زاسپکین: احتمال جنگ هسته‌ای/ نهایتا نیروهای ترکیه سوریه را ترک می‌کنند

سفیر روسیه در بیروت با اشاره به تلاش مسکو برای توسعه نقش خود در لبنان تاکید کرد، عملکرد آمریکا در منطقه به گونه‌ای است که جهان را به سوی جنگ سوق می‌دهد.

ادامه »

اکراین, امریکا, ایران, ترکیه, تروریسم, جهان, چین, خاورمیانه, خبر, روسیه, سوریه, شمال غرب آسیا, گرجستان, لبنان, هندوستان

لغو صدها پرواز در فرودگاه‌های آلمان همزمان با افزایش اعتصاب‌ها

همزمان با اعتصاب کارمندان امنیتی فرودگاه‌های آلمان به خاطر اختلافات شدید بر سر دستمزدشان، صدها پرواز در هشت فرودگاه آلمان از جمله فرودگاه فرانکفورت که شلوغ‌ترین فرودگاه این کشور محسوب می‌شود، امروز سه‌شنبه لغو شد.

ادامه »

المان, جهان, خبر, غرب اروپا, کارگری

مخالفت رهبر حزب کارگر انگلیس با رفراندوم مجدد بریگزیت

در حالی که مجلس عوام بریتانیا فردا سه‌شنبه رای‌گیری را بر سر توافق بریگزیت پیشنهادی ترزا می، نخست وزیر این کشور برگزار می‌کند، حزب کارگر بریتانیا اعلام کرد که با خروج این کشور بدون توافق با اتحادیه اروپا مخالف است.

ادامه »

اتحادیه اروپا, انگلستان, ایرلند, جهان, خبر, غرب اروپا

هزاران نفر در برلین یاد رزا لوکزمبورگ و کارل لیبکنشت را گرامی داشتند

دو رهبر سوسیالیست‌های آلمان صد سال پیش، در ژانویه ۱۹۱۹، به قتل رسیدند. هزاران نفر در خیابان‌های برلین، پایتخت آلمان، راهپیمایی کردند و یاد رزا لوکزمبورگ و کارل لیبکنشت را گرامی داشتند.

ادامه »

المان, جهان, خبر, غرب اروپا, یادنامه

تظاهرات ۲۰ هزار نفری دانشجویان فرانسوی علیه نظام آموزشی این کشور

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، بیش از ۲۰ هزار دانشجوی فرانسوی در اعتراض به ساختار نظامی آموزشی در شهرهای مختلف این کشور دست به تظاهرات زدند.

 

بر اساس این گزارش، گفته می شود این دومین بار طی چند روز گذشته است که دانشجویان فرانسوی دست به اعتراضات خیابانی می زنند.

 

گفته می شود در جریان برگزاری این تظاهرات، دستکم ۱۰ هزار دانشجو در شهر پاریس و بیش از ۱۰ هزار تن دیگر در شهرهای مختلف فرانسه به خیابان آمده اند.

 

دانشجویان معترض فرانسوی به کمبود اعتبارات دولتی در دانشگاه های این کشور دست به اعتراض زده اند.

 

در پاریس، راهپیمایی اعتراضی دانشجویان از ساعت ۲ عصر به وقت محلی از باغ لوکزامبورگ در این شهر آغاز شده و تا محل ساختمان وزارت آموزش فرانسه ادامه یافت.

 

همچنین خبرها حاکی از پرتاب گلوله های برف و بطری خالی از سوی دانشجویان به سمت پلیس است.

 

بنابر گزارش رسانه های محلی فرانسه، تظاهرات دانشجویان در شهرهای مختلف این کشور از جمله لیون، استراسبورگ و نیس برگزار شده است.

مهر

پلیس اسرائیل خواستار محاکمه نتانیاهو شد

به گزارش شبکه 2 تلویزیون اسرائیل، پلیس “اسرائیل” خودش را آماده انتقال پرونده‌های تحقیق درباره نتانیاهو و اتهامات فساد مالی وارده علیه او به دفتر دادستانی کل کرده است و قرار است اوایل هفته آینده این پرونده‌ها را به همراه توصیه‌های ارائه شده مبنی بر لزوم محاکمه نتانیاهو، به دادستانی کل تحویل دهد.

ادامه »

اسراییل, جهان, خبر, فساد

برگزاری تظاهرات گسترده علیه سیاست‌های ریاضتی دولت انگلیس درحوزه بهداشت و درمان

هزاران معترض به سیاست های ریاضتی، خصوصی سازی و بهداشتی و درمانی دولت محافظه کار ‘ترزا می’ نخست وزیر انگلیس که منجر به بروز بحران مالی و مشکلات جدی در سازمان خدمات بهداشت ملی انگلیس ( ان اچ اس) شده است، در لندن راهپیمایی کردند.

ادامه »

انگلستان, جهان, خبر