ماوریکوس؛ آزادی و استقلال سندیکاها ازجمله مهمترین مسائل کارگری در هر جامعه است

دبیرکل فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری می‌گوید: اتحادیه‌های کارگری جهان باید برای مقابله با سیاست‌های کاپیتالیسم جهانی به ویژه در دوران آمریکای ترامپ با هم متحد شوند. هرگز اجازه نمی‌دهیم سرنوشت کارگران و مشکلات طبقه کارگر، قربانی بازی‌های سیاسی بازیگران نظام لیبرالیسم شود. 

ادامه »

امریکا, ایران, جهان, کارگری, گفتگو, یونان

در آتن هزاران تن از مخالفان تجاوز موشکی به سوریه، پرچم آمریکا را به آتش کشیدند

به گزارش آسوشیتدپرس، هزاران شهروند یونانی با شرکت در راهپیمایی اعتراض آمیز در آتن، مخالفت خود را با اقدام جنایتکارانه سه کشور آمریکا، فرانسه و انگلیس علیه سوریه اعلام کردند.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, ضد جنگ, غرب اروپا, یونان

مخالفت با خصوصی‌سازی، تغییر قانون کار و افزایش سن بازنشستگی، سندیکاهای کارگری را در آتن به‌خیابان‌ها آورد

هزاران نفر از کارگران بیمارستا‌ن‌ها، مترو و حمل و نقل یونان در اعتراض به محدود کردن حق اعتصاب سندیکاهای کارگری از ابتدای این هفته، به خیابان‌ها آمده‌اند.

ادامه »

جهان, حقوق بشر, خبر, کارگری, یونان

اعتصاب وسایل نقلیه عمومی یونان در اعتراض به‌اصلاحات نئولیبرالیستی

اتحادیه حمل و نقل درون شهری یونان به نشانه مخالفت با قوانین جدید کار، کاهش حقوق و مزایای بازنشستگان و بخصوص اصلاح قانون دریافت مجوز برگزاری اعتصاب و تظاهرات توسط دولت یونان، از صبح امروز جمعه دست به اعتصاب زدند.

ادامه »

جهان, حقوق بشر, خبر, کارگری, یونان

نشست حزب‌های کمونیست و کارگری کشورهای حوزۀ‌های مدیترانه، خلیج فارس و منطقه خاورمیانه

نشست حزب‌های کمونیست و کارگری کشورهای حوزه‌های مدیترانه و خلیج‌فارس و منطقهٔ خاورمیانه روز یکشنبه ۵ آذرماه،‌با حضور چهارده حزب کارگری و کمونیستی در آتن، پایتخت یونان برگزار شد. مهمترین رویدادهای منطقه،‌ و خصوصاْ همبستگی با خلق فلسطین،‌موضوع های اساسی تبادل نظر و بحث های نشست را در بر می گرفت. نمایندۀ کمیتۀ مرکزی حزب

ادامه »

جهان, دیدگاه, سخنرانی, فلسطین, کارگری, گزارش, یونان

تظاهرات هزاران یونانی‌ در اعتراض به سفر اوباما به این کشور!

معترضان چپ‌گرای یونان در اعتراض به سفر رئیس جمهور آمریکا به آتن به خیابان‌ها آمدند و با پلیس درگیر شدند. نیروهای امنیتی برای متفرق کردن معترضان از گاز اشک‌آور استفاده کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری راشاتودی، روز سه شنبه حدود ۷۰۰۰ معترض به خیابان‌های مرکز آتن آمدند تا علیه سفر باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا به کشورشان اعتراض کنند.

معترضان در ابتدا قصد داشتند به سمت محل سفارت آمریکا در بخش دیگری از شهر آتن بروند اما همزمان با درگیری معترضان با افسران پلیس این روند متوقف شد.

بر روی بنرهای معترضان نوشته شده بود: “ما به حامی نیاز نداریم ” و “یانکی‌ها به خانه بروید”. علاوه بر این یکی از معترضان پرچم آمریکا را به آتش کشید.

به دلیل سفر دو روزه باراک اوباما ممنوعیت هرگونه تجمع در آتن برقرار شده است. پلیس ضد شورش هم در مسیر حرکت اوباما مستقر شده و برخی از خیابان‌ها را بسته است.

براساس گزارش آسوشیتدپرس در جریان اعتراضات هیچ فردی زخمی یا بازداشت نشد.

بیش از ۵۰۰۰ افسر پلیس برای برقراری امنیت در مرکز آتن مستقر شدند.

حدود ۱۰۰۰ معترض دیگر هم اعتراض مشابهی در دومین شهر بزرگ یونان “تسالونیکی” برگزار کردند.

این معترضان به سیاست آمریکا که به گفته آنها تنش‌زایی با کشورهای مختلف سراسر جهان است، اعتراض داشتند.

به گفته یکی از روزنامه نگاران یونانی این معترضان همچنین به تلاش آمریکا برای سرنگونی دولت اوکراین انتقاد داشتند. علاوه بر این معترضان آمریکا را به حمایت از افراط گرایان که به تبعات مشخصی ختم می‌شود متهم می‌کند.