شبکه فرانسوی: پیروزی سوریه نقطه عطفی در جنگ علیه تروریسم است

شبکه تلویزیونی فرانس 24 در گزارشی با اشاره به پیشروی های ارتش سوریه در منطقه غوطه شرقی دمشق، پیروزی دولت سوریه در این منطقه را نقطه عطفی در جنگ این کشور علیه تروریسم دانست.

ادامه »

جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا

استحکامات جیش الاسلام در شهر دوما فرو ریخت

به گزارش الاعلام الحربی اعلام کرد: ارتش سوریه برخی از مزارع را در جنوب غربی دوما در غوطه شرقی دمشق از لوث تروریستها آزاد کرده است.   منابع سوری اعلام کردند که ارتش سوریه استحکامات جیش الاسلام در دوما را از چند محور هدف قرار داده است.   این منابع به فرو ریختن استحکامات جیش

ادامه »

جهان, خبر, سوریه, شمال غرب آسیا

تمدید آتش بس در غوطه شرقی برای خروج همه معارضان مسلح سوری

به گزارش النشره، مرکز آشتی روسیه مستقر در سوریه اعلام کرد که آتش بس در غوطه شرقی دمشق تمدید خواهد شد.

 

این مرکز که وابسته به وزارت دفاع روسیه است اعلام کرد که این تمدید به منظور خروج همه شبه نظامیان وابسته به «فیلق الرحمن» از غوطه شرقی و انتقال آنها به مناطق کاهش تنش در «ادلب» سوریه است.

 

ششمین سری از تروريست ها و خانواده هایشان از غوطه شرقی خارج و راهی ادلب شدند.

 

خبرنگار سانا خبرگزاری رسمی دولت سوریه، در گذرگاه عربین در همین باره توضیح داد: دیشب 128 دستگاه اتوبوس حامل 7003نفر از جمله 1243 تروریست از جوبر، زملکا، عربین و عین ترما در غوطه شرقی زیر نظر هلال احمر عربی سوریه، غوطه را به مقصد ادلب ترک کردند.

 

در ادامه گفت: روند خارج کردن تروریست ها و خانواده هایشان از جوبر، زملکا، عربین و عین ترما تا زمان تخلیه کامل این مناطق از تمام آثار مسلح ادامه دارد.

خروج پنجمین گروه شبه‌نظامیان ازغوطه شرقی/ ورود تجهیزات نظامی سنگین آمریکایی به شهر التنف

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) اعلام کرد، این گروه که شامل ۸۹ اتوبوس حامل ۵۲۹۰ تن از جمله ۱۳۷۴ شبه‌نظامی از جوبر، زملکا، عربین و عین ترما در غوطه شرقی است، با نظارت هلال احمر سوریه منطقه غوطه شرقی را از طریق گذرگاه عربین به سمت ادلب ترک کردند.   خروج این گروه از شبه‌نظامیان در

ادامه »

جهان, خبر, روسیه, سوریه

خروج بیش از ۱۵ هزار تروریست از غوطه شرقی به مقصد ادلب

به گزارش اسپوتنیک، در بیانیه صادره از سوی وزارت دفاع روسیه آمده است که نزدیک به ۶ هزار و ۵۰۰ عنصر مسلح به همراه خانواده هایشان طی ۲ روز گذشته از منطقه «عربین» واقع در غوطه شرقی به مقصد حومه ادلب سوریه حرکت کرده اند.

ادامه »

جهان, خبر, روسیه, سوریه

بوتفلیقه: الجزایر در خطر است / ارتش الجزایر مقادیر زیادی اسلحه از تروریست‌ها کشف کرد

«عبدالعزیز بوتفلیقه » رئیس جمهوری الجزایر امروز شنبه در پیامی به مناسبت روز وکلا، تصریح کرد خطرهای زیادی این کشور را تهدید می کند و به همین دلیل مردم باید متحد تر باشند.

ادامه »

الجزایر, جهان, خبر

خوشحالی مردم سوریه در پی آزادسازی ۹۰ درصد از “غوطه شرقی”

به نقل از روسیاالیوم، دمشق پایتخت سوریه غروب جمعه بعد از آزادسازی حدود 90 درصد از غوطه شرقی از لوث تروریسم، صحنه جشن و شادمانی مردم سوریه بود و ارتش سوریه به نورافشانی آسمان دمشق پرداخت.   رسانه‌های سوری ویدئوها و تصاویری از جشن و سرور مردم سوریه و نورافشانی آسمان دمشق در پی پیروزی

ادامه »

جنگ بر علیه تروریسم, جهان, خبر, سوریه