تجمع اتحادیه‌های کارگری مجارستان در اعتراض به تغییرات قانون کار

رهبران اتحادیه‌ها و سندیکاهای مجارستان در تجمعی خواستار برگزاری اعتصاب و اعتراضات سراسری در تاریخ ۱۹ ژانویه ۲۰۱۹ (۲۹ دی) شدند تا با تغییرات قانون کار که آنها آن را “قانون برده‌داری” و مضر برای کارگران و کارمندان می‌دانند، مخالفت کنند.

ادامه »

جهان, خبر, شرق اروپا, کارگری, مجارستان

اکونومیست؛ پایان هژمونی آمریکا

«اکونومیست» در مطلبی با عنوان «پایان هژمونی آمریکا» آورده است: آمریکا با عقب نشینی از افتضاح در خاورمیانه فرصت‌هایی را برای روسیه و دیگر طرف‌ها فراهم می‌آورد.

ادامه »

اسراییل, امریکا, ترکیه, جهان, چین, خبر, روسیه, سوریه, شمال اروپا, عربستان سعودی, فلسطین, قطر, لبنان, لیبی, مصر, یمن

پوتین: آزمایش “موشک مافوق صوتِ غیرقابل رهگیری” با موفقیت انجام شد

ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه، از آزمایش نهایی موفقیت‌آمیز یک “موشک جدید مافوق صوت” خبر داد و آن را دستاوردی بزرگ برای کشور و ملت روسیه قملداد کرد.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا, مسابقه تسلیحاتی

تلاش مخفیانه آمریکا و اسرائیل برای آشنایی با موشک‌های اس-۳۰۰ در اوکراین

منابع خبری فاش کرده‌اند که کارشناسان نظامی آمریکایی و اسرائیلی مخفیانه به اوکراین سفر کرده‌اند تا با خصوصیات فنی سامانه‌های موشکی اس-۳۰۰ تولیدی شوروی سابق که در این کشور باقی مانده، آشنا شوند.

 

روزنامه «گازیتا.رو» روسیه به نقل از پورتال خبری ویتنامی «Soha News» نوشته است، هیئتی از ایالات متحده و اسرائیل به طور مخفیانه به اوکراین سفر کرده‌اند تا مطالعاتی را به روی سامانه‌های موشکی اس-300 تولید شده در زمان اتحاد جماهیر شوروی که در نیروهای مسلح این کشور وجود دارد، انجام دهند. طرف اوکراینی سامانه‌های قدیمی موجود در این کشور برای آزمایشات رزمی را به آنها نشان داده و اطلاعات مربوط به امکانات و توانایی‌های این تجهیزات نظامی را در اختیار شرکای خارجی خود قرار داده است.

 

به نوشته این روزنامه، پیش از این در شرایطی که روسیه به تازگی سامانه‌های موشکی اس-300 را به ارتش سوریه تحویل داده است، 18فروند جنگنده اف-15 اس Eagleنیروی هوایی آمریکا و تعدادی از خلبانان اسرائیلی در اوکرلین حضور یافتند. آنها در حال آزمایش به روی توانایی‌های این سامانه با کمک هواپیماهای آمریکایی بوده و به این نتیجه رسیدند که جنگنده‌های نسل پنجم اف-35 Lightning II آمریکایی در مقابل این فناوری آسیب پذیر خواهند بود.

 

به نظر می‌رسد مقامات اوکراینی کارشناسان خارجی را درباره عدم تفاوت اساسی بین سامانه‌های موشکی موجود در این کشور و سامانه‌هایی که روسیه به ارتش سوریه تحویل داده، متقاعد کرده باشند.

 

روز گذشته اعلام شد که آزمایشات اعلام شده از سوی پنتاگون به روی جنگنده اف-35Lightning II نشان داده است که ایالات متحده در توانایی این جنگنده برای عدم رهگیری توسط سامانه موشکی اس-300 روسی اطمینان ندارد.

 

لازم به یادآوری است که جنگنده‌های اف-15 نیروی هوایی آمریکا روز یکشنبه در اوکراین مستقر شدند.

 

تصمیم گیری برای تحویل سامانه‌های موشکی اس-300 به سوریه پس از حادثه سرنگونی هواپیمای ایل-20 روسیه در جریان عملیات نظامی جنگنده‌های اسرائیلی در آسمان سوریه اتخاذ شد. به عقیده مقامات مسکو، با تحویل این سامانه‌ها به ارتش سوریه، توازن نیروها در منطقه تغییر خواهد کرد. استقرار این سامانه در خاک سوریه، موجب نگرانی مقامات تل آویو و واشنگتن شده که تا قبل از این بارها به مواضع ارتش سوریه حمله کردند.

تسنیم

مقابله روسیه با برنامه‌های نظامی- بیولوژیکی آمریکا در نزدیکی مرز خود

رئیس کمیته دفاعی دومای روسیه تاکید کرد این کشور تدابیر دیپلماتیک و نظامی لازم برای مقابله با برنامه‌های نظامی-بیولوژیکی آمریکا در خاک کشورهای همجوار، از جمله در گرجستان، در نظر گرفته است.

ادامه »

امریکا, انگلستان, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا, گرجستان

روسیه: ۷۳ تن تاکنون در آزمایشگاه‌ تسلیحات بیولوژیک آمریکا در گرجستان جان باخته‌اند

وزارت دفاع روسیه، آمریکا را متهم به انبار کردن سلاح‌های بیولوژیک با استفاده از یک شبکه از آزمایشگاه‌های تحقیقاتی درباره پاتوژنها در جمهوری‌های متعلق به شوروی سابق کرده است.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا, گرجستان