سئول مذاکرات دو کره را راه حل اصلی برای مشکل اتمی کره شمالی می‌داند

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت خارجه کره‌ جنوبی در بیانیه‌ای اعلام کرد: سئول به دنبال ورود به مذاکره‌ای همه جانبه و ادامه مذاکرات بین دو کره و همچنین مذاکره کره شمالی و آمریکا به عنوان قطب‌های اصلی در حل مشکل اتمی پیونگ یانگ است.

ادامه »

جهان, خبر, کره جنوبی, کره شمالی

دادگاهی در کره جنوبی دولت این کشور را محکوم به‌پرداخت غرامت به 117 کارگر جنسی کرد

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، یک وکیل از یک شرکت حقوقی گفت: دولت کره جنوبی برخی افراد را که در مناطق نزدیک به پایگاه‌های نظامی آمریکا زندگی می‌کنند، به روسپیگری تشویق کرده است و حتی زیرساخت‌هایی را در این مناطق توسعه داده و این قبیل کارها را در قالب وطن‌پرستی بین آنها ترویج کرده است!

ادامه »

امریکا, جهان, حقوق بشر, خبر, کره جنوبی

چین: آمریکا به شکلی بیمارگونه و افراطی احساس ناامنی می‌کند

این مطلب پس از آن عنوان شد که ‘دانیل کوتز’ از آژانس امنیت و اطلاعات آمریکا اعلام کرد که این کشور از جبهه های مختلف در معرض تهدید چین قرار دهد و در محاصره چین قرار گرفته است.

ادامه »

امریکا, جهان, چین, خبر, روسیه

سی ان ان: مردم کره جنوبی خواهان ملاقات سران دو کره هستند

شبکه تلویزیونی سی ان ان بعد از دعوت رهبر کره شمالی از رئیس جمهوری کره جنوبی برای سفر به ‘پیونگ یانگ’، گزارش داد: اکثر مردم کره جنوبی خواهان انجام این ملاقات و سفر رئیس جمهوری کره جنوبی به پیونگ یانگ هستند.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, کره جنوبی, کره شمالی

تمرین سربازان آمریکایی در مرز کره‌شمالی برای “جنگ شیمیایی”

روزنامه اکسپرس نوشته است، سربازان آمریکایی در فاصله دو کیلومتری مرز کره شمالی، برای “جنگ شیمیایی” آماده می‌شوند.

 

ویدیویی که توسط برنامه تلویزیونی “60 دقیقه” تهیه شده، به تمرین سربازان آمریکایی می‌پردازد.

 

مجری این برنامه گفت: درباره چشم‌انداز حمله هسته‌ای چیزهای زیادی می‌شنویم اما در درجه اول جنگ متعارف محتمل‌تر است. در سوی دیگر این مرز، بیش از 10 هزار راکت کره شمالی آماده پرتاب هستند و کره جنوبی را هدف گرفته‌اند. در روزهای نخست جنگ در این منطقه، بیش از یک میلیون تن جان خود را از دست خواهند داد.

 

در همین حال آلخاندرو کائو، نماینده ویژه اسپانیا در کره شمالی درخصوص حمله به پیونگ‌یانگ از سوی آمریکا هشدار داده است.

 

وی اظهار کرده: اگر کره شمالی از جانب آمریکا با حمله هسته‌ای مواجه شود، پاسخ آن را نیز با حملات هسته‌ی خواهد داد. آمریکا با حمله هسته‌ای به کره شمالی جهان را نابود خواهد کرد. به محض آن که ده موشک که معادل 1000 بمب به کار گرفته شده در حمله هیروشیما و ناکازاکی هستند، پرتاب شوند، چه کسی در جهان زنده خواهد ماند؟ نه استرالیایی‌ها، نه اسپانیایی‌ها و نه آمریکایی‌ها. همانطور که همه می‌دانیم، جهان به پایان خواهد رسید.

منبع ایسنا

کره جنوبی: حمله به پیونگ یانگ مستلزم رضایت سئول است

به نقل از اکسپرس، «چو میا» ریاست حزب حاکم کره جنوبی می‌گوید دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا نباید تحت هیچ شرایطی بدون جلب رضایت سئول به اقد م نظامی علیه پیونگ یانگ دست بزند.   وی در این باره گفت: ترامپ اغلب تاکید می‌کند که همه گزینه‌ها روی میز است. می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم که

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, کره جنوبی, کره شمالی

تظاهرات ضدآمریکایی ژاپنی‌ها در اوکیناوا

مردم اوکیناوا روز چهارشنبه با ادامه اعتراض های گسترده ای خود خواستار توقف کمک های دولت ژاپن برای ساخت پایگاه نظامی آمریکا در این منطقه شدند.   شهروندان این منطقه مخالف انتقال پایگاه نظامی آمریکا از ‘فوتنما اوکیناوا’ به بخش شمالی این جزیره هستند.   در تظاهرات این هفته، مردم در سطح منطقه از جمله

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, ژاپن

پیونگ‌یانگ: آمریکا عامل اصلی بدتر‌شدن اوضاع در شبه جزیره کره است

به گزارش رویترز، کره شمالی روز دوشنبه ضمن اعتراض رسمی به شورای امنیت سازمان ملل به خاطر رزمایش های مشترک نظامی آمریکا و کره جنوبی، تاکید کرده است که اوضاع شبه جزیره کره در بدترین حالت خود قرار دارد آن هم به دلیل استقرار تجهیزات جنگ هسته‌ای آمریکا در منطقه که آماده حمله شده است.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, کره شمالی

کره‌شمالی از طریق پوتین به آمریکا هشدار داده است!

به نقل از نووستی، یک منبع آگاه روسی خبر داد که هیاتی از کره‌شمالی، ماه گذشته نامه‌ای از «کیم‌جونگ اون» رهبر این کشور به «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه تحویل دادند که در آن درخصوص آمادگی پیونگ‌یانگ برای حمله هسته‌ای به آمریکا هشدار داده شده است.   این منبع افزود: «طرف روسی محتوی نامه را به

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه, کره شمالی