خیز ائتلاف آمریکا برای ماندن در منطقه به بهانه ایجاد ثبات بعد از داعش

به گزارش خبرگزاری فرانسه، ائتلاف تحت رهبری آمریکا که می‌گوید شدیدا به دنبال عدم تکرار وقایع سال 2011 یعنی عملیات‌های داعش بعد از تکمیل خروج نظامیان آمریکایی از عراق است، تمرکز خود را بر این گذاشته که چه کاری به منظور جلوگیری از ظهور مجدد شبه‌نظامیان انجام دهد.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه, سوریه, عراق

مخالفان سوری: بدون حمایت آمریکا به‌راحتی از ارتش سوریه شکست می‌خوریم

به نقل از النشره، «نصر الحریری» رئیس هیئت معارض سوری عنوان داشت: مذاکرات میان هیئت مخالفان که در حال حاضر در آمریکا بسر می برند با اعضای کنگره این کشور و مک مستر، مشاور امنیت ملی آمریکا در خصوص درخواست مخالفان مبنی بر از سر گیری برنامه آمریکا برای نظارت بر روند حمایت از گروه

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, سوریه

وزارت دفاع روسیه: عاملان حمله به حمیمیم شناسایی و کشته شدند

به گزارش شبکه خبری روسیا الیوم، وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: نیروهای روسیه در سوریه طی عملیات ویژه‌ای موفق شدند گروه مسلحی که در تاریخ ۳۱ دسامبر سال ۲۰۱۷ اطراف پایگاه هوایی حمیمیم را با خمپاره هدف قرار دادند، شناسایی کنند و در عملیاتی آنها را نابود کنند.   طبق این بیانیه در

ادامه »

جهان, خبر, روسیه, سوریه

رسانه ترکیه: مفاد توافقنامه مخفی آمریکا با نیروهای پ.ی.د برملا شد

روزنامه استار ترکیه در خبری اعلام کرد که یک توافق 10 ماده ای میان آمریکا با نیروهای حزب اتحاد دموکراتیک سوریه(پ.ی.د) در راستای تشکیل یک دولت کُردی در مناطق تحت کنترل این گروه تروریستی در شمال سوریه صورت گرفته است.

ادامه »

امریکا, ترکیه, جهان, خبر, سوریه

تلاش پاریس برای خلاص‌شدن از شر داعشی‌های فرانسوی با محاکمه آنها در سوریه

بنجامین گریوو، سخنگوی دولت فرانسه در سخنانی اعلام کرد که اگر قوانین قضایی در سوریه و عراق بتوانند یک پرونده منصفانه با احترام به حقوق دفاع از خود برگزار کنند تروریست‌های فرانسوی دستگیر شده در خاورمیانه در همان جا محاکمه خواهند شد.

 

به گزارش خبرگزاری فرانسه، در مجموع تعداد زیادی از افراط گرایان فرانسوی اعم از زن و مرد به همراه ده‌ها کودک در سوریه و عراق دستگیر شده‌اند که اکثر آنها در بازداشت نیروهای کرد سوریه هستند.

 

خالد عیسی یکی از مسئولین کردهای شمال و شمال شرق سوریه اظهار کرد: نهادهای ما با فرانسه در جنگ علیه تروریست‌ها و در چهارچوب ائتلاف بین‌المللی علیه داعش همکاری می‌کنند به همین خاطر ما می‌توانیم تمامی مشکلات را همچون سرنوشت تروریست‌های دستگیر شده توسط نیروهای کرد سوری حل کنیم.

 

بنجامین گریوو همچنین تاکید کرد: طبق آخرین اطلاعاتی که در دسترس داریم این تروریست‌های بازداشت شده خودشان تسلیم نشده‌اند بلکه در درگیری‌ها دستگیر شده‌اند.

 

یک مقام کرد سوریه در اظهاراتی بیان کرد: تصمیم با خود فرانسه است که می‌خواهد با این تروریست‌ها چکار کند چرا که ما می‌توانیم آنها را در سوریه محاکمه کنیم و یا اینکه آنها را به فرانسه باز گردانیم.

 

در این بین اختلاف نظرهایی در صحنه سیاسی فرانسه رخ داده است که برخی با بازگشت این تروریست‌ها به کشور مخالف هستند. یکی از نمایندگان حزب جمهوری خواهان اظهار کرده بود که کسانی که به کشور و ملت خیانت کرده‌اند جایی برای بازگشت ندارند.

 

لیدیا گیرو یکی از سخنگویان حزب جمهوری خواهان بیان کرد: زنانی که به سوریه و یا عراق رفتند تا علیه فرانسه بجنگند، به کشور خیانت کنند و انسان‌هایی را بکشند نا آگاهانه این کار را نکرده‌اند. اینها زنانی هستند که وفاداری خود به ایدئولوژی افراط گرایی را ابراز کرده‌اند و به نظر من آنها نباید به فرانسه برگردانده شوند و باید در همان جایی که هستند و به فرانسه خیانت کردند محاکمه شوند.

 

وی همچنین گفت: نباید هیچ‌گونه ریسکی برای امنیت مردم فرانسه کرد و باید درباره این طور مسائل از فکر اینکه همه فرشته هستند خارج شویم و با جدیت بیشتری آنها را بررسی کنیم.

ایسنا

موافقت اربیل با شروط بغداد برای مذاکره

به نقل از اسکای‌نیوز، دولت اقلیم کردستان عراق با شروط دولت مرکزی برای آغاز گفت‌وگو با بغداد موافقت کرده است.   سرهنگ «معن السعدی» فرمانده عملیات ویژه در پیامی در صفحه کاربری خود در توییتر نوشت: «حکومت فدرال باید بر تمامی مناطق کشورمان، عراق از زاخو تا فاو مسلط باشد.»   همزمان «احسان الشمری» از

ادامه »

جهان, خبر, عراق

فارین پالیسی: آمریکا از دهه 60 حامی صدام بود / بمباران عراق در دوران پنج رئیس‌جمهوری

این مجله آمریکایی اذعان کرده است که روند اقدامات افراطی و گمراه‌کننده آمریکا در قبال عراق این بود که عراقی‌ها را به حمایت از تروریسم متهم می‌کردند در حالی‌که از این نکته غفلت می‌شود که خیلی از تصمیمات (صدام) ساخته و پرداخته آمریکایی‌ها بود و همین تصمیم‌ها بود که عراق را به وضعیت کنونی کشانده

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, عراق

مسکو در شرایط دشواری تصمیم به حمایت نظامی از دمشق گرفت

روزنامه «کامرسانت»، در تحلیلی نوشته است: برغم برخی پیش بینی‌های صورت گرفته در سپتامبر سال 2015 (آغاز عملیات نظامی در سوریه) مبنی بر اینکه روسیه در سوریه هم اشتباه اتحاد جماهیر شوروی سابق در افغانستان را تکرار خواهد کرد، ارتش روسیه توانست از وارد شدن در یک جنگ سخت و درازمدت جان سالم بدر برده

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه, سوریه

بالگردهای آمریکایی سرکرده‌های داعش را در سوریه جابجا کردند

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) پنج شنبه شب به نقل از منابع محلی در این مناطق اعلام کرد: چند بالگرد آمریکایی شب گذشته در حالی که در ارتفاع پایینی از سمت حومه شمالی دیرالزور بر فراز اردوگاه السد به پرواز در آمده بودند، در جنوب استان حسکه نزدیک سد الباسل فرود آمدند.   این بالگردها حامل

ادامه »

امریکا, تروریسم, جهان, خبر, روسیه, سوریه