تجمع اتحادیه‌های کارگری مجارستان در اعتراض به تغییرات قانون کار

رهبران اتحادیه‌ها و سندیکاهای مجارستان در تجمعی خواستار برگزاری اعتصاب و اعتراضات سراسری در تاریخ ۱۹ ژانویه ۲۰۱۹ (۲۹ دی) شدند تا با تغییرات قانون کار که آنها آن را “قانون برده‌داری” و مضر برای کارگران و کارمندان می‌دانند، مخالفت کنند.

ادامه »

جهان, خبر, شرق اروپا, کارگری, مجارستان

اکونومیست؛ پایان هژمونی آمریکا

«اکونومیست» در مطلبی با عنوان «پایان هژمونی آمریکا» آورده است: آمریکا با عقب نشینی از افتضاح در خاورمیانه فرصت‌هایی را برای روسیه و دیگر طرف‌ها فراهم می‌آورد.

ادامه »

اسراییل, امریکا, ترکیه, جهان, چین, خبر, روسیه, سوریه, شمال اروپا, عربستان سعودی, فلسطین, قطر, لبنان, لیبی, مصر, یمن

پوتین: آزمایش “موشک مافوق صوتِ غیرقابل رهگیری” با موفقیت انجام شد

ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه، از آزمایش نهایی موفقیت‌آمیز یک “موشک جدید مافوق صوت” خبر داد و آن را دستاوردی بزرگ برای کشور و ملت روسیه قملداد کرد.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا, مسابقه تسلیحاتی

تظاهرات شهروندان رومانی علیه دیکتاتوری و فساد دولت

به گزارش خبرگزاری تاس، حدود پنج هزار نفر از شهروندان رومانی در یک تظاهرات ضددولتی در بخارست، پایتخت این کشور شرکت کردند.

 

خبرگزاری «آگر» اعلام کرد، معترضان که پرچم رومانی، اتحادیه اروپا و آمریکا را در دست داشتند، در برابر کاخ نخست‌وزیری در میدان «ویکتوری» تجمع کردند و خواستار استعفای «ویکتوریا دانچیلا»، نخست‌وزیر این کشور، « کالین پوپسکو تاریچئانو»، رئیس مجلس سنا و «لیویو دراگنئا»، رئیس مجلس نمایندگان شدند. معترضان شعار «ما اروپا می‌خواهیم، نه دیکتاتوری» و «عدالت، نه فساد» را فریاد می‌زدند.

 

این تظاهرات در اعتراض به لایحه‌های اقتصادی دولت و اصلاحات اخیر در اجرای قانون به خیابان‌ها آمدند.

 

درگیری‌های کوچکی میان معترضان و نیروهای پلیس گزارش شده است.

 

این تظاهرات را چندین سازمان ترتیب دادند. سازمان‌دهندگان، در نامه‌ای سرگشاده که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد، مدعی شدند که ائتلاف حاکم نتوانسته وعده‌های انتخاباتی خود را تحقق بخشد.

 

تظاهراتی مشابه در دیگر شهرهای رومانی مانند تیمیسورا، سیبیو، براسوف، کلوج-ناپوکا، تارگو مورز و لاسی برگزار شد.

ایلنا

وزارت خارجه روسیه: حمایت مالی ترکیه برای ترور پوتین

وزارت خارجه روسیه از ناکام ماندن حملات تروریستی، که از سوی ترکیه پشتیبانی مالی می‌‌شد، برای هدف قرار دادن جشن‌های «روز پیروزی» در مسکو که با حضور رئیس‌جمهوری روسیه برگزار شد، خبر داد.

ادامه »

ترکیه, تروریسم, جهان, خبر, روسیه, شرق اروپا

به‌دلیل دنبال روی از ترامپ در مسئله فلسطین؛ رئیس‌جمهور رومانی استعفای نخست‌وزیر را خواستار شد

به گزارش ای‌بی‌سی‌نیوز، «کلاوس یوهانیس» رئیس‌جمهوری رومانی، امروز جمعه، از «ویوریکا دانیسلا» نخست‌وزیر خواست استعفا دهد؛ چرا که وی برای فعالیت در این سمت مناسب نیست.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, رومانی, شرق اروپا, فلسطین