هشدار رئیس کنفرانس امنیتی مونیخ نسبت به بروز جنگ‌های جدید

وولفگانگ ایشینگر نسبت به بروز جنگ‌های جدید در جهان هشدار داد. رئیس کنفرانس امنیتی مونیخ گفت که احتمال بروز این جنگ‌ها از ده‌ها سال پیش تاکنون تااین حد زیاد نبوده و یکی از دلایل آن عدم اعتماد روسیه و آمریکا به یکدیگر است.

ادامه »

آلمان, جهان, خبر, سیاسی

هزاران معترض ضدفاشیست روز شنبه در شهرهای مختلف ایتالیا تظاهرات کردند

به گزارش خبرگزاری فرانسه، سازماندهان این تظاهرات اعلام کردند که پس از دعوت سازمان های مردم نهاد، اتحادیه ها، گروه های سیاسی چپگرا و سازمان های ضدفاشیستی، حدود ده تا سی هزار نفر روز شنبه در این تظاهرات شرکت کردند.

ادامه »

ایتالیا, جهان, حقوق بشر, خبر

تظاهرات ۲۰ هزار نفری دانشجویان فرانسوی علیه نظام آموزشی این کشور

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، بیش از ۲۰ هزار دانشجوی فرانسوی در اعتراض به ساختار نظامی آموزشی در شهرهای مختلف این کشور دست به تظاهرات زدند.

 

بر اساس این گزارش، گفته می شود این دومین بار طی چند روز گذشته است که دانشجویان فرانسوی دست به اعتراضات خیابانی می زنند.

 

گفته می شود در جریان برگزاری این تظاهرات، دستکم ۱۰ هزار دانشجو در شهر پاریس و بیش از ۱۰ هزار تن دیگر در شهرهای مختلف فرانسه به خیابان آمده اند.

 

دانشجویان معترض فرانسوی به کمبود اعتبارات دولتی در دانشگاه های این کشور دست به اعتراض زده اند.

 

در پاریس، راهپیمایی اعتراضی دانشجویان از ساعت ۲ عصر به وقت محلی از باغ لوکزامبورگ در این شهر آغاز شده و تا محل ساختمان وزارت آموزش فرانسه ادامه یافت.

 

همچنین خبرها حاکی از پرتاب گلوله های برف و بطری خالی از سوی دانشجویان به سمت پلیس است.

 

بنابر گزارش رسانه های محلی فرانسه، تظاهرات دانشجویان در شهرهای مختلف این کشور از جمله لیون، استراسبورگ و نیس برگزار شده است.

مهر

پلیس اسرائیل خواستار محاکمه نتانیاهو شد

به گزارش شبکه 2 تلویزیون اسرائیل، پلیس “اسرائیل” خودش را آماده انتقال پرونده‌های تحقیق درباره نتانیاهو و اتهامات فساد مالی وارده علیه او به دفتر دادستانی کل کرده است و قرار است اوایل هفته آینده این پرونده‌ها را به همراه توصیه‌های ارائه شده مبنی بر لزوم محاکمه نتانیاهو، به دادستانی کل تحویل دهد.

ادامه »

اسراییل, جهان, خبر, فساد

برگزاری تظاهرات گسترده علیه سیاست‌های ریاضتی دولت انگلیس درحوزه بهداشت و درمان

هزاران معترض به سیاست های ریاضتی، خصوصی سازی و بهداشتی و درمانی دولت محافظه کار ‘ترزا می’ نخست وزیر انگلیس که منجر به بروز بحران مالی و مشکلات جدی در سازمان خدمات بهداشت ملی انگلیس ( ان اچ اس) شده است، در لندن راهپیمایی کردند.

ادامه »

انگلستان, جهان, خبر