تلاش ترامپ برای به تعویق انداختن انتخابات آمریکا

تا کنون پنج ایالت کلرادو، هاوایی، اروگن، یوتا و واشنگتن گفته‌اند به شیوه پستی رأی‌گیری می‌کنند. با این حال برخی دیگر از ایالت‌ها نیز در صدد برگزاری انتخابات به شیوه پستی هستند

 

به گزارش یورو نیوز، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در توئیتی از احتمال به تعویق افتادن انتخابات سال ۲۰۲۰ میلادی ریاست جمهوری این کشور خبر داد.

 

او در همین توییت که روز پنجشنبه همرسان شد، با یادآوری این که رأی‌دهی سراسری از طریق پستی می‌تواند به تقلب و نتایج نادرست منجر شود، نوشت: «با رأی‌گیری از طریق پستی (نه رأی‌گیری غیابی، که چیز خوبی است)، انتخابات سال ۲۰۲۰ ناسالم‌ترین و متقلبانه‌ترین انتخابات در تاریخ خواهد بود. این برای آمریکا بسیار شرم‌آور خواهد بود.»

 

انتخابات آتی ریاست جمهوری در آمریکا قرار است در تاریخ ۳ نوامبر (۱۳ آبان) برگزار شود و بر اساس قانون ایالات متحده، رئیس جمهوری در این کشور صلاحیت به تعویق انداختن انتخابات ریاست‌ جمهوری را ندارد.

 

رئیس جمهوری آمریکا احتمال به تعویق انداختن انتخابات پیش رو را به صورت پرسشی مطرح کرد و نوشت: «آیا نباید انتخابات را به تعویق انداخت تا زمانی که مردم بتوانند به درستی، ایمن و با اطمینان رای دهند؟؟؟»

 

دونالد ترامپ که بارها مخالفت خود را با طرح رأی‌گیری پستی آشکار کرده است، دقایقی پیش از این توییت نیز در توئیت دیگری نوشته بود که نتایج چنین روشی برای رأی‌گیری «فاجعه‌بار» خواهد بود زیرا کار کشورهای خارجی برای نفوذ و «تأثیرگذاری» در آن را آسان می‌کند.

 

ترامپ در حالی درباره رأی‌گیری پستی «سراسری» سخن می‌گوید که تا کنون تنها پنج ایالت کلرادو، هاوایی، اروگن، یوتا و واشنگتن گفته‌اند به شیوه پستی رأی‌گیری می‌کنند. با این حال برخی دیگر از ایالت‌ها نیز به دلیل شیوع کرونا و برای حفظ سلامتی مردم، در صدد برگزاری انتخابات به شیوه پستی هستند.

جنگ سرد آمریکا و چین

نمی‌توان بهبود رویکرد امریکا در قبال چین را پس از انتخابات ریاست‌جمهوری آن کشور انتظار داشت، زیرا حتی با پیروزی بایدن، اهداف و تمایلات بنیادین امریکا در قبال چین چندان دچار تغییر نخواهد شد.

ادامه »

اقتصادی, امریکا, امریکای شمالی, ایدئولوژیک, جنگ سرد, جهان, چین, روسیه, سیاسی, شرق آسیا, کمونیسم, مقاله

تقاضای ۶ شهردار آمریکا از کنگره برای برخورد با اقدامات «غیرقانونی» نیروهای فدرال

دونالد ترامپ، در برخورد با معترضان به نابرابری‌های اجتماعی و نژادپرستی در شهرهای ایالات متحده آمریکا همچنان بر استقرار بیشتر این نیروها در ایالت‌های مختلف برای خاموش کردن صدای اعتراض‌ها اصرار دارد

ادامه »

امریکا, امریکای شمالی, تبعیض‌نژادی, حقوق بشر, خبر