نصب سامانه گنبد آهنین در مرزهای غزه و شهادت ۶ فلسطینی طی ۳ روز

ارتش اسراییل از بیم حملات تلافی جویانه نیروهای مقاومت در نوار غزه، سکوهای جدیدی از سامانه موشکی موسوم به «گنبد آهنین» را در جنوب فلسطین اشغالی نصب کرد.

 

ایرنا به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، بر اساس اعلام رسانه‌های اسراییل، این اقدام ازبیم حملات موشکی تلافی‌جویانه مقاومت فلسطین در واکنش به شهادت ۶ فلسطینی طی ۳ روز گذشته در مناطق مرزی باریکه غزه انجام شده است.

 

فرماندهان ارتش اسراییل معتقدند که احتمال واکنش نیروهای مقاومت و حملات موشکی آنها به اراضی اشغالی در پاسخ به شهادت این فلسطینیان، بسیار بالاست.

 

از روز جمعه گذشته تاکنون، ۶ فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان اسراییلی به شهادت رسیده‌اند.

 

غزه در ماه های اخیر در پی تنش آفرینی‌ و جنگ افروزی‌های اسراییل شاهد ناآرامی است.

 

اسراییل سال‌هاست که غزه را محاصره و رفت و آمد و ورود و خروج کالا به این منطقه را با محدودیت و ممنوعیت رو به رو کرده است.

 

در ۱۲ سال گذشته، محاصره اسراییل بر نوار غزه تأثیرات منفی زیادی بر وضعیت زندگی نزدیک به دو میلیون فلسطینی ساکن این منطقه از جمله یک میلیون و ۳۰۰ هزار آواره گذاشته است. این محاصره تقریباً موجب بسته شدن تمامی گلوگاه‌های نوار غزه شده و شرایط بسیار دشواری را برای مردم این منطقه رقم زده است.

 

سامانه گنبد آهنین سرطان‌زاست!

 

رسانه‌های اسراییل اعلام کردند که حدود ۳۰ سرباز یگان دفاع هوایی ارتش این رژیم که بیشترشان با سامانه گنبد آهنین کار می‌کنند مبتلا به سرطان شده‌اند.

 

به گزارش ایسنا، شبکه ۱۳ تلویزیون اسراییل گزارش داد که مسؤلان اسرائیلی درحال انجام آزمایش‌ها و بررسی‌هایی هستند تا بفهمند آیا مبتلا شدن این سربازان به سرطان با کارشان مرتبط است یا خیر.

 

سامانه گنبد آهنین یک سامانه دفاع هوایی موشکی است که با موشک‌های کوتاه‌برد و راکت‌ها مقابله می‌کند اما معمولا کارشناسان به دلیل هزینه سنگین این سامانه و ناکارآمدی‌اش در مقابله با موشک‌ها از آن انتقاد می‌کنند.

 

رای الیوم: بن‌زائد خواهان میانجیگری روسیه برای بهبود روابط امارات با تهران بود

اقدامات غافلگیرکننده دولت امارات متحده همچنان ادامه دارد و اخرین آنها، سفر هیات امنیتی این کشور به تهران، با هدف توسعه همکاری‌های امنیتی مشترک برای تقویت امنیت مرز‌های دو کشور بود.

ادامه »

امارات, ایران, جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه, یمن

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس: اقتصاد کشور رانتی است

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ایران ضمن انتقاد از “مدیریت بد پول نفت” توسط دولت گفت: «اقتصاد کشور رانتی است». یک مقام وزارت کار نیز گفت “جریانی با منافع خاص” با پیگیری سیاست اقتصاد بدون نفت مقابله می‌کند.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, ایران, تحریم, جهان, خاورمیانه, خبر

یک شهر استراتژیک در جنوب ادلب به دست ارتش سوریه افتاد

در جریان حملات نظامی در استان حلب شش غیرنظامی زخمی شدند و مرکز آشتی روسیه در سوریه اعلام کرد، گروه‌های تروریستی به دنبال گسترش مناطق تحت کنترل خود در ادلب هستند. همچنین ارتش سوریه بر شهر استراتژیک “الهبیط” کنترل یافت.

ادامه »

ترکیه, تروریسم, جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه

فرانسه در پی ایجاد ائتلاف اروپایی بدون اتکا به آمریکا است

اسکای نیوز در گزارشی نوشت که در پی تلاش های ناکام آمریکا برای تشکیل ائتلاف دریایی در خلیج فارس که با پاسخ منفی قدرت های غربی مواجه شد، فرانسه خواستار همکاری دیگر کشورها برای ایجاد ائتلاف دریایی تحت امر اروپا بدون اتکا به آمریکا شد.

ادامه »

اتحادیه آفریقا, اسپانیا, المان, امریکا, انگلستان, ایران, جهان, خاورمیانه, خبر, ژاپن, فرانسه