مخالفت با خصوصی‌سازی، تغییر قانون کار و افزایش سن بازنشستگی، سندیکاهای کارگری را در آتن به‌خیابان‌ها آورد

هزاران نفر از کارگران بیمارستا‌ن‌ها، مترو و حمل و نقل یونان در اعتراض به محدود کردن حق اعتصاب سندیکاهای کارگری از ابتدای این هفته، به خیابان‌ها آمده‌اند.

ادامه »

جهان, حقوق بشر, خبر, کارگری, یونان

اعتصاب وسایل نقلیه عمومی یونان در اعتراض به‌اصلاحات نئولیبرالیستی

اتحادیه حمل و نقل درون شهری یونان به نشانه مخالفت با قوانین جدید کار، کاهش حقوق و مزایای بازنشستگان و بخصوص اصلاح قانون دریافت مجوز برگزاری اعتصاب و تظاهرات توسط دولت یونان، از صبح امروز جمعه دست به اعتصاب زدند.

ادامه »

جهان, حقوق بشر, خبر, کارگری, یونان

نشست حزب‌های کمونیست و کارگری کشورهای حوزۀ‌های مدیترانه، خلیج فارس و منطقه خاورمیانه

نشست حزب‌های کمونیست و کارگری کشورهای حوزه‌های مدیترانه و خلیج‌فارس و منطقهٔ خاورمیانه روز یکشنبه ۵ آذرماه،‌با حضور چهارده حزب کارگری و کمونیستی در آتن، پایتخت یونان برگزار شد. مهمترین رویدادهای منطقه،‌ و خصوصاْ همبستگی با خلق فلسطین،‌موضوع های اساسی تبادل نظر و بحث های نشست را در بر می گرفت. نمایندۀ کمیتۀ مرکزی حزب

ادامه »

جهان, دیدگاه, سخنرانی, فلسطین, کارگری, گزارش, یونان

تظاهرات در یونان و نروژ علیه تصمیم ترامپ در مورد بیت‌المقدس

به نقل از فلسطین الیوم، راهپیمایی در یونان توسط سندیکای کارگران یونان برگزار شده و در آن تعداد زیادی شرکت کردند. این راهپیمایی از مرکز شهر آتن آغاز شد و تظاهرکنندگان به سمت سفارت آمریکا رفتند تا اعتراض خود را نسبت به این تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا مطرح کنند.   تظاهرکنندگان پرچم‌های فلسطین

ادامه »

اسراییل, امریکا, جهان, خبر, فلسطین, نروژ, یونان

اعتصاب سراسری در مخالفت با سیاست‌های ریاضت اقتصادی دولت یونان

بزرگترین اتحادیه یونان یعنی اتحادیه کارگری ( یسه) و بزرگترین اتحادیه سراسری کارمندی این کشور( اد دی) ، اتحادیه کارگران مبارز (پامه)، اتحادیه سراسری معلمین و اساتید (المه) با انتشار بیانیه ای مشترک امروز را روز اعتصاب عمومی 24 ساعته اعلام کردند.   در این بیانیه آمده است: اطاعت کورکورانه دولت (ظاهرا) چپ گرای یونان

ادامه »

اعتراضات اجتماعی, حقوق بشر, خبر, کارگری, یونان

تظاهرات هزاران یونانی‌ در اعتراض به سفر اوباما به این کشور!

معترضان چپ‌گرای یونان در اعتراض به سفر رئیس جمهور آمریکا به آتن به خیابان‌ها آمدند و با پلیس درگیر شدند. نیروهای امنیتی برای متفرق کردن معترضان از گاز اشک‌آور استفاده کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری راشاتودی، روز سه شنبه حدود ۷۰۰۰ معترض به خیابان‌های مرکز آتن آمدند تا علیه سفر باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا به کشورشان اعتراض کنند.

معترضان در ابتدا قصد داشتند به سمت محل سفارت آمریکا در بخش دیگری از شهر آتن بروند اما همزمان با درگیری معترضان با افسران پلیس این روند متوقف شد.

بر روی بنرهای معترضان نوشته شده بود: “ما به حامی نیاز نداریم ” و “یانکی‌ها به خانه بروید”. علاوه بر این یکی از معترضان پرچم آمریکا را به آتش کشید.

به دلیل سفر دو روزه باراک اوباما ممنوعیت هرگونه تجمع در آتن برقرار شده است. پلیس ضد شورش هم در مسیر حرکت اوباما مستقر شده و برخی از خیابان‌ها را بسته است.

براساس گزارش آسوشیتدپرس در جریان اعتراضات هیچ فردی زخمی یا بازداشت نشد.

بیش از ۵۰۰۰ افسر پلیس برای برقراری امنیت در مرکز آتن مستقر شدند.

حدود ۱۰۰۰ معترض دیگر هم اعتراض مشابهی در دومین شهر بزرگ یونان “تسالونیکی” برگزار کردند.

این معترضان به سیاست آمریکا که به گفته آنها تنش‌زایی با کشورهای مختلف سراسر جهان است، اعتراض داشتند.

به گفته یکی از روزنامه نگاران یونانی این معترضان همچنین به تلاش آمریکا برای سرنگونی دولت اوکراین انتقاد داشتند. علاوه بر این معترضان آمریکا را به حمایت از افراط گرایان که به تبعات مشخصی ختم می‌شود متهم می‌کند.