لاوروف از برگزاری نشست ضد ایرانی در ورشو ابراز تاسف کرد

وزیر امور خارجه روسیه با ابراز تاسف از برگزاری نشست ضد ایرانی آمریکا در ورشو پایتخت لهستان اعلام کرد: این نشست برای پیشبرد اقدامات به منظور بازداشتن ایران برگزار می‌شود.

ادامه »

اتحادیه اروپا, اذربایجان, اسراییل, امریکا, ایران, ترکیه, جهان, خاورمیانه, خبر, روسیه, فلسطین

اکونومیست؛ پایان هژمونی آمریکا

«اکونومیست» در مطلبی با عنوان «پایان هژمونی آمریکا» آورده است: آمریکا با عقب نشینی از افتضاح در خاورمیانه فرصت‌هایی را برای روسیه و دیگر طرف‌ها فراهم می‌آورد.

ادامه »

اسراییل, امریکا, ترکیه, جهان, چین, خبر, روسیه, سوریه, شمال اروپا, عربستان سعودی, فلسطین, قطر, لبنان, لیبی, مصر, یمن

جلیقه زردها در تل‌آویو علیه برنامه‌های اقتصادی دولت راست‌گرای نتانیاهو به خیابان آمدند

به گزارش روز یکشنبه خبرگزاری آناتولی ترکیه، صدها اسرائیلی‌ در اعتراض به گرانی و افزایش هزینه های زندگی، شامگاه شنبه به خیابان های تل آویو ریختند و علیه برنامه‌های معیشتی نتانیاهو شعار دادند.

ادامه »

اسراییل, اعتراضات اجتماعی, جهان, حقوق بشر, خبر

تظاهرات گسترده اسرائیلی‌ها علیه طرح اخراج اتباع آفریقایی

هزاران تن از شهروندان اسرائیلی در اعتراض به طرح اخیر دولت برای اخراج اتباع آفریقایی که به شکل غیرقانونی وارد اراضی اشغالی شده‌اند، تظاهرات کردند.

 

به گزارش اسکای نیوز، این تظاهرات شنبه شب در مرکز تلاویو برگزار شد و طی آن شرکت‌کنندگان طرح دولت برای اخراج اتباع آفریقایی را به شدت محکوم کردند.

 

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل ژانویه گذشته برنامه‌ای را برای خروج داوطلبانه پناهجویان از اراضی اشغالی در ازای دریافت مبلغی پول و یا زندانی شدن به مدت نامحدود و اخراج اجباری در نهایت را اعلام کرد.

 

دادگاه عالی اسرائیل اجرای این طرح را متوقف کرده و به دولت تا 26 مارس برای ارائه توجیه قضایی مفصل‌تر فرصت داده است.

 

رسانه‌های اسرائیلی شمار تظاهرکنندگان را به بیش از 20 هزار تن تخمین زدند.

 

این طرح انتقادهای زیادی به ویژه از سوی کمیساری‌ عالی امور آوارگان سازمان ملل و برخی جریان‌های داخلی در اسرائیل را به دنبال داشت.

 

وزارت داخلی اسرائیل اعلام کرده که 42 هزار مهاجر آفریقایی در اراضی اشغالی ساکن هستند که نیمی از آن‌ها زن و کودک می‌باشند.

ایسنا

محمود عباس سفیر آمریکا را «توله‌سگ» خواند!

به گزارش خبرگزاری فرانسه، «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، روز گذشته در نشستی در رام‌الله، از «دیوید فریدمن» سفیر آمریکا در تل‌آویو به علت حمایت او از شهرک‌سازی اسرائیل در اراضی اشغالی، به شدت انتقاد کرد و او را «توله‌سگ» خواند.

ادامه »

اسراییل, امریکا, جهان, خبر, فلسطین

پیش بینی نیوزویک از سقوط نتانیاهو

نیوزویک طرح روی جلد شماره جدید خود را به پیش بینی در خصوص احتمال برکناری «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسراییل از این سمت به دلیل فساد مالی و همچنین اینکه در صورت برکناری وی چه آینده ای در انتظار اسراییل خواهد بود اختصاص داده است.

ادامه »

اسراییل, جهان, حقوق بشر, خبر, فساد, فلسطین

تهدید هیلی علیه کشورهای مخالف نظر آمریکا در سازمان ملل

نشریه فارین پالیسی در شماره روز گذشته (پنجشنبه) خود از تلاش تهدید آمیز ‘نیکی هیلی’ نماینده آمریکا در سازمان ملل برای قطع کمک به کشورهایی خبر داد که در این سازمان از آمریکا حمایت نمی کنند.

ادامه »

اسراییل, امریکا, جهان, خبر, زیمبابوه, ویتنام