تظاهرات گسترده یمنی‌ها علیه آمریکا

تظاهرات گسترده‌ای صبح امروز دوشنبه در مناطق و استان‌های مختلف یمن با شعار “آمریکا پشت درگیری نظامی و اقتصادی و تداوم جنگ و محاصره یمن قرار دارد” به راه افتاده است.

 

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت المیادین، استان های صعده، تعز، حجه و بسیاری از استان‌ها و دیگر مناطق یمن صبح امروز صحنه تظاهرات مردمی بود و کمیته سازماندهی تظاهرات از مردم این کشور خواست در تظاهرات علیه درگیری نظامی آمریکا در یمن مشارکت گسترده‌ای داشته باشند.

 

در همین راستا، عبدالله بن عامر، معاون مدیر اداره ارشاد اخلاقی وابسته به وزارت دفاع یمن در صنعا گفت، این اداره مستندسازی نقش آمریکا در حمله به یمن را برعهده می‌گیرد. مرکز اطلاعات اداره ارشاد اخلاقی در آینده این کار را انجام می‌دهد.

 

وی افزود، فرایند مستندسازی شامل تسلیحات، حمایت لجستیک، مدیریت حملات هوایی و تمامی اقدامات آمریکا خواهد بود که تایید می‌کند مدیریت ائتلاف عربی کاملا آمریکایی است‌.

 

ابن عامر گفت، علاوه بر گزارش‌های سال‌های گذشته که بخشی از نقش آمریکا در حمله به یمن را فاش می‌کنند همان نقشی که اگر نبود حمله‌ای صورت نمی‌گرفت و تا به امروز هم ادامه نمی‌یافت، برخی از اعضای کنگره آمریکا اعترافاتی کرده‌اند که موید این امر است‌.

پایگاه نظامی چین در امارات؛ آیا ابوظبی به متحد مشکوک آمریکا تبدیل شده است؟

پس از ادعای منابع خبری آمریکایی درباره وجود یک پایگاه نظامی چینی در خاک امارات، برخی تحلیلگران از مشکوک شدن واشنگتن به امارات و احتمال اثرگذاری این مسئله بر خریدهای تسلیحاتی ابوظی از آمریکا سخن به میان آورده‌اند.

ادامه

الجزایر, امارات, امریکا, ایران, جنگ سرد, جهان, چین, خاورمیانه, قطر, مقاله, ناتو

مقتدی صدر خواستار اعلام انحلال شبه‌نظامیان طرفدار ایران شد

مقتدی صدر، روحانی بانفوذ شیعه عراق که ائتلاف به رهبری او با کسب ۷۳ کرسی، پیروز انتخابات پارلمانی اخیر این کشور شده، از گروه‌های مسلح شیعه طرفدار ایران خواست تا در صورت علاقمندی به مشارکت در دولت آینده عراق، اعلام انحلال کنند.

ادامه

ایران, جهان, خاورمیانه, خبر, عراق

انتقال تجهیزات ارتش آمریکا از سوریه به عراق

شبکه اطلاع رسانی مقاومت عراق به نقل از یک منبع امنیتی گزارش داد که نظامیان آمریکایی تجهیزات جدیدی را از سوریه به عراق و به طور ویژه به پایگاه الحریر در استان اربیل در شمال عراق انتقال داده‌اند.

ادامه

امریکا, جهان, حقوق بشر, خاورمیانه, خبر, دخالت نظامی, سوریه, عراق