فرماندار اوکیناوا: با ساخت پایگاه جدید آمریکایی مخالفیم/ به‌ جای ساخت پایگاه نظامی، صلح برپا کنید

فرماندار جدید اوکیناوای ژاپن در آستانه سفرش به آمریکا خطاب به مردم این کشور گفت: به جای ساخت پایگاه نظامی، صلح برپا کنید.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, ژاپن, شرق آسیا, ضد جنگ

حزب‌های کمونیست و کارگری جهان بمباران سوریه توسط آمریکا، بریتانیا، و فرانسه را محکومیت می‌کنند

بیانیهٔ مشترک حزب‌های کمونیست و کارگری جهان در محکومیت بمباران سوریه توسط ایالات متحد آمریکا، بریتانیا، و فرانسه

ادامه »

امریکا, انگلستان, بیانیه, جهان, دیدگاه, سوریه, شمال غرب آسیا, ضد جنگ, فرانسه

تظاهرات ضد جنگ در شهرهای آمریکا با شعار”نه به جنگ در سوریه”

به نقل از روزنامه دیلی میل، این معترضان از جمله شعار می‌دادند “دست‌هایتان را از سوریه دور کنید” و نمادهایی به دست داشتند که روی آنها نوشته شده بود “نه به جنگ علیه سوریه” و “جنگ بی پایان به نفع امپراطور”.

 

همچنین یکسری تظاهر کننده متعلق به یک گروه ضد جنگ به نام CODE PINK نمادی به دست داشتند که رویش نوشته شده بود: “جنگ غیراخلاقی و غیرقانونی عملی قهرمانانه نیست”.

 

این گروه همچنین اعتراضات ضد جنگی را در سانفرانسیسکو در نزدیکی خانه‌های متعلق به دو قانونگذار ارشد آمریکایی شامل دیان فاینستاین، سناتور کالیفرنیا و نانسی پلوسی، رهبر اقلیت مجلس نمایندگان آمریکا سازماندهی کردند.

 

تظاهر کنندگان در مرکز شهر لس‌آنجلس یک “اعتراض اضطراری” را سازماندهی کردند.

 

ده‌ها تن در این تظاهرات با به دست گرفتن علامت‌هایی شرکت کردند و حتی برخی از آنها پرچم‌های سوریه را به دست داشتند.

 

تظاهرات بیشتری از این دست نیز برای امروز (یکشنبه) در اوکلند برنامه‌ریزی شده است.

 

این تظاهرات بخشی از یک رخداد اعتراضی سراسری در آمریکا هستند که در راستای آن تظاهرات ضد جنگ در چندین شهر شامل نیویورک، آتلانتا، مینیاپلیس، شیکاگو و واشنگتن اجرا شد.

 

این در حالی است که در این تظاهرات تنها لیبرال‌ها نبودند که از تصمیم ترامپ برای بمباران سوریه به بهانه رخ دادن یک حمله شیمیایی ناراضی بودند.

 

تعداد زیادی از حامیان ترامپ نیز به او اعتراض کرده و گفتند که از اینکه رئیس‌جمهورشان دستور به این بمباران به رغم وعده‌هایش برای درگیر نکردن آمریکا در جنگ‌های خارجی داده بسیار ناراضی هستند.

 

یکی از این افراد تاکر کارلسن، مجری شبکه محبوب ترامپ یعنی فاکس نیوز بود.

 

او در اظهاراتی علیه ترامپ گفت: آیا شروع کردن یک جنگ ارزشش را دارد؟ سرنگون کردن بشار اسد تنها منجر به آشوب می‌شود. هزاران تن می‌میرند و ممکن است شاهد نسل کشی علیه آخرین جوامع مسیحی باقی مانده در خاورمیانه باشیم. آیا این ما را ایمن تر می‌کند؟ آیا این منطقه را باثبات تر می‌کند؟ نتیجه تغییر رژیم در عراق و لیبی چه بود؟

 

یک حامی دیگر ترامپ به نام آن کولتر که یک نویسنده محافظه‌کار است توئیت کرد: آیا این غیر از این نیست که ما کشوری را ۷۰۰۰ مایل دوتر از خودمان با انداختن بمب هدف قرار دادیم که اهمیت راهبردی صفر برای ما دارد؟

 

یک حامی دیگر ترامپ به نام مایک سرنوویچ که عضو ارشد راست‌های آلترناتیو است در اظهاراتش از دونالد ترامپ به طعنه با عنوان “دونالد بوش” (اشاره به جورج دبلیو بوش، رئیس‌جمهور جنگ طلب سابق) یاد کرد.

 

این در حالی است که ترامپ عمدتا در زمان تبلیغات انتخاباتی خود روی خارج کردن سربازان آمریکایی از مناطق جنگی خارجی در دولتش مانور داده بود.

 

آلکس جونز، فعال ارشد رسانه INFOWARS در اظهاراتی از یادآوری این رویکرد ترامپ به گریه افتاده و گفت: به ما گفته‌اند اگر با ترامپ مخالفت کنید بهتر خواهد بود اما او تاکنون خوب عمل می‌کرد و این چیزی است که خیلی بد است. اگر او از همان اول یک آدم مزخرف بود این انقدر برای ما بد نبود اما او حالا که ما انقدر برای او فداکاری کرده‌ایم به همه گند زده و این حال من را خیلی بد می‌کند. او گفته بود که هیلاری کلینتون بنیانگذار القاعده است حالا خودش تبدیل به برده جنسی القاعده شده است. ترامپ حالا یک متقلب است و کار ما با او تمام شده و باید به او گفت ترامپ گورت را گم کن

ایسنا

در آتن هزاران تن از مخالفان تجاوز موشکی به سوریه، پرچم آمریکا را به آتش کشیدند

به گزارش آسوشیتدپرس، هزاران شهروند یونانی با شرکت در راهپیمایی اعتراض آمیز در آتن، مخالفت خود را با اقدام جنایتکارانه سه کشور آمریکا، فرانسه و انگلیس علیه سوریه اعلام کردند.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, ضد جنگ, غرب اروپا, یونان

می‌توانیم و باید در دنیایی صلح‌آمیزتر زندگی کنیم

در ۴ دسامبر ۱۹۷۶ [۴۵ سال پیش] سالوادور آلنده از تریبون سازمان ملل متحد خواستار اقدام جهانی علیه تهدید شرکت‌های چندملیتی شد که در برابر هیچ دولتی، مجلسی، یا نهادی که منافع عمومی مردم را نمایندگی می‌کند پاسخگو نیستند. نه ماه بعد، آلنده در کودتای پینوشه کشته شد که آغاز ۱۷ سال دیکتاتوری خشن در

ادامه »

انگلستان, جهان, حقوق بشر, سخنرانی, ضد جنگ, محیط زیست

تظاهرات ضد هسته‌ای در آلمان با تشکیل رنجیره انسانی از سفارت آمریکا تا کره‌شمالی در برلین

صدها تن از معترضان با تشکیل رنجیره انسانی از سفارت آمریکا تا کره‌شمالی در برلین،‌ به افزایش تنش‌ها و جنگ لفظی میان دو کشور اعتراض کردند.   به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، معترضان همچنین روی طبل‌هایی که به شکل ظروف زباله اتمی رنگ‌آمیزی شده بود می‌کوبیدند، بنرهایی با شعار “صلح بسازید، نه جنگ” تکان می‌دادند و

ادامه »

المان, امریکا, جهان, خبر, ضد جنگ, کره شمالی

گزارش پزشکان بدون مرز؛ انتخاب دشوار ساکنان رقه میان “میدان مین” و”بمباران هوایی”

سازمان پزشکان بدون مرز اعلام کرد، تشدید درگیری‌ها در رقه سوریه، ساکنان این شهر را وادار کرده بین ماندن تحت شرایط بمباران شدید با عبور از خطوط مقدم و میدان‌های مین‌، تصمیم بگیرند.   به نقل از الیوم السابع، بوک لیندرس، هماهنگ کننده امور فوق‌العاده سازمان پزشکان بدون مرز در گزارشی به این سازمان در

ادامه »

جهان, حقوق بشر, خبر, سوریه, ضد جنگ