تظاهرات ضد ریاضتی جلیقه زردها در لندن با درخواست انتخابات زودهنگام

صد ها نفر از مردم انگلیس در اعتراضات ضد ریاضت اقتصادی در لندن به خیابان‌ها آمده و خواستار برگزاری انتخابات زود هنگام شدند.

 

به گزارش خبرگزاری رویترز، بسیاری از معترضان لندن جلیقه زرد پوشیده بودند.

 

بر اساس ویدئویی که توسط انجمن “مردم علیه ریاضت اقتصادی” منتشر شد، مردم پیش از حرکت به سمت پارلمان، زیر بنری با عنوان ” بریتانیا شکسته است ” تجمع کرده بودند.

 

در این تظاهرات اعضای “کمپین آرای مردم انگلیس” نیز حضور داشتند که خواستار برگزاری رفراندوم درباره توافق پیشنهادی بریگزیت ترزا می، نخست وزیر انگلیس هستند. قرار است این توافق در چند روز آینده در پارلمان به رای گذاشته شود.

 

پوشیدن جلیقه‌های زرد و نارنجی در تظاهرات لندن، باعث شده بود که این تظاهرات بسیار مشابه تظاهرات جلیقه زردها در فرانسه باشد؛ اعتراضاتی که از ماه نوامبر در شهرهای مختلف فرانسه برگزار شده و هنوز ادامه دارد.
ایسنا

مخالفان برنامه ریاضت اقتصادی دولت آرژانتین به خیابان‌ها آمدند

به گزارش خبرگزاری رویترز، در نخستین دور از اعتراضات برنامه ریزی شده علیه برنامه ریاضت اقتصادی دولت و افزایش هزینه خدمات عمومی، ده ها هزار آرژانتینی در خیابانهای بوئنس آیرس تظاهرات کردند.

ادامه »

ارژانتین, اعتراضات اجتماعی, امریکای لاتین, جهان, حقوق بشر, خبر

تداوم حضور قدرتمند جلیقه زردها در خیابان‌های فرانسه

به گزارش خبرگزاری فرانسه، معترضان جلیقه زرد فرانسوی در حالی بار دیگر به خیابان ها بازگشته اند که سخنگوی دولت پاریس تاکید کرده است، کسانی که هنوز به اعتراضات ادامه می دهند افرادی تندرو و افراطی هستند که تنها خواستار سرنگونی دولت هستند.

ادامه »

اعتراضات اجتماعی, جهان, خبر, غرب اروپا, فرانسه

ادامه اعتراضات “جلیقه زردها” در فرانسه

به نقل از خبرگزاری رویترز، گزارش شد که درگیری‌های پراکنده‌ای نیز بین معترضان با نیروهای پلیس در چندین شهر فرانسه از جمله شهرهای بوردو و نانت اتفاق افتاد و نیروهای پلیس علیه معترضان گاز اشک آور و نارنجک‌های گیج کننده شلیک کردند.

ادامه »

اعتراضات اجتماعی, جهان, خبر, غرب اروپا, فرانسه

اعتراضات گسترده مردمی در پی خودسوزی یک خبرنگار در تونس

سندیکای ملی روزنامه‌نگاران تونس در بیانیه‌ای در سایت الکترونیکی خود اعلام کرد، عبدالرزاق الزرقی، عکاس خبری به دنبال خودسوزی در اعتراض به شرایط اجتماعی نابسامان و ناامیدی موجود در کشور درگذشت.

ادامه »

اعتراضات اجتماعی, تونس, جهان, حقوق بشر, خبر, شمال افریقا