صدور دستور بازداشت ۳۰۰ نفر از اعضای ارتش ترکیه در ارتباط با جنبش گولن

به گزارش روسیه الیوم، دادستان کل ترکیه حکم بازداشت ۳۰۰ نفر از اعضای ارتش این کشور به دلیل ارتباط با «فتح الله گولن» روحانی ارشد مخالف ساکن آمریکا را صادر کرد.

ادامه »

امریکا, ترکیه, جهان, خبر, غرب اروپا

شکایت علیه دولت فرانسه به خاطر فروش سلاح به عربستان و امارات

دو جمعیت حقوقی که پیشتر از دولت فرانسه خواسته بودند فروش سلاح به عربستان و امارات را متوقف کند و تاکنون جوابی نگرفته‌اند، اعلام کردند در این رابطه از دولت شکایت می‌کنند.

ادامه »

المان, امارات, جنوب غرب آسیا, جهان, خبر, عربستان سعودی, غرب اروپا, فرانسه

مقام آلمانی: تحریم‌ها علیه روسیه موفق نبوده و باید کاهش یابند

به نقل از روزنامه “دی ولت” آلمان، ” مانوئلا اشوسیگ”، معاون حزب سوسیال دموکرات آلمان خواستار آمادگی برای مذاکرات بیشتر با روسیه کاهش تحریم های اروپا علیه مسکو شد.

ادامه »

المان, تشنج زدایی, جهان, خبر, روسیه, غرب اروپا

مخالفان «می» در انتخابات شورای محلی انگلیس پیروز شدند

نتایج منتشرشده از انتخابات محلی و انتخابات مربوط به‌گزینش شهرداران شماری از شهرهای انگلیس، ولز و اسکاتلند، در روز شنبه مؤید پیروزی حزب کارگر و مخالف حزبی تزرا می نخست وزیر کنونی این کشور است.   به گزارش روز شنبه ایرنا، بر اساس نتایج اعلام‌شده، حزب کارگر به رهبر جرمی کوربین با 2 هزار و

ادامه »

انگلستان, جهان, خبر, غرب اروپا

تظاهرات ۲۰ هزار نفری دانشجویان فرانسوی علیه نظام آموزشی این کشور

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، بیش از ۲۰ هزار دانشجوی فرانسوی در اعتراض به ساختار نظامی آموزشی در شهرهای مختلف این کشور دست به تظاهرات زدند.

 

بر اساس این گزارش، گفته می شود این دومین بار طی چند روز گذشته است که دانشجویان فرانسوی دست به اعتراضات خیابانی می زنند.

 

گفته می شود در جریان برگزاری این تظاهرات، دستکم ۱۰ هزار دانشجو در شهر پاریس و بیش از ۱۰ هزار تن دیگر در شهرهای مختلف فرانسه به خیابان آمده اند.

 

دانشجویان معترض فرانسوی به کمبود اعتبارات دولتی در دانشگاه های این کشور دست به اعتراض زده اند.

 

در پاریس، راهپیمایی اعتراضی دانشجویان از ساعت ۲ عصر به وقت محلی از باغ لوکزامبورگ در این شهر آغاز شده و تا محل ساختمان وزارت آموزش فرانسه ادامه یافت.

 

همچنین خبرها حاکی از پرتاب گلوله های برف و بطری خالی از سوی دانشجویان به سمت پلیس است.

 

بنابر گزارش رسانه های محلی فرانسه، تظاهرات دانشجویان در شهرهای مختلف این کشور از جمله لیون، استراسبورگ و نیس برگزار شده است.

مهر

پلیس اسرائیل خواستار محاکمه نتانیاهو شد

به گزارش شبکه 2 تلویزیون اسرائیل، پلیس “اسرائیل” خودش را آماده انتقال پرونده‌های تحقیق درباره نتانیاهو و اتهامات فساد مالی وارده علیه او به دفتر دادستانی کل کرده است و قرار است اوایل هفته آینده این پرونده‌ها را به همراه توصیه‌های ارائه شده مبنی بر لزوم محاکمه نتانیاهو، به دادستانی کل تحویل دهد.

ادامه »

اسراییل, جهان, خبر, فساد

برگزاری تظاهرات گسترده علیه سیاست‌های ریاضتی دولت انگلیس درحوزه بهداشت و درمان

هزاران معترض به سیاست های ریاضتی، خصوصی سازی و بهداشتی و درمانی دولت محافظه کار ‘ترزا می’ نخست وزیر انگلیس که منجر به بروز بحران مالی و مشکلات جدی در سازمان خدمات بهداشت ملی انگلیس ( ان اچ اس) شده است، در لندن راهپیمایی کردند.

ادامه »

انگلستان, جهان, خبر