محمد بن‌سلمان: فلسطینی‌ها یا پیشنهادات را قبول کنند، یا ساکت باشند!

روزنامه اسرائیلی معاریو، به نقل از ولیعهد عربستان نوشت که مساله فلسطین اولویت نیست و فلسطینی‌ها باید ساکت شوند و از شکایت کردن دست بردارند.

ادامه »

اسراییل, امریکا, ایران, جهان, خبر, عربستان سعودی, فلسطین

وزیر دفاع آمریکا، درگیری نظامی ایران و اسرائیل را محتمل دانست

به نقل از جروزالم‌پست، «جیمز متیس»، وزیر دفاع آمریکا، روز گذشته پس از دیدار با «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ اسرائیل در واشنگتن، درباره خطر درگیری مستقیم میان این رژیم و ایران در سوریه هشدار داد.

ادامه »

اسراییل, امریکا, ایران, جهان, خبر, فلسطین

درگیری تازه در نوار غزه با سه کشته و حدود هزار زخمی

بنا به گفته وزیر بهداشت اسرائیل در جریان تظاهرات فلسطینی‌ها در منطقه مرزی اسرائیل و نوار غزه، طی روز جمعه بر اثر شلیک سربازان اسرائیلی سه فلسطینی کشته و نزدیک به هزار نفر زخمی شدند.

ادامه »

اسراییل, تروریسم, خبر, فلسطین

به‌دلیل دنبال روی از ترامپ در مسئله فلسطین؛ رئیس‌جمهور رومانی استعفای نخست‌وزیر را خواستار شد

به گزارش ای‌بی‌سی‌نیوز، «کلاوس یوهانیس» رئیس‌جمهوری رومانی، امروز جمعه، از «ویوریکا دانیسلا» نخست‌وزیر خواست استعفا دهد؛ چرا که وی برای فعالیت در این سمت مناسب نیست.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, رومانی, شرق اروپا, فلسطین

تظاهرات گسترده اسرائیلی‌ها علیه طرح اخراج اتباع آفریقایی

هزاران تن از شهروندان اسرائیلی در اعتراض به طرح اخیر دولت برای اخراج اتباع آفریقایی که به شکل غیرقانونی وارد اراضی اشغالی شده‌اند، تظاهرات کردند.

 

به گزارش اسکای نیوز، این تظاهرات شنبه شب در مرکز تلاویو برگزار شد و طی آن شرکت‌کنندگان طرح دولت برای اخراج اتباع آفریقایی را به شدت محکوم کردند.

 

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل ژانویه گذشته برنامه‌ای را برای خروج داوطلبانه پناهجویان از اراضی اشغالی در ازای دریافت مبلغی پول و یا زندانی شدن به مدت نامحدود و اخراج اجباری در نهایت را اعلام کرد.

 

دادگاه عالی اسرائیل اجرای این طرح را متوقف کرده و به دولت تا 26 مارس برای ارائه توجیه قضایی مفصل‌تر فرصت داده است.

 

رسانه‌های اسرائیلی شمار تظاهرکنندگان را به بیش از 20 هزار تن تخمین زدند.

 

این طرح انتقادهای زیادی به ویژه از سوی کمیساری‌ عالی امور آوارگان سازمان ملل و برخی جریان‌های داخلی در اسرائیل را به دنبال داشت.

 

وزارت داخلی اسرائیل اعلام کرده که 42 هزار مهاجر آفریقایی در اراضی اشغالی ساکن هستند که نیمی از آن‌ها زن و کودک می‌باشند.

ایسنا

محمود عباس سفیر آمریکا را «توله‌سگ» خواند!

به گزارش خبرگزاری فرانسه، «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، روز گذشته در نشستی در رام‌الله، از «دیوید فریدمن» سفیر آمریکا در تل‌آویو به علت حمایت او از شهرک‌سازی اسرائیل در اراضی اشغالی، به شدت انتقاد کرد و او را «توله‌سگ» خواند.

ادامه »

اسراییل, امریکا, جهان, خبر, فلسطین

پیش بینی نیوزویک از سقوط نتانیاهو

نیوزویک طرح روی جلد شماره جدید خود را به پیش بینی در خصوص احتمال برکناری «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسراییل از این سمت به دلیل فساد مالی و همچنین اینکه در صورت برکناری وی چه آینده ای در انتظار اسراییل خواهد بود اختصاص داده است.

ادامه »

اسراییل, جهان, حقوق بشر, خبر, فساد, فلسطین

تهدید هیلی علیه کشورهای مخالف نظر آمریکا در سازمان ملل

نشریه فارین پالیسی در شماره روز گذشته (پنجشنبه) خود از تلاش تهدید آمیز ‘نیکی هیلی’ نماینده آمریکا در سازمان ملل برای قطع کمک به کشورهایی خبر داد که در این سازمان از آمریکا حمایت نمی کنند.

ادامه »

اسراییل, امریکا, جهان, خبر, زیمبابوه, ویتنام