فرماندار اوکیناوا: با ساخت پایگاه جدید آمریکایی مخالفیم/ به‌ جای ساخت پایگاه نظامی، صلح برپا کنید

فرماندار جدید اوکیناوای ژاپن در آستانه سفرش به آمریکا خطاب به مردم این کشور گفت: به جای ساخت پایگاه نظامی، صلح برپا کنید.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, ژاپن, شرق آسیا, ضد جنگ

حزب‌های کمونیست و کارگری جهان بمباران سوریه توسط آمریکا، بریتانیا، و فرانسه را محکومیت می‌کنند

بیانیهٔ مشترک حزب‌های کمونیست و کارگری جهان در محکومیت بمباران سوریه توسط ایالات متحد آمریکا، بریتانیا، و فرانسه

ادامه »

امریکا, انگلستان, بیانیه, جهان, دیدگاه, سوریه, شمال غرب آسیا, ضد جنگ, فرانسه

تظاهرات ضد هسته‌ای در آلمان با تشکیل رنجیره انسانی از سفارت آمریکا تا کره‌شمالی در برلین

صدها تن از معترضان با تشکیل رنجیره انسانی از سفارت آمریکا تا کره‌شمالی در برلین،‌ به افزایش تنش‌ها و جنگ لفظی میان دو کشور اعتراض کردند.

 

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، معترضان همچنین روی طبل‌هایی که به شکل ظروف زباله اتمی رنگ‌آمیزی شده بود می‌کوبیدند، بنرهایی با شعار “صلح بسازید، نه جنگ” تکان می‌دادند و یک موشک هسته‌ای ماکت داشتند که افرادی مقابل آنها با ماسک دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا و کیم جونگ اون، رهبر کره‌شمالی حرکت می‌کردند.

 

سازمان‌های بین‌المللی که در تظاهرات روز شنبه در پایتخت آلمان حضور داشتند شامل صلح سبز و متخصصان بین‌المللی برای پیشگیری از جنگ هسته‌ای بودند.

 

الکس روزن، یکی از معترضان می‌گفت با توجه به اینکه آمریکا و روسیه هزاران سلاح هسته‌ای دارند، بحران کنونی در شبه جزیره کره تنها تهدید جنگ را افزایش می‌دهد.

 

اخیرا تنش در شبه جزیره کره با لفاظی‌ها میان کره‌شمالی و آمریکا بالا گرفته است و کارشناسان از وقوع یک جنگ اتمی میان دو کشور ابراز نگرانی می‌کنند؛ جنگی که می‌تواند میلیون‌ها قربانی بگیرد و خسارت‌های جبران‌ناپذیری را وارد آورد.
ایسنا

 

گزارش پزشکان بدون مرز؛ انتخاب دشوار ساکنان رقه میان “میدان مین” و”بمباران هوایی”

سازمان پزشکان بدون مرز اعلام کرد، تشدید درگیری‌ها در رقه سوریه، ساکنان این شهر را وادار کرده بین ماندن تحت شرایط بمباران شدید با عبور از خطوط مقدم و میدان‌های مین‌، تصمیم بگیرند.   به نقل از الیوم السابع، بوک لیندرس، هماهنگ کننده امور فوق‌العاده سازمان پزشکان بدون مرز در گزارشی به این سازمان در

ادامه »

جهان, حقوق بشر, خبر, سوریه, ضد جنگ

گوترش: سازمان ملل باید اصلاح شود / جنگ سوریه برنده‌ای ندارد

به گزارش خبرگزاری رویترز، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل گفت، نهادهای بین‌المللی از جمله سازمان ملل متحد باید خودشان را اصلاح کرده و تطبیق دهند تا بتوانند از ارزش‌های روشنگری دفاع کنند.   او در سخنرانی‌اش در لندن گفت: بزرگترین هدیه اروپا برای جهان، ارزش‌های روشنگری است. حال این ارزش‌ها زیر سوال رفته و تهدید

ادامه »

جهان, خبر, سوریه

روسیه هشدار داد که استفاده از زور در کره کاملا غیرقابل قبول است!

در حالی که چین و روسیه به واشنگتن علیه اعمال نیروی نظامی تهدیدآمیز علیه کره شمالی هشدار دادند وزیر امور خارجه آمریکا گفت ناکامی در سرکوب توسعه برنامه موشکی و اتمی کره شمالی می‌تواند منجر به پیامدهای فاجعه باری شود.   به نقل از خبرگزاری رویترز، واشنگتن اخیرا پکن را به خاطر تلاش‌هایش برای کنترل

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه, ضد جنگ

جرمی کوربین: ما خواهان امنیت و صلح جهان هستیم!

بوریس جانسون وزیر خارجه انگلیس ضمن حمله به مواضع ضد جنگ «جرمی کوربین» رهبر چپ گرای حزب کارگر مدعی شد در صورت پیروزی او در انتخابات پارلمانی در پیش رو، امنیت کشورش در معرض خطری جدی قرار خواهد گرفت.   بوریس جانسون در یادداشت که روز پنجشنبه و در آستانه انتخابات پارلمانی انگلیس در روزنامه

ادامه »

انگلستان, جهان, خبر, ضد جنگ