا» معرفی شده است پیش از این نیز به دلیل اتهام با سازمان «فتح‌الله

ادامه »

ترکیه, جهان, روسیه, قضایی

تنظیم دادخواستی در سوئیس برای راه ندادن ترامپ به اجلاس داووس

خبرگزاری فرانسه از ژنو گزارش داد: گروهی از فعالان سوئیسی روز چهارشنبه دادخواستی را با هدف جلوگیری از شرکت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در مجمع جهانی اقتصاد در داووس تنظیم کردند.

 

براساس این گزارش، این دادخواست تحت عنوان «ترامپ، قدمت روی چشم نیست، به داووس نیا» در پایگاه اینترنتی «کامپکس» منتشر شده و حدود دو هزار و 500 امضا جمع کرده است.

 

«اندریاس فریمولر» مدیر این پایگاه گفت: خوشحال می شویم 10 هزار یا 30 هزار امضا جمع کنیم.

 

وی افزود: چنانچه مخالف نژادپرستی و تبعیض جنسی باشید، ترامپ را دوست نخواهید داشت.

 

کمپین جمع آوری امضا پس از آن آغاز شد که کاخ سفید به طور غیرمنتظره اعلام کرد ترامپ قصد دارد در اجلاس سالانه داووس که با حضور نخبگان سیاسی و تجاری سراسر جهان برگزار می شود، شرکت کند.

 

در دادخواست تنظیم شده، دونالد ترامپ به عنوان فردی نژادپرست، اسلام هراس، مخالف یهودستیزی(مخالف صهیونیسم ستیزی)، موافق تبعیض جنسی، زن گریز، ستیزه خوی، مخالف تغییرات جوی و ناقض حقوق بشر معرفی شده است.

 

در این دادخواست همچنین عنوان شده که باید عنوان «تقدم جهان» از شعار ترامپ مبنی بر «تقدم آمریکا بر همه چیز» پیشی گیرد.

 

در همین حال، معاون وزیر خزانه داری آمریکا روز چهارشنبه در جریان دیدار از بروکسل به خبرگزاری فرانسه گفت که ترامپ به احتمال زیاد، پیام تقدم آمریکا را در داووس به نحوی برجسته مطرح می کند.

 

در این میان به نظر نمی رسد مقام های سوئیس از بابت تصمیم ترامپ برای شرکت در مجمع جهانی اقتصاد، نگرانی چندانی داشته باشند. این اجلاس هر سال با حضور گسترده نیروهای نظامی و پلیس در داووس برگزار می شود.

ایرنا

بازگشت ۱۰۰ کودک خانواده‌های داعشی نگرانی امنیتی تازه برای دولت آلمان

به گزارش شبکه خبری دویچه وله، اداره فدرال حفاظت از قانون اساسی (سازمان امنیت داخلی آلمان) درباره بازگشت کودکانی هشدار داده است که همراه با خانواده خود به مناطق تحت نفوذ داعش رفته بودند یا در آن‌ مناطق به دنیا آمده‌اند. هانس گئورگ ماسن، رئیس این اداره کودکانی را که به مناطق تحت نفوذ داعش

ادامه »

آلمان, تروریسم, جهان, خبر

نخستین اعتصاب سراسری معلم‌های ایتالیا در سال جدید میلادی

خبرگزاری رسمی ایتالیا ‘آنسا’، در پی اعتصاب معلم ها، امروز (دوشنبه) مدارس ابتدایی و مهد کودک ها در نخستین روز از سال تحصیلی جدید بسته شده و معلم های معترض دست به یک تجمع اعتراضی در مقابل وزارت آموزش و پرورش در رم زدند.

ادامه »

ایتالیا, جهان, خبر, معلمان