محمد بن‌سلمان: فلسطینی‌ها یا پیشنهادات را قبول کنند، یا ساکت باشند!

روزنامه اسرائیلی معاریو، به نقل از ولیعهد عربستان نوشت که مساله فلسطین اولویت نیست و فلسطینی‌ها باید ساکت شوند و از شکایت کردن دست بردارند.

ادامه »

اسراییل, امریکا, ایران, جهان, خبر, عربستان سعودی, فلسطین

وزیر دفاع آمریکا، درگیری نظامی ایران و اسرائیل را محتمل دانست

به نقل از جروزالم‌پست، «جیمز متیس»، وزیر دفاع آمریکا، روز گذشته پس از دیدار با «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ اسرائیل در واشنگتن، درباره خطر درگیری مستقیم میان این رژیم و ایران در سوریه هشدار داد.

ادامه »

اسراییل, امریکا, ایران, جهان, خبر, فلسطین

درگیری تازه در نوار غزه با سه کشته و حدود هزار زخمی

بنا به گفته وزیر بهداشت اسرائیل در جریان تظاهرات فلسطینی‌ها در منطقه مرزی اسرائیل و نوار غزه، طی روز جمعه بر اثر شلیک سربازان اسرائیلی سه فلسطینی کشته و نزدیک به هزار نفر زخمی شدند.

ادامه »

اسراییل, تروریسم, خبر, فلسطین

به‌دلیل دنبال روی از ترامپ در مسئله فلسطین؛ رئیس‌جمهور رومانی استعفای نخست‌وزیر را خواستار شد

به گزارش ای‌بی‌سی‌نیوز، «کلاوس یوهانیس» رئیس‌جمهوری رومانی، امروز جمعه، از «ویوریکا دانیسلا» نخست‌وزیر خواست استعفا دهد؛ چرا که وی برای فعالیت در این سمت مناسب نیست.

ادامه »

امریکا, جهان, خبر, رومانی, شرق اروپا, فلسطین

تظاهرات در یونان و نروژ علیه تصمیم ترامپ در مورد بیت‌المقدس

به نقل از فلسطین الیوم، راهپیمایی در یونان توسط سندیکای کارگران یونان برگزار شده و در آن تعداد زیادی شرکت کردند. این راهپیمایی از مرکز شهر آتن آغاز شد و تظاهرکنندگان به سمت سفارت آمریکا رفتند تا اعتراض خود را نسبت به این تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا مطرح کنند.

 

تظاهرکنندگان پرچم‌های فلسطین را در دست گرفته و شعارهایی را در محکوم کردن تصمیم آمریکا و همچنین شعارهایی در تاکید بر حق مردم فلسطین برای تشکیل کشور مستقل خود سردادند.

 

در همین حال، در اسلو، پایتخت نروژ نیز صدها تن در اعلام همبستگی با مردم فلسطین تظاهرات کردند. در این تظاهرات، اقلیت‌های عربی، اسلامی و فلسطینی، اعضای سندیکاها، نمایندگان پارلمان، روسای انجمن‌های نروژی، نمایندگانی از احزاب و سازمان‌های غیر دولتی نروژی حضور داشتند.

 

این تظاهرات در مقابل پارلمان نروژ برگزار شد و شرکت کنندگان در آن، تصمیم آمریکا در به رسمیت شناختن بیت‌المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل را محکوم و تاکید کردند که بیت‌المقدس پایتخت فلسطین است.

ایسنا

روسای پارلمان‌های عربی: آمریکا دیگر صلاحیت پیشبرد روند صلح را ندارد

روسای پارلمان کشورهای عربی در مغرب اعلام کردند: آمریکا با زیر پاگذاشتن قوانین و قطعنامه های بین المللی، خود در کنار یکی از طرفین درگیر ایستاده و در نتیجه دیگر نمی تواند در درگیری فلسطینی ها با اسراییلی ها داور یا عامل پیشبرد روند صلح باشد.   به نقل از پایگاه خبری «هسبریس » مغرب

ادامه »

اسراییل, امریکا, جهان, خبر, فلسطین

سازمان همکاری کشورهای اسلامی شرق بیت‌المقدس را به‌عنوان پایتخت فلسطین به‌رسمیت شناخت

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، سازمان همکاری کشورهای اسلامی با صدور بیانیه‌ای شرق اورشلیم (بیت المقدس) را به عنوان پایتخت فلسطین به رسمیت شناخت و تصمیم ترامپ را به شدت محکوم کرد.   بیانیه اجلاس فوق‌العاده سازمان همکاری کشورهای اسلامی از جامعه جهانی خواسته است “بیت المقدس شرقی” (شرق اورشلیم) را به عنوان پایتخت دولت

ادامه »

اسراییل, امریکا, ترکیه, جهان, حقوق بشر, خبر, فلسطین

میشل عون: باید علیه تصمیم آمریکا به شورای امنیت سازمان ملل شکایت شود

«میشل عون» رئیس جمهوری لبنان در نشست ویژه سران سازمان همکاری اسلامی خواستار تقدیم شکایت به شورای امنیت سازمان ملل علیه تصمیم اخیر ترامپ درباره بیت‌المقدس با هدف لغو آن شد.   نشست فوق العاده سران کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در دفاع از بیت‌المقدس و بررسی راهکارهای مواجهه با تصمیم «دونالد ترامپ» رییس جمهوری

ادامه »

اسراییل, امریکا, جهان, خبر, لبنان

ابومازن: بار اول است که جهان مقابل اقدام آمریکا علیه بیت‌المقدس می‌ایستد

وی تأکید کرد: بیت‌المقدس همواره پایتخت فلسطین بوده است و تا ابد نیز پایتخت آن خواهد ماند. اکنون ۱۰۰ سال از بیانیه شوم بالفور سپری می شود. آمریکا گام به گام برای اجرای این بیانیه پیش رفت.   به نقل از النشره، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در جریان سخنان خود در نشست سازمان

ادامه »

اسراییل, امریکا, جهان, خبر, فلسطین